Skocz do zawartości
otemek

Prośba o wyjaśnienie działania dual SIM

Rekomendowane odpowiedzi

otemek

Cześć wszystkim

Mam pytanie do posiadaczy MyPhone Next a dokładnie chodzi mi o działanie dual SIM. Pytam w aspekcie korzystania dwóch kart do rozmów (prywatna i służbowa). Jak wygląda kwesta połączeń wychodzących i przychodzących?

1. Czy jak wykonuję połączenie z jednej karty (np. SIM1), to ktoś inny dzwoniąc do mnie(np. na SIM1 lub SIM2) dostanie komunikat, że jest zajęty czy niedostępny? Czy ja dostanę jakieś info (głosowe lub na ekranie), że ktoś do mnie dzwoni i na która kartę?

2. Czy jak mam rozmowę (połączenie przychodzące) i ktoś do mnie dzwoni(obojętnie czy na SIM1 lub SIM2), to czy otrzymam komunikat, że ktoś do mnie dzwoni, czy dzwoniący dostanie komunikat, że jestem niedostępny czy jestem zajęty?

3. czy można ustawić tak, żeby z oby kart korzystać do połączeń głosowych, dodatkowo na jednej z nich korzystać z internetu? czy tylko tak, że: jedna karta do internetu a druga do połączeń głosowych

Będę wdzięczny za informacje, bo przymierzam się do zakupu tego telefonu a nigdzie nikt nie pisze, jak działa ten dual SIM.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez otemek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gatsem

3. Możesz dzwonić z obu kart - w dialerze masz dwa przyciski słuchawek z numerkami 1 i 2, w zależności którą klikniesz to za pomocą przypisanej karty będzie dzwonić. Ogólnie do każdego aspektu (sms/mms/połączenie/internet/...) można przypisać dowolną kartę. Szczegóły różnią się w zależności od oprogramowania (np. niektóre aplikacje sms nie obsługują dual sim i wysyłają automatycznie z karty ustawionej jako domyślna dla sms-ów w opcjach systemu).

Co do reszty, to nie mam pojęcia, więc nie będę zgadywać;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    otemek

@up

Dzięki za info.

Czy ktoś może jeszcze udzielić mi info nt. tej informacji o zajętości/niedostępności podczas dodzwonienia się? To dosyć ważny aspekt dla mnie... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    otemek

Temat poprawiony.

Prosiłbym teraz chętnych o pomoc w wyjaśnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te komunikaty niczym się nie różnią od sytuacji telefonu z jedną kartą sim, dla operatora nie ma znaczenia czy korzystasz z dual sim czy nie.

Wszystko zależy czy włączysz opcję połączeń oczekujących. Po włączeniu, jeśli będziesz rozmawiał, a ktoś inny będzie do ciebie dzwonić on usłyszy, że prowadzisz aktualnie rozmowę, a ty usłyszysz piknięcie i na ekranie zobaczysz, że masz drugie połączenie oczekujące i możesz zawiesić jedno by rozpocząć drugie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w czasie rozmowy na SIM1, dzwoniący do mnie na SIM2 słyszy że jestem poza zasięgiem, a pierwszego dnia jak to testowałem, to działało poprawnie, tj. dzwoniący na SIM2 był jako oczekujący i mogłem zawiesić/rozłączyć rozmowę na SIM1 i odebrać z SIM2. Czyżbym coś sknocił? Jakie ustawienia mogły na to wpłynąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia przekazywania połączeń. Tam wybierasz na jaki numer następuje przekierowanie w danej sytuacji lub jaki komunikat jest wysyłany do drugiego abonenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli dobrze zrozumiałem, żeby mieć możliwość pozostawania w kontakcie (dostawać informację o przychodzącym połączeniu na SIM2 podczas, gdy rozgadam się na SIM1) na obydwu kartach, musiałbym ustawić przekierowanie rozmów na SIM1 przekierowanie na SIM2 oraz na karcie SIM2 przekierowanie na SIM1 - w sytuacji, gdy SIM1 lub SIM2 jest zajęty. Wiązało by się to (w większości przypadków) z ponoszeniem dodatkowych kosztów ale jak zrozumiałem nie ma innej możliwości, żeby nie przegapić przychodzącego połączenia na drugim SIMie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę się mylić, w razie czego proszę o sprostowanie, ale to z kolei zależy od tego, czy masz aktywny czy pasywny dual sim (tzn czy twój model telefonu ma). Czyli czy dwie karty działają równocześnie non stop, czy w jednym czasie może działać tylko jedna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś na forum używa Myphone Next z dwiema kartami do rozmów i może się wypowiedzieć? Zastanawiam się czy jedynym sposobem aby być informowanym o przychodzącym połączeniu na SIM2 w trakcie prowadzenia rozmowy na SIM1 jest ustawianie przekierowań połączeń? Jeśli jest to jedyne rozwiązanie, to jeśli komuś zależy na wykorzystywaniu telefonu do rozmów tylko, to tak naprawdę każdy dual sim może pracować jako aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi