Skocz do zawartości
otemek

Prośba o wyjaśnienie działania dual SIM

Rekomendowane odpowiedzi

!urek

Sprawdzone dzisiaj:

Jeśli dzwonisz z SIM 1, a ktoś zadzwoni na SIM 2 zostanie potraktowany jakbyś był poza zasięgiem i w zależności od tego co masz w tej sytuacji w ustawieniach tej karty;

1. może być przekierowy na SIM 1 (wtedy na SIM 1 otrzymasz informację o połączeniu oczekującym),

2. może być przekierowany na pocztę głosową,

3. albo informacja że jesteś poza zasięgiem.

Jeżeli korzystasz aktywnie (połączenie) z jednej karty druga jest jakby "wyłączona".

Po zakończeniu rozmowy druga karta staje się aktywna i sieć SMSem informuje o nieodebranym połączeniu.

Edytowane przez !urek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kun0

Ale NEXT ma mieć DualSIM Aktywny... czyli to nie działa???? również na innych romach

mam na myśli gadam na SIM1 dzwoni ktoś na SIM2 i wyskakuje mi że jest połączenie oczekujące, mogę się wtedy przełączyć pomiędzy dwoma rozmowami..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    !urek

Niestety nie można odpowiedzieć wprost na to pytanie.

Tak jak pisałem powyżej; jeśli na kartach ustawisz przekierowanie połączeń "gdy poza siecią" - np SIM 1 na SIM 2, a SIM 2 na SIM 1, to wtedy rozmawiając np z SIM 1 a ktoś zadzwoni na SIM 2 to wtedy zadziała przekierowanie z SIM 2 na SIM 1 i otrzymasz informację - połączenie oczkujące i możesz przełączać się między połączeniami. Wszystko jednak w ramach SIM 1, bo SIM 2 jest w tym momencie nadal nieaktywna jakby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kun0

@!urek

niestety masz rację :((( dzwoniłem do producenta, nie mają telefonów aktywnych

jest w paru miejscach info o tym że niby jest telefon aktywny

szybki sposób to zadzwonienie z sim1 na sim2 i wszystko wiadomow

To teraz parę przypadków gdybyś mógł sprawdzić

1. Gadam na sim1 dzwoni ktoś na sim2 następuje przekierowanie z sim2 na sim1, dzwoni i dzwoni nie odbieram połączenia z sim2, jakie dostaje/zostają informacje w telefonie, czy przyjdzie sms że ktoś dzwonił, czy będzie połączenie nieodebrane w liście połączeń (i czy będzie informacja z której karty sim jest nieodebrane połączenie)

2.Jeśli chodzi o sms to są dwie oddzielne skrzynki na sim1 i sim2 czy się sms mieszają z sobą ?

3. Jest gdzies lista telefonów dualsim Activ ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Nie spotkałem takowej listy. Mało tego, niedawno czytałem że Android nie obsługuje Dual SIM Active.

Myślałem że NEXT obsługuje ale byłem w błędzie. Zrobiłem kilka testów i niestety ale przy odbiorze rozmowy z SIM2 (u mnie Plus) rozłącza SIM1 (u mnie Aero2).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kun0

wtedy należy wykonac przekierowanie z SIM1 na SIM2 i wtedy najprawdopodobniej temat załatwiony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

@up

Napiszesz jak to zrobić w NEXT ? :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    !urek
    @!urek

niestety masz rację :((( dzwoniłem do producenta, nie mają telefonów aktywnych

jest w paru miejscach info o tym że niby jest telefon aktywny

szybki sposób to zadzwonienie z sim1 na sim2 i wszystko wiadomow

To teraz parę przypadków gdybyś mógł sprawdzić

1. Gadam na sim1 dzwoni ktoś na sim2 następuje przekierowanie z sim2 na sim1, dzwoni i dzwoni nie odbieram połączenia z sim2, jakie dostaje/zostają informacje w telefonie, czy przyjdzie sms że ktoś dzwonił, czy będzie połączenie nieodebrane w liście połączeń (i czy będzie informacja z której karty sim jest nieodebrane połączenie)

2.Jeśli chodzi o sms to są dwie oddzielne skrzynki na sim1 i sim2 czy się sms mieszają z sobą ?

Ad 1. To zależy co masz ustawione dla połączeń nieodebranych - przekierowanie na inny numer, poczta głosowa lu nic, informacje dostajesz dla SIM 1 - tego z którego dzwoniłeś bo SIM 2 jest "martwy" jak rozmawiasz z SIM 1.

Ad 2. Są informacje na który SIM przyszedł SMS i z programu do SMS tez możesz decydować z której karty wysyłasz SMS. Ja mam MIUI i tak w programie do SMS przy każdej wiadomości jest ikona której karty dotyczy,

AD 3. Nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    otemek

Nie wiem jak dla Was ale dla mnie informacja na stronie producenta: "myPhone Next sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników smartfonów, dając im swobodę korzystania z dwóch kart SIM jednocześnie" jest niezgodne z prawdą i będę reklamować telefon - mimo tego iż fajnie mi się go użytkuje - bo nie posiada funkcji o którą mi najbardziej chodziło- korzystanie z dwóch kart dwóch kart sim jednocześnie. Jak dzwonię z jednej karty sim to druga w ogóle nie jest aktywna... i gdzie tu jest ta jednoczesność? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Z tym działaniem dwóch kart jednocześnie jest różnie.

Raz działa, a innym razem nie działa i rozłącza.

Ot taka sobie loteryjka a:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi