Skocz do zawartości
rumapark

TUTORIAL [Tutorial] Myphone FUN 1GB RAM +

Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik ten przedstawia jak uzyskać 1GB RAM lub więcej w telefonie Myphone FUN.

Wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność!

Przed podjęciem jakichkolwiek działań zapoznaj się dokładnie z całym poradnikiem.

Wymagania:

1. Root (można wykonać za pomocą aplikacji Framaroot i jak to zrobić jest opisane tutaj http://forum.android.com.pl/f759/root-framaroot-root-jednym-klikniae-ciem-320553/ )
    2. CWM
      B) INSTALACJA CWM:
      Ściągamy najnowszą wersję MKTDroidTools z linku MTKDroidTools 2.4.8 - Ge.tt
      Odpalamy aplikację, i podłączamy telefon.
      Przechodzimy do zakładki root, backup, recovery
      I zaznaczamy:
      attachment.php?attachmentid=64944&d=1385658487
      Klikamy cały czas YES(ale czytamy komunikaty, jeśli ich nie rozumiemy to korzystamy z Google Translate )
      Telefon restartuje się w RECOVERY MODE :)
    3. Karta pamięci
    4. Aplikacja Simple root swap https://play.google.com/store/apps/details?id=org.webappid.simplerootswap
    5. Aplikacja Terminal emulator https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm&hl=pl

SWAP przydaje się aby uruchomić najbardziej wymagające gry pokroju Arphalt 8, MC4 etc.

• Ściągamy tą paczkę https://mega.co.nz/#!sJs3UB4a!AOEkZH8kLuk6JSrvQjoGrRWcXrlbGkuULAPeNUEWesg
    • Instalujemy ją przez CWM
    • Restartujemy telefon w CWM
    • Po restarcie wpisujemy w Terminal emulator
      free -m

i powinno wyskoczyć nam ile mamy wolnej pamięci oraz ile jest dostępnej pamięci SWAP. Jeżeli w linijce SWAP mamy same zera to należy przejść do drugiego sposobu

Sposób 2

• Instalujemy Simple root swap https://play.google.com/store/apps/details?id=org.webappid.simplerootswap
    • Uruchamiamy i przyznajemy prawa roota
    • W "Setting Simple Swap:" mamy rubrykę "Size" i wpisujemy tam wielkość pamięci SWAP. Ja wpisałem 500.
    • Klikamy przycisk Re/Create i czekamy aż wszystko się utworzy może to trochę potrwać.
    • Zaznaczamy "Auto Start"
    • Klikamy na "ON"

Aplikacja może się wysypać po tym jak włączymy plik swap ale nie ma ci się martwić. Uruchamiamy od nowa aplikację Simple root swap i ponownie klikamy na "ON" Po tym powinno wszystko działać

Przechodząc do zakładki "Info" mamy informację o naszej partycji Swap.

Gdy wszystko się powiedzie wpisując w Terminal emulator

free -m

powinno ukazać się takie coś.

Screenshot_2013-12-15-12-05-25.png

_________FAQ_________

Nie mogę uzyskać dostępu do karty pamięci podłączając telefon do komputera.

Aby uzyskać dostęp do karty SD poprzez kabel usb należy:

1. Uruchomić aplikację Simple Swap
    2. Odznaczyć opcję Autostart
    3. Kliknąć na "OFF"
    4. Podłączyć telefon i zgrać/wgrać dane które potrzebujemy
    5. Odłączyć telefon
    6. Uruchomić Simple Swap
    7. Zaznaczyć Autostart
    8. Kliknąć na "ON"

Po jakimś czasie telefon działa wolniej z włączonym SWAPem

Tak się dzieje ponieważ:

A. Utworzyłeś zbyt duży plik SWAP maks 500 MB

B. Plik SWAP zapycha się i telefon zwalnia. W takim wypadku należy wyłączyć i włączyć SWAP.

Dla kogo jest ta modyfikacja?

Ta modyfikacja służy głównie osobom które chcą uruchomić najbardziej wymagające gry i potrzebują więcej pamięci RAM. W takim wypadku SWAP sprawdzi się idealnie. Do codziennego użytku nie zaleca się włączania SWAPa

Edytowane przez rumapark

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Domyślam się, że używasz tego rozwiązania od jakiegoś czasu. Jak się to przekłada na wydajność? Mam microsd samsunga class 6, nie zaszkodzi spróbować, ale czy rzeczywiście poza faktem powiększenia ilości pamięci operacyjnej, przez wolniejszy dostęp do niej nie pogarsza ten zabieg komfortu użytkowania telefonu?

Wysłane z mojego FUN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz wyłączyć swap. Ja lubię pograć sobie. Jak mam swap to gta VC działa na max detalach i nie wywala co godzinę jak wcześniej. To samo asphalt 8 teraz działa płynnie. Dla tych co lubią pograć jest to dobra opcja. Na codzień nie będzie różnicy ale w grach tak. Ponad to możesz więcej zakładek otwierać naraz.

Wysłane za pomoca gołębia pocztowego z MyPhone FUN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swap zrobiony, zobaczymy jak bedzie sie telefon sprawowal z dodatkowo aktywowanym greenify.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra już wiem jak zgrywać dane na kartę SD gdzie znajduje się plik SWAP. Wystarczy odznaczyć Autostart i kliknąć na off. SWAP się wyłączy, a my uzyskamy dostęp do karty sd przez kabel. Dodałem to do poradnika.

Edytowane przez rumapark

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    motoba

Wow muszę zamontować ten plik wymiany, bo lubię grać a wyraźnie brak im pamięci. Rumapark mam prośbę czy możesz opisać jak zrobić roota i którą wersję programu użyć, taki poradnik dla żółtodzioba i posiadacza fun-a.

Zdrówko!!!...aha i skrobnąłem to majfonie fun.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początku poradnika masz napisane jak zrobić root oraz link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    motoba

Hej, jak zainstalować tą paczkę przez CWM, czy możesz dokładniej to opisać, bo ja się na tym nie znam.

Na chwilę obecną mam zrobiony root, zainstalowane pda net oraz mtk droid tool (kliknąłem w buton ROOT na dolnym pasku i dopiero pojawiły się nowe opcje w programie i jest zielony kwadrat z dopiskiem FUN (root shell), co dalej (telefon musi być cały czas w trybie debugowania, tak?), proszę o dodatkowe info, bo tutka jest zbyt lakoniczna dla nowicjusza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta paczkę zip zgrywasz na kartę pamięci lub pamięc telefonu. Wyłączasz telefon i uruchamiasz w trybie recovery przuciskajac naraz vol up plus power. Pojawi się zielony robocik to klikasz raz power. Wybierasz chose form SD card następnie plik zip. Zatwierdzasz na końcu Yes. Recovery musi mieć niebieski kolor. Pomarańczowe to stock i na nim nie zainstalujesz. Jak zainstalować recovery masz na początku tutoriala.

Wysłane za pomoca gołębia pocztowego z MyPhone FUN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon często zacina się z aktywnym swapem, jeśli nie pilnujemy by się nie 'zapchał'. Płynniejsza praca telefonu odbywa się bez swapa, w sumie przydatny jest on tylko do grania, takie są moje odczucia. Mimo wszystko się przydaje, właśnie do grania w większe gry, tu spisuje się perfekcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi