Skocz do zawartości
p4damczyk

4-4,5" smartfon z obsługą Aero2 do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu szukam smartfona, który zastapiłby mojego wysłuzonego i malutkiego Samsunga Galaxy Mini.

Wymagania? Obsługa Aero2, nienajgorsza wydajność, przyzwoity design, Android 4 i aparat conajmniej 5MP.

Wpadłem na trop Lenovo A820, ale z tropu mnie zbiły jego wymiary. 135mm to, jak się okazało za dużo dla mnie )przynajmniej póki co). Trzymałem w ręku Xperie T (129,4mm) i już mi się wydawała lekko za duża. Dlatego opcję Lenovo A820 póki co odpuściłem.

W międzyczasie znalazłem ZTE V970 Grand X, którego 127,4mm byłoby chyba optymalnie duże dla mnie. Do tego duży wyświetlacz 4,3", obsługa Aero2 i jak się wydawało - niezła wydajność.

Ostatnio jednak dostałem bardzo fajną ofertę z Plus'a, i zdecydowałem się wziąć Kazam X 4.0, który ma wszystko czego potrzebuję. Tylko niestety, jak czytałem o nim opinie to przeważają negatywne - okropny jakościowo aparat, okropne kąty widzenia itd.

Co prawda, jak przeglądałem testy wydajnościowe to bił Galaxy S2 nawet, ale... to wciąż tylko Kazam i ciężko cudów się spodziewać.

Plus-Kazam4-Antutu.jpg tu wynik Kazama w antutu.

I co dziwnego zauważyłem to rozbieżności w wynikach Antutu.

Tutaj Galaxy S2 ma w Antutu 2x mniej punktów niz wyżej. Jak mam to interpretować?

Chciałem porównać na tej podstawie ZTE V970vs Kazam x4.0 ale coś te wyniki są dziwne.

Tak więc, co polecacie z powyżej trójki? Lenovo A820, Kazam 4 czy może ZTE V970?

Boję się, że Kazam faktycznie będzie miał okropne kąty widzenia i aparat, dlatego będę zmuszony go zmienić. Zmieniłbym go na ZTE V970 ale nie chcę kupować droższego, a mniej wydajnego smartfona (Kazam ma Mali400, a ZTE chyba tylko PowerVR, poprawcie mnie jeśli się mylę i porównajcie na oko te 2 smartfony wydajnościowo).

A Lenovo A820 odstrasza mnie już wymiarami, pomimo, że jest na prawdę fajne :)

Proszę, pomóżcie zdecydować się, porównajcie wydajność i jakość (aparat, obsługa, wyświetlacz) tych 3 smartfonów.

A może jeszcze jakis inny smartfon polecacie? ;)

Pozdrawiam!

---------- Post dołączono 16-12-13 o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano 15-12-13 o 16:03 ----------

[/size]Dobra, to może uproszczę, żeby nie trzeba było czytać moich rozważań powyżej:

Jaki telefon do 400-450zł polecacie? Wymagania aero 2, wyświetlacz 4" conajmniej i stosunkowo niewielkie rozmiary czyli max 130mm.

[/size]

Edytowane przez p4damczyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi