Skocz do zawartości
mrozek

Android 2.2 w Era na HTC ma zablokowany dostęp do YouTube

Rekomendowane odpowiedzi

mrozek

Dostałem nowy Desire Z z oprogramowaniem Era. Zdziwiłem się gdy ten MULTIMEDIALNY (taką mam taryfę) smartfon nie uruchomił żadnego filmu na Youtube na połączeniu 3G/H.

Problem dotyczy odtwarzania filmów w serwisie YouTube podczas połączenia za pomocą sieci komórkowej. Będąc w zasięgu 3G i H (sprawdzałem prędkość: H dwnld 5M upld 1,3M, 3G dwnld 2,2M upld 1,3M) nie mogę odtwarzać filmów z tego serwisu. Otrzymuję komunikat:

"Wystąpił problem podczas odtwarzania. Dotknij, aby ponowić próbę".

Problem występuje podczas próby oglądania filmu tak za pomocą aplikacji Youtube 2.1.6, jak i na stronie www.

Nie ma problemu z odtwarzaniem podczas połączenia za pomocą wifi. Inny telefon z kartą w sieci Play (Motorola Milestone) będący w tym samym miejscu nie ma problemu z odtwarzaniem tych samych filmów.

Po konsultacji z Biurem Obsługi Abonenta Sieci Era (ich stanowisko wyklucza winę po stronie operatora) i producentem telefonu, firmą HTC (obarczają jednoznacznie winą operatora Era) uznałem, że z mojego punktu widzenia jest to bez znaczenia czy wadliwy jest telefon czy oprogramowanie „brandowanego telefonu” i zażądałem usunięcia wady z tytułu niezgodności towaru z umową.

HTC twierdzi, że (cytat): „Brandowane urzadzenia Ery od jakiegos czasu posiadaja blokade aplikacji youtube, dlatego jezeli aplikacja dziala poprzez wifi oznacza to, ze telefon jest sprawny. Pana operator Era/Tmobile ma prawa do zmian w telefonie na podstawie umowy, ktora na to zezwala, dlatego nie mozemy w tym przypadku ingerowac”, „Takie same sytulacje mialy juz miejsce z Tmobile w przeslosci w innych krajach, jest to zdecydowanie problem brandowanego oprogramowania.By rozwiazac problem konieczne bylo wydanie aktualizacji do tej aplikacji, operator w ten sposob ograniczal uzycie sieci.”

Zobaczymy co zrobi Era. Może oddadzą go z oryginalnym oprogramowaniem? Kilka lat temu miałem problem z SE K550i i wgrano mu oryginalny soft w serwisie. Jakkolwiek uważajcie na telefony z Ery z Android 2.2 (na pewno HTC - jak inne nie wiem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mihao

A jak włożysz do niego karte Play i chcesz oglądać youtube przez neta play to działa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrozek
    A jak włożysz do niego karte Play i chcesz oglądać youtube przez neta play to działa ?

Nie widziałem takiej potrzeby. Udostępniłem tylko łącze Ery przez hotspot i MIlestone w Play działał bez zarzutu. Z tego co dowiedzialem się w salonie PLAY. Ich Desire Z nie ma żadnego problemu z dostępem do YouTube. W pewnym momencie zrozumiałem, że nie moją rolą jest dochodzenie kto jest temu winny - HTC czy Era. Sprzedawca ma obowiązek dopilnować by produkt był w pełni funkcjonalny. W tym przypadku to Era.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie czy to blokada softwareowa czy może zbanowali youtube na sieci. Czy milestone z karta sim z ery odtwarza youtube?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja proponuję poczyatać:

http://forum.android.com.pl/f152/na-froyo-nie-dziaa-a-youtube-era-20287/

http://forum.android.com.pl/f223/desire-hd-problem-youtube-nie-odpala-filmika-w-34280/

Nie sądzę, żeby będąc "kuzynem" powyższych Z miał mieć szczególne względy w tej kwestii ;).

Szczerze mówiąc - trochę późno się zorietnowaliście :P

Po konsultacji z Biurem Obsługi Abonenta Sieci Era (ich stanowisko wyklucza winę po stronie operatora)

Bzdura. W przypadku kart innych operatorów problem nie występuje..

Brandowane urzadzenia Ery od jakiegos czasu posiadaja blokade aplikacji youtube

Kolejna bzdura. Mam niebrandowany telefon z kartą Ery i też nie działa. Czy to na oryginalnym czy jakimkolwiek custom ROMie.

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrozek

@KotDroid

Według mnie to nie jest problem karty tylko softu. Ta sama karta włożona do G1 odtwarza filmy z Youtube bez problemu.

No i ciekawostka ====> po udostępnieniu łącza Ery przez wifi (Z jako hotspot) milestone bez problemu odtwarzał Youtube używając łącza Ery.

pzdr

---------- Post dołączono o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Pytanie czy to blokada softwareowa czy może zbanowali youtube na sieci. Czy milestone z karta sim z ery odtwarza youtube?!

Nie zbanowali. Ta sama karta sim działa poprawnie w G1 i innych telefonach. Nie ma problemu na G1 z Youtube.

pzdr

Edytowane przez mrozek
    zdubowany tekst

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

probowales usunac aplikacje youtube i sciagnac ja na nowo z marketu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrozek
    probowales usunac aplikacje youtube i sciagnac ja na nowo z marketu?

Nie. Ściągnąłem aktualizację ale to nic nie dało. Nie wydaje mi się by było możliwe całkowite odinstalowanie Youtube bez "diabelskich sztuczek". Zresztą doszedłem do wniosku, ze to nie jest normalne by w nowym telefonie stosować sztuczki by uzyskać efekt przewidziany prze producenta telefonu i systemu operacyjnego.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm - po prostu zastanawia mnie w jaki sposob era blokuje dostep do youtube ;). Moze po prostu zrobili

echo 127.0.0.1 www.youtube.com youtube.com >> /etc/hosts

Jakby grzebali w aplikacji, aktualizacja do wersji z marketu powinna rozwiazac problem, dlatego tez raczej podejzewalbym na blokowanie tego przez dns albo firewall.

Jak piszesz problem jest z odtwarzaniem zarowno przez playera jak i www, wiec moze jakies filtrowanie pakietow wrzucili w moda? Dziwie sie tylko ze im sie chcialo. Moze mieli duzo reklamacji przez uzytkownikow ktorzy odpalali youtube na noc i potem im nagle transfer zniknal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrozek

To jest zagadka. Tylko gdyby blokowali poza aplikacją to bym nie mógł oglądać filmów na żadnym telefonie z tą kartą sim. Nie mam problemu z tym w G1 i Soulu. Dziwne to. zepsuli mi całą radochę z tej zabawki. No cóż.. nie pozostaje mi nic innego jak czekać na ich ruch i odpowiedź.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi