Skocz do zawartości
mrozek

Android 2.2 w Era na HTC ma zablokowany dostęp do YouTube

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie wyglada to na blokade na poziomie systemu (firewall) na laczu komorkowym (jak sam piszesz na wifi problemu juz nie ma). Wiec mogli to zalatwic blokujac odpowiedni adres na firewallu na odpowiedniej sieciowce (modemie) i tylko dla lokalnego adresu. Wbrew pozorom calkiem prosta sprawa i do wrzucenia przy tworzeniu wlasnego builda.

Jezeli jednak zrobili wlasnego builda oznacza to ze aktualizacje tez beda opoznione bo beda muusieli nalozyc wlasne patche na to co dostana od HTC.

:facepalm1:

Ogolnie o ile brandowanie na zasadzie dodania wlasnego UI (np. Sense) jeszcze moge zrozumiec to blokowanie / podmiana softu jest juz zwyklym debilizmem i tu plus dla apple ze nie daje sobie grzebac w bebechach. Ale coz - otwarty system, otwarte zasady. Kazdy moze wrzucic co mu sie podoba. Informuj jak dowiesz sie czegos wiecej!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skończcie już z tymi teoriami spiskowymi na temat modyfikacji softu przez Ere... Problem nie jest w systemie, czy aplikacji YT, a po stronie łączy Ery. Bo wystarczy włożyć kartę SIM Plusa, Play czy Orange i wszystko działa. Jak również telefony z Play czy Orange z kartą Ery nie chcą działać.

Każdy operator wykorzystuje kompresję danych aby zmniejszyć rzeczywistą ilość danych przesyłanych przez nadajniki i najwyraźniej ta ich kompresja knoci steaming, bo ten sam problem występuje w innych aplikacjach. Zarówno korzystających z YT, jak i własnych zasobów.

Wszystko wskazuje na to, że A 2.2 wprowadza nowy sposób pobierania danych w streamingu, a Era nie jest do tego dostosowana.

Rozmawiałem ze "specjalistami" z Ery i oni twierdzą, że z ich strony nie ma żadnego problemu, ale już nie raz tak gadali, a później okazywało się, że jednak jest coś nie tak i cichaczem naprawiali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrozek

Przyjmę więc ich telefon jeśli zapewnią, że uporają się z problemem w ciągu np. 3 miesięcy. W grę zawsze wchodzi obniżka abonamentu lub ceny telefonu.

pzdr

---------- Post dołączono o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Wszystko wskazuje na to, że A 2.2 wprowadza nowy sposób pobierania danych w streamingu, a Era nie jest do tego dostosowana.

To chyba najbardziej sensowne wytłumaczenie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skończcie już z tymi teoriami spiskowymi na temat modyfikacji softu przez Ere... Problem nie jest w systemie, czy aplikacji YT, a po stronie łączy Ery

I dokładnie to chciałam powiedzieć, mówiąc, że mam telefon bez jakiegokolwiek brandu, z wolnego obiegu ;). Ale kolega mrozek się upiera ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrozek
    I dokładnie to chciałam powiedzieć, mówiąc, że mam telefon bez jakiegokolwiek brandu, z wolnego obiegu ;). Ale kolega mrozek się upiera ;)

No przecież się nie upieram :-) Napisałem, że to sensowne wytłumaczenie. Era nie radzi sobie z 2.2. Nie zmienia to faktu, że jest to podstawa do reklamacji.

pzdr

//KD: Fakt, miałam napisać "upierał" ;). A żeby już nie offtopować - jestem bardzo ciekawa, jak się sprawa reklamacji rozwinie i będę śledzić ten watek.

---------- Post dołączono o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Ciekawostka (LINK):

Cafe Allegro

Jeśli działa w TakTak to już coraz trudniej ogarnąć o co tu chodzi...

PZDR

---------- Post dołączono o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Ciekawy mail do BOA Era:

"Pozwoliłem sobie sprawdzić na kilku różnych telefonach aplikację, o której Pan wspomina. Po przestawieniu aparatów w tryb 3G/HSDPA w streamingu nie ma żadnych opóźnień, przycięć, czy innych rzeczy, które miałyby związek z przepustowością czy blokadami. Nadmieniam, że wszelkie testy były robione na sofcie 2.2 i wyższym "

A może problem dotyczy niektórych regionów Polski? Zależnie od nadajnika?

pzdr

Edytowane przez mrozek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja potwierdzam, że YT działa na TakTaku (specjalnie kupiłem). Sprawdzane w tym samym miejscu i to na dodatek w punkcie Ery. Zaraz dzwonię z reklamacją usługi.

-----------------

W Erze odmówili przyjęcia reklamacji (co jest niezgodne z prawem, i chyba trafi to do UOKiK). A niemiła pani powiedziała, że skoro mogę przeglądać strony internetowe, to internet działa bez żadnych problemów.

Edytowane przez GonzoG1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem ten sam problem. Ale pomoglo otwieranie YT przez opere mobile

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mialem ten sam problem. Ale pomoglo otwieranie YT przez opere mobile

Przez przeglądarkę działa. Nie tylko przez Operę. Dolphin i inne też sobie radzą. Ale to tylko rozwiązuje problem z YT. Natomiast nie rozwiązuje problemu z innymi usługami tego typu (m.in. ipla.tv)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po pierwsze się witam

po drugie

Natomiast nie rozwiązuje problemu z innymi usługami tego typu (m.in. ipla.tv)

ja mam np. problem z aplikacją soundcloud. Z YT oczywiście też.

Z tego ci się dowiedziałem od konsultanta ERY, problem prawdopodobnie leży po stronie kompresora danych, którego nie da się wyłączyć. Tu cytat konsultanta "Trzeba to jakość obejść".

Sprawa przekazana do działu technicznego (czas rozwiązania: 60h).

Edytowane przez msekowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrozek

Witam,

Kompresor danych? Tylko gdzie oni go wcisnęli? Zastanawiam się jak to działa skoro po udostępnieniu łacza z Dezire Z przez wifi (jako hotspot) inny telefon nie ma problemu z odtwarzaniem YouTube... Wtedy kompresor nie działa?

Każdy w BOA podaje inną wersję. Ja już mam "taaaaaaką baaaanię" od tego i czekam na oficjalne odpowiedzi.

Telefon jest testowany w serwisie (nówka) z tytułu niezgodności towaru z umową. Równolegle złożyłem reklamację pisemną na usługę.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi