Skocz do zawartości
mrozek

Android 2.2 w Era na HTC ma zablokowany dostęp do YouTube

Rekomendowane odpowiedzi

Kompresor danych? Tylko gdzie oni go wcisnęli? Zastanawiam się jak to działa skoro po udostępnieniu łacza z Dezire Z przez wifi (jako hotspot) inny telefon nie ma problemu z odtwarzaniem YouTube... Wtedy kompresor nie działa?

Kompresja jest na poziomie protokołu transmisji. Każdy pakiet danych przed wysłaniem jest kompresowany po stronie serwerów sieci, następnie wysyłany. Telefon po otrzymaniu całego pakietu dekompresuje dane. Stąd rzeczywisty transfer w sieci jest niższy niż to oficjalnie jest - np. początkowo HSDPA miało 3,6Mbps, a po zmianie oprogramowania (głównie algorytmów kompresji) osiągało już 7,2Mbps.

Prawda jest taka, że Era blokuje dostęp do pewnych usług/serwisów dla abonentów, bo na TakTaku wszystko działa.

Co do udostępniania netu przez HotSpot w telefonie. Z tego co się doczytałem, to problem dotyczy tylko telefonów HTC z ich oryginalnym oprogramowaniem (Android 2.2 lub 2.2.1). I tylko usług streamingu w telefonie (YouTube, ipla.tv, megavideo, itp) Przy korzystaniu z tych serwisów przez stronę www lub na komputerze działa bez problemów.

Dział techniczny Ery twierdzi, że wszystko jest OK. Rozmawiałem dzisiaj również z nimi. Ktoś nawet sprawdzał na Desire Z i u nich wszystko działało, tylko, że mają specjalne karty SIM i na nich może nie być blokady.

Jutro będę w salonie Ery. Jestem ciekaw co tam mi powiedzą...

Edytowane przez GonzoG1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrozek

Bądźmy w kontakcie. Mam wrażenie, że pracownicy BOA i sklepów nie są świadomi problemu.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w/w problem nie występuje.

Desire Z - Kupiony w wolnej sprzedaży.

Youtube działa zarówno przez aplikację jaki i ze strony

Sprawdzałem na trzech kartach ERY - Dwie abonamentowe i jedna prepaid - Lokalizacja Warszawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrozek

Coraz bardziej jestem na 'nie" dla Desire Z w Erze. Dzisiaj nie działa streaming a jutro może nie działać ssl... i tak HTC jak Era powiedzą, że wszystko jest OK. Trochę jak kupowanie auta z klimą dwustrefową, która działa tylko w MONO.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pejot

Kurcze a mam zamiar przenieść numer do Ery ze względu na ten telefon a tu tak straszycie, jak z CM7 tez nie bangla?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem HTC Desire Z w sieci ERA i u mnie wyżej opisywany problem również występuje :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mihao

Mam zamówionego DZ z ery więc zobaczę czy da się to jakoś ominąć bo na pewno jest jakiś sposób na to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam zamówionego DZ z ery więc zobaczę czy da się to jakoś ominąć bo na pewno jest jakiś sposób na to

Nie da się ominąć. Połączenie przez proxy nic nie pomogło :/

Jest to po stronie Ery. W salonie we Wrocławiu powiedzieli, że się pierwszy raz spotykają z taką sytuacją (działa na TT, nie działa na Abo) i ponoć mają się tym zająć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrozek

Wszystko zgodnie z planem. Reklamacja uznana (brak odpowiedzi w ciągu 14 dni). Zamówili nowy Desire Z dla mnie, umówiliśmy się na środę. Jeśli wierzyć sprzedawcy, miał w tym tygodniu Desire Z pod zamówienie klienta i z tego co pamięta nie było problemu z YT podczas prezentacji. Nie wydaje mi się to możliwe ale musimy to sprawdzić, gdyż było to moje żądanie nr 1. Jeśli nie zadziała, porozmawiamy o obniżce ceny lub wymianie na inny model (niestety żaden mi nie przychodzi do głowy). W ostateczności odstąpię od aneksu. Odezwę się w środę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrozek

Era pęka: Twoja Era online "TwojaEraOnline:

Faktycznie w przypadku telefonów HTC Desire Z i Desire HD na kartach SIM Ery mogą pojawiać się problemy z odtwarzaniem filmów przez kanał YouTube. Wiemy o tym problemi i pracujemy na jego rozwiązaniem."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi