Skocz do zawartości
adikEC

Jak PowerBank wybrać dla Note 3? Na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

criav

@ElektroTME

Ciekawe czy faktycznie będzie 2A ;) Mój PowerBank (Measy BAT10000) ma w specyfikacjach 2A, a i tak ładuje max 1A.

@pirat183

Ja z takim sprzętem bym nie ryzykował zakupów na Aliexpress. Ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    @pirat183

Ja z takim sprzętem bym nie ryzykował zakupów na Aliexpress. Ale to moje zdanie.

No ale niestety do allegro również nie mam większego zaufania żebym miał chociaż jakiś oficjalny sklep xiaomi :) gdyż sama firma jest bardzo chwalona za stosunek jakości do ceny :) teraz tylko pytanie gdzie dostać oryginał gdyż w momencie premiery były one sprzedawane po 11 $

Edit.

Chyba znalazłem dosyć ciekawą ofertę :) wydaje się być prawdziwa gdyż to jeden z chińskich sklepów a nie portali aukcyjnych mianowicie http://www.dx.com/p/xiaomi-10400mah-usb-mobile-power-source-bank-w-4-led-indicators-silver-white-311565#.U4H2-Pl_uSo

Jak sądzicie czy tym razem trafiłem na oryginał ?:)

Edytowane przez pirat183

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@criav w tygodniu do mnie przyjdzie owy powerbank, to zainstaluje aplikacje i sprawdzę.

Nabazgrano S-Pen'em

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    criav

@pirat183

Osobiście jakoś większe zaufanie mam do Allegro niż do Aliexpress, może to naiwne, ale uważam, że jak coś kosztuje tyle, co u innych i sprzedawca ma tego kilka sztuk na stanie, to powinien być to oryginał. Jak wiadomo, są od tego reguły ;)

Zawsze można też kupić na Allegro, przetestować i w razie czego odesłać - jest na to 10 dni, pod warunkiem, że kupujemy ze sklepu (osoby prawnej), a nie od osoby fizycznej. Podejrzewam, że marną podróbę PowerBanku można rozpoznać po dwóch rzeczach:

- nie trzyma tyle, ile powinien (trzeba pamiętać, że pojemności banku nie można przeliczać na wielokrotność baterii od telefonu ze względu na straty przy ładowaniu, bank ~10000 mAh powinien starczyć na około 2 pełne ładowania Note'a, a nie 3).

- nie ładuje tak szybko, jak powinien (łatwo sprawdzić aplikacją Galaxy Charging Current Lite)

@ElektroTME

Fajnie, czekam w takim razie na info :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adikEC

Ja zamówiłem z aliexpress i przyszedł: Power Bank Mobile Phone Charger Supply 10000mAh Powerbank Portable Backup Battery For SAMSUNG iPhone MINI Ipad Charger Mobile-in Backup Powers from Electronics on Aliexpress.com . Wykonanie oceniam na 5, zapakowany w pudełko. Pojemność 10000MAH więc tak jak kolega pisze powyżej powinien starczyć na dwa pełne ładowania(a to jeszcze potestuje). Co ciekawe i tutaj jestem pozytywnie zaskoczony, naładował mi baterie od 10% do pełna w ok 1,5godz. Więc jest bardzo dobrze :) Na aukcji jest teraz droższy, ja dałem za niego niecałe 11 dolców, na dodatek przyszedł w półtorej tygodnia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

Z dx.com polecam zakupy. Xiaomi na 100% mają tam oryginalne bo znajomy w tamtym roku zamawial od nich telefon xiaomi i wszystko było ok.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@up

Dziękuję za info w takim razie :) wypróbuję przynajmniej power bank xiaomi :) gdyż note a :) nie mam zamiaru zmieniać :)

Edytowane przez Wiecho
    Nie cytujemy posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    criav
    Co ciekawe i tutaj jestem pozytywnie zaskoczony, naładował mi baterie od 10% do pełna w ok 1,5godz.

A możesz sprawdzić faktycznie jaka jest wartość ładowania?

Appka:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent.free

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adikEC

up. Sprawdziłem i pokazuje min 1200 a max 1800. Więc niby nie ma 2100 no ale i tak jakoś bardzo szybko ładuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    criav

A cały czas Max utrzymuje się na 1800? Jeśli tak to jest to maksymalna obecnie wartość ładowania bez roota (na roocie podobno, nie wiem dokładnie, da się odblokować 2000 mA).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi