Skocz do zawartości
Rockstarr

ROM [S4][4.4.2] CyanogenMod 11 - Android Kit Kat

Rekomendowane odpowiedzi

używa ktoś CM na co dzień? Ja po tygodniu użytkowania jestem zadowolony, aczkolwiek bateria trzyma strasznie krótko, dzisiaj przez 2h od odłączenia telefonu od ładowarki, telefon zjadł połowe baterii z czego aż 43% to proces 'package access helper', ekran zużył 15%, wiem że KitKat ma problemy z zabijaniem procesów, ale czy jest na to jakiś sposób? ewentualnie czy warto zmienić na ViperOneS-a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lemo

a mi po instalacji nie machnęło roota ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kejsi

Czasami się zresetuje ale chodzi super

Wysłane z mojego One S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miu

Ma ktoś tego CMa pod Hboot 2.16?Działa w miarę dobrze?Warto przesiąść się na dłużej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zozol

Ja mam pytanko co do wersji Hboot 2.16 czy aktualizacje są OTA? czy trzeba manualnie że tak powiem ściągać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miu

Wersji pod Hboot 2.16 nie wolno aktualizować OTA bo pobiera wersję pod 2.15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bobwoj

Czyli trochę niedopracowany ten CM KitKat. Czy są jakieś informację aby Maximus HD powstał na bazie KitKata? Widzę, że z Maximusem jest mniej problemów niż z CM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Susu69

Obszerniejszy post nt CM 11 i Carbona.

Na początku Carbon na bazie Kit Kata.

Korzystałem z niego ok 2 miesiące i bardzo płynna praca chociaż zdarzały się rebooty.

Duże możliwość ustawień zachowań telefonu (włączenie ekranu po wyciągnięciu z kieszeni, double tap, możliwość ustawienia powiadomień na ekranie blokowania). Częsty irytujący błąd to gaszący się ekran podczas rozmowy który nie wybudzał się od razu po jej zakończeniu.

Na tym ROMie miałem włączony ART i może dlatego wydawało mi się że niektóre apki działały trochę szybciej.

Rozstałem się z tą wersją KitKat'a ponieważ pewnego pięknego dnia padł telefon sam z siebie będą w kieszeni i skończyło się na bootloopie i błędach przy wgrywaniu boot.img

Ogólnie polecam chociaż nie wiem czemu mi padł :P

CM postawiłem dopiero tydzień temu. Na wstępie odstraszył mnie brak możliwości włączenia wifi, problem rozwiązał się sam po jakiś 6-9 restartach telefonu ;)

Na plus ochrona danych przed aplikacjami i poprawa wybudzania ekranu lecz już brak podświetlenia po wyciągnięciu telefonu z kieszeni.

Dziwnie zachowuję się bateria; wskaźnik procentowy lubi przez okres nawet godziny pokazywać jedną wartość baterii po czym nagle spaść np o 20% (ten problem występuje też u znajomego na Galaxy S2) nie rozwikłałem tego jeszcze.

Okazuje się również że nie warto pomimo ostrzeżenia włączać ART gdyż telefon po uaktualnieniu aplikacji wyrzuca FC systemui i innych podstawowych procesów a jedyny ratunek to flashowanie od nowa.

Najbardziej szkoda mi oryginalnej aplikacji aparatu od HRT pod którą zdjęcia wychodziły o wiele lepiej.>:(

@ORMO_PL korzystam z Snap Camera daje rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up - ale czy jakość zdjęć jest taka jak na sense? Czy obraz jest zaszumiony i nieostry, jak na poprzednich CM ? Możesz wrzucić jakiejś próbki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi