Skocz do zawartości
SamXel

Kamera-Galeria do NEXT

Rekomendowane odpowiedzi

SamXel

Przez ostatnich kilka dni zainstalowałem i odinstalowałem kilkadziesiąt aplikacji typu Camera Gallery i gdy już zacząłem powoli odpuszczać poszukania natrafiłem na bardzo fajną aplikację o nazwie Snap Camera HDR

Zdjęcia wychodzą super i nawet fajnie nagrywa filmy. Oczywiście o Full HD 15 fps możemy zapomnieć bo to ściema myPhone ale bardzo ładnie nagrywa 1280x720 H.264 AAC

W pomieszczeniu przy słabszym oświetleniu trzeba przestawić na 25 fps bo film jest zbyt ciemny ale na zewnątrz w świetle dziennym przy 30 fps powinno być OK.

Snap Camera HDR ma bardzo wiele opcji dostępnych w NEXT także polecam.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.marginz.snap

Edytowane przez SamXel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

wyglada mi to na google camera :) ja mam stockowa i jakos wystarczajaco dobrze robi fotki i kreci,nie widze sensu zmiany aparatu ?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Porównaj ilość opcji dla aparatu i kamery, a potem pisz na co Ci to wygląda bo pewnie nawet nie zainstalowałeś, a już z góry zakładasz że nie może być nic lepszego niż stockowy aparat, a prawda jest taka że stockowy aparat może się schować w porównaniu z Snap Camera HDR zwłaszcza w ilości opcji dla kamery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już zainstalowane. Jutro przetestuję.

Wysłane z mojego NEXT za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu Full HD to ściema? Przecież w SNAP da się ustawić 1920x1080. Mylę się?

Wysłane z mojego NEXT przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

da sie ale to nic nie zmienia. po zgraniu pliku na komputer mozna zobaczyc ze to 720p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Nie trzeba zgrywać na komputer.

Można odczytać dane o pliku w odtwarzaczu np. w bardzo popularnym MX Player

Dajcie już spokój i w końcu przyjmijcie do wiadomości że NEXT nie nagrywa i nie będzie nagrywał w Full HD, a tylko w HD.

Producent pisząc o Full HD 1080p miał na myśli możliwość odtwarzania w Full HD, a nie nagrywanie filmów kamerą OV 8830. Błąd w tłumaczeniu i tyle.

Edytowane przez SamXel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś Camera FV-5?Według mnie do ustawień manualnych jest najlepsza,ma opcje długiej ekspozycji ale przy zmniejszonej rozdzielczości.Jest jeszcze ProCapture,która ma ciekawą opcję Reduced noise.Robi dwie fotki i skleja w jedną redukując szumy.Do HDR używam Pro HDR Camera.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.camera.pro

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neaststudios.procapture

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eyeappsllc.prohdr&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A da się z której z tych apek zmniejszyć redukcje szumu? Aparat jest super tylko zbyt agresywnie odszumia zdjęcia powodując duże straty szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

@Krzychoq

O którym piszesz ?

@jules77

Zdjęcia w HDR to strata czasu żeby bawić się podczas robienia zdjęć. Wolę potem na komputerze np. użyć opcji "rozjaśnij cienie" w programie Zoner Photo Studio

Camera FV-5 to bardzo faja aplikacja i wieloma ręcznymi ustawianiami fotografowania ale jakoś mnie nie powaliła jakością zdjęć. I tu znowu Zoner Photo Studio bierze górę z opcjami "redukcji szumu".

NEXT generuje duże szumy, za duże. Niby aparat taki dobry a jakość zdjęć jest o wiele gorsza w porównaniu ze zdjęciami z SG ACE.

Moja fotka zrobiona w sklepie dla idiotów. Zrobiłem kilka i wybrałem najlepszą.

Zdjęcie lekko rozmyte. Niby OK. ale po powiększeniu wygląda jak w 3D ;)

vBGaCjg.jpg

Edytowane przez SamXel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi