Skocz do zawartości
SamXel

Kamera-Galeria do NEXT

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem to już w innym wątku,że wina jest oprogramowania bądź samego procesora MTK. Zrobiłem wiele zdjęć Iphone 4s i naprawdę potrafi zrobić niezłe fotki.NEXT ma tę samą optykę ale wychodzi na to,że to nie wszystko.Zauważyłem,że wszystkie MTK mają podobne algorytmy jeżeli chodzi o obróbkę zdjęć.Ja zakupiłem zopo zp820 i też ciężko zrobić sensowną fotkę.W zasadzie nie wiem czy jest jakiś MTK robiący bardzo dobre zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

@up

iPhone 4s nagrywa w Full HD 1920x1080 więc problemem w NEXT może być MTK.

Ale w iPhone 4s był też montowany aparat iSight 8-megapixel i może z tym właśnie aparatem miałeś model iPhone 4s.

iSight jest uznawany jako najlepszy aparat w urządzeniach mobilnych. Ma go też iPhone 5s

Edytowane przez SamXel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 100% był omnivision,więc zdecydowanie problemem jest MTK a szkoda.Teraz weszła do sprzedaży sony xperia C z dualsimem i MTK.Ciekaw jestem czy sony sobie pozwoli na kiepski aparat ale po tym co widziałem z xperia L czy SP to różnie może być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Sony Xperia C (LP3) Dual-SIM, Mediatek MT6589 jest przeznaczony na rynek Chiński także AliExpress.com

5 cali więc nie każdemu może ta wielkość odpowiadać ;)

Ale NEXT odtwarza filmy Full HD 1920x1080 więc w czym problem z tą kamerą ?

Czyżby ten aparat omnivision to też była ściema ?

Wyjdzie na to że wszystko co myPhone podaje na stronie w opisie to ściema.

Edytowane przez SamXel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...wszystko możliwe,trzeba by było rozebrać telefon obejrzeć obiektyw i chip jaki jest wbudowany i porównać z ip4s.a;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zrobiłem wiele zdjęć Iphone 4s i naprawdę potrafi zrobić niezłe fotki.NEXT ma tę samą optykę ale wychodzi na to,że to nie wszystko.

Optyki to prawie na pewno nie ma takiej samej, może mieć co najwyżej taką samą matrycę. Do tego inne algorytmy obróbki zdjęć przez aparat, i już mamy kompletnie różne efekty wyjściowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Przejrzałem trochę internet w poszukiwaniu zdjęć zrobionych przez Apple iPhone 4S i szału nie ma.

Praktycznie takiej samej jakości zrobię NEXT'em.

Może i NEXT nie do końca ma optykę iPhone 4S ale w jakości zdjęć specjalnych różnic nie widzę, a szumy jak widać na zdjęciach są na podobnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej tego nie przetestuje chyba że jest na WP8 albo iOS bo nawet nie sprawdzałem ale osobiście pozostanę przy moim telefonie bo robi bardzo dobre zdjęcia :DNokia Lumia 1020 - Nokia - Polska

Edytowane przez Sphinxxx
    język

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Nokia "prawie" zawsze miała bardzo dobre aparaty, począwszy od modelu N8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem N8 ale tylko ze względu na aparat. Nienawidziłem systemu który był ma N8 (Symbian). Dużym plusem jest to że przeszli na WP8, nie jest to może idealny system ale lepszy niż poprzedni. Nokia N8-00 - Nokia - Polska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi