Skocz do zawartości
SamXel

Kamera-Galeria do NEXT

Rekomendowane odpowiedzi

Sam myślę o nokii,miałem 720 i ta już robiła fajne fotki i mała ilość aplikacji też mi jakoś nie przeszkadzała.Nexus robi też średnie zdjęcia,najlepsze w nim to wygląd i ekran.Wydajnościowo to już żaden szał.Oglądałem też test wytrzymałości nokii 920 :P etui zbędne.Ideałem by była optyka 1020 z androidem i wodoszczelnością xperii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uzywalem juz kilka appek do robienia zdjec i co bym w opcjach nie zmienial to ciezko jest mi zrobic jakas sensowna fotke. glownie chodzi o ostrosc zdjecia, chyba tylko na statywie daloby sie osiagnac dobry efekt. czy macie jakies swoje appki, ustawienia dzieki ktorym next dobrze lapie ostrosc ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel
    ciezko jest mi zrobic jakas sensowna fotke. glownie chodzi o ostrosc zdjecia
    Potwierdzam i to mnie strasznie irytuje :mur:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...żadna aplikacja tego nie zmieni.Obróbka zdjęć typowo MTK,szczególnie widać to fotografując drzewa,trawę.Jedyne co można zrobić to wyostrzanie na kompie,co przy 8 mpix wychodzi bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie z ostrością nie ma problemu, w ciemniejszych scenach wybieram tryb sport lub stabilne zdjęcie wtedy jest krótszy czas ekspozycji i trudniej zrobić rozmazaną fote.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Która to opcja "stabilne zdjęcie" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znajduję się to w trybach scenerii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Steady Photo ale to nie zda się na wiele.Jeszcze trzeba na maksa dać sharpness w image properties.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Wczoraj robiłem foty z wszystkimi możliwymi ustawieniami i doszedłem do wniosku że im więcej światła tym lepsze i ostrzejsze zdjęcie ale do tzw. "ładnego" daleko.

Samsung ACE miał aparat 5 Mpx, a jakość zdjęć była o wiele lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam na jakość nie narzekam aparat to tylko telefon jak chcę ładne zdjęcia to biorę ze sobą aparat. Dla mnie wystarcza tylko w słabym świetle fakt ostrość mogła by być większa, ale to zapewne wina obróbki zdjęć przez procesor ;P

Jest jakaś apka co pozwala na zapisywanie zdjęć w formacie RAW?

do wniosku że im więcej światła tym lepsze i ostrzejsze zdjęcie ale do tzw. "ładnego" daleko.

Bo przy dobrym oświetleniu masz mniejszą czułość ISO. Im mniejsza wartość ISO tym mniej artefaktów i szumów na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi