Skocz do zawartości
SamXel

Kamera-Galeria do NEXT

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj robiłem foty z wszystkimi możliwymi ustawieniami i doszedłem do wniosku że im więcej światła tym lepsze i ostrzejsze zdjęcie ale do tzw. "ładnego" daleko.

Samsung ACE miał aparat 5 Mpx, a jakość zdjęć była o wiele lepsza.

No to wychodzi na to,że póki co nie ma dualsima z dobrym aparatem.Byłem zdecydowany kupić NEXT ze względu na dobry aparat ale okazuje się,że mimo optyki się to nie udało.Byłem zadowolony z aparatu w LIVE ale sprzedałem go na rzecz ZOPO zp820 który gorsze fotki ale nadrabia filmami FHD i dużo lepszą wydajnością.NEXT miał być złotym środkiem pomiędzy nimi...Może aktualizacja do 4.3 by coś zmieniła albo inny ROM np MIUI?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Z tym ISO to wiem bo przełączyłem ręcznie na standardowe 100 i na ekranie zobaczyłem ciemność.

Przy dziennym oświetleniu z ISO 100 jest OK.

Mimo wszystko ACE z 5 MPX robił zdecydowanie ładniejsze zdjęcia niż NEXT z 8 MPX nawet na zewnątrz przy dziennym świetle.

---------- Post dołączono o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Kolego jules77

Kilkakrotnie robiliśmy (dwie osoby) zdjęcia przykładając do siebie LIVE i NEXT tak żeby uzyskać identyczne zdjęcia.

Robiliśmy w dzień na zewnątrz i w pomieszczeniu przy sztucznym oświetleniu.

Jeśli jakość zdjęć z LIVE cię zadowalała to z NEXT zadowoli cię tym bardziej dlatego że NEXT robi o wiele ładniejsze i bardziej naturalne w barwach zdjęcia.

LIVE zalatuje niebieskim. Zdjęcia są zimne jak błękit lodu.

Mam jeszcze nadzieję że zmienię opinię o aparacie NEXT'a wiosną i latem kiedy wszystko zakwitnie i pojawią się kolory bo tak naprawdę to teraz nie ma co fotografować.

Szarzyznę jesienio-zimy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boch

poniżej filmik z użyciem MyPhone'a Next jako rejestrator trasy

gdzieś czytałem, że urządzenie trochę się grzeje i potrafi się nawet zawiesić... sprawdzał ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Z tego co czytałem to przy włączonym GPS może się zawiesić. Podobno.

Jakość filmu dobra chociaż trochę drgania przeszkadzają. W rejestratorach jazdy musi być jakiś układ elektroniki eliminujący te drgania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W rejestratorach jazdy musi być jakiś układ elektroniki eliminujący te drgania.

Albo bardzo stabilny uchwyt mocujący.

ja osobiście używam NEXT-a jako rejestrator ale z aplikacją https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hovans.autoguard&hl=pl

Na razie bezpłatna wersja.

Jest okrojona z kilku ustawień i ostrzy jak sie jej podoba. Zmiana możliwa dopiero w wersji pełnej.

Darmowa apka nie pracuje także w tle, tak by przykryć ją powiedzmy nawigacją.

Filmiki wychodzą prawie idealne, nawet jak droga jest oświetlana tylko światłami mijania.

Na SAMSUNG-u SII+ syna, nocne filmiki są znacznie gorsze, prawie ciemne, wiele trzeba się domyślać, a ma pełną wersję wykupioną.

Jedyny mankament jaki ja mam z tym programem, to ze względu na zawieszenie fona obiektywem w prawo, każdy z filmików po przeładowaniu na kompa jest go góry nogami. Trzeba je odwracać chcąc je publikować w YT.

Do oglądania wystarczy w odtwarzaczu ustawienia zmienić.

odtwarzając filmy w fonie jest wszystko jak należy odwrócone.

Jak kilka poodwracam to dołączę do tego posta próbki jakie zostały w czasie jazdy nagrane.

Jak obiecałem, poniżej 3 pliki avi do pobrania, które zostały nagrane moim NEXT-em i darmowym AutoGuardem.

Są one zgrane przez kabel z telefonu i tylko odwrócone o 180 stopni. Nie ładowałem na YT, by nie było przekłamań i dodatkowych zniekształceń.

Niestety pogoda taka sobie, te ze słoneczkiem już zostały nadpisane.

Jak pisałem wyżej, w darmowej wersji ostrość jest ustawiana automatycznie i czasami ostrzy na krople na szybie

Pliki bez ścieżki dźwiękowej...

W narożnikach i na górze czasami widoczne czarne miejsca, jest to spowodowane testowaniem miejsca mocowania uchwytu na szybie, jak i osadzenia samego telefonu w uchwycie.

Edytowane przez gojgien

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gb2

Jaki program do zdjęć panoramicznych możecie polecić? W Xperii korzystałem z wbudowanej aplikacji i robiła genialne zdjęcia panoramiczne. Teraz próbowałem różnych bezpłatnych aplikacji ale każda zostaje w tyle. >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel
    Napisano (edytowane)
    ja osobiście używam NEXT-a jako rejestrator ale z aplikacją https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hovans.autoguard&hl=pl

Na razie bezpłatna wersja.

Od wczoraj korzystam z pełnej, płatnej wersji ale jeszcze wszystkiego nie rozgryzłem.

Dziś nagrałem krótki filmik ale z NEXT'em trzymanym w ręce bo nie chciałem zmieniać położenia uchwytu bo tak jak mam jest OK.

Fajnie zapisuje wszystkie dane, prędkość, dzień, godzina i pozycję z GPS w osobnym pliku tekstowym .srt

@gojgien twoje linki do filmów nie działają.

---------- Post dołączono o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

MP4 h264, 1280x720, 2500 Kb/s (mimo ustawień 3000 Kb/s), 25.000 kl/s,

AAC, Stereo, 128 Kb/s, 16.000 KHz

1 min = 19 MB

czyli

10 min = 190 MB

czyli

1 h = 1,41 GB

czyli OK.

Zwiększyłem szybkość kodowania z 3000 Kb/s na 4000 Kb/s i jutro sprawdzę czy jakość obrazu poprawi się bo widać trochę artefakty.

Edytowane przez SamXel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

skoro nie działają to podklejam 2 kolejne, teraz już z zabudowaną dodatkową lampką z kontrolkami własnych kierunkowskazów stopu i świateł drogowych, mrugniecie długimi..

Zapewne też nie przetrwają długo na serwerze.... >:(

Download wycinek.avi from Sendspace.com - send big files the easy way

Download wycinek1.avi from Sendspace.com - send big files the easy way

@ SamXel

Włącz ten program w tle, z ustawieniem NEXT-a poziomo z obiektywem w prawo, włącz inna aplikację i sprawdź po zapisie jak ten filmik został zapisane. Mnie obraca go tak jakby był filmowany w pionie.

To samo czasami dzieje się w SAMSUNGU SII+, dlatego szukamy kolejnych takich przypadków, by do twórcy appki napisać o poprawę tego. A najlepsze by było, dołożenie w ustawieniach, możliwości ręcznego zdefiniowania w jakim ustawieniu ma program pracować i zapisywać.

Jak apka jest na 1 planie, to zapisuje normalnie, tak jak widzi otoczenie. Choć ostatnio tez tak zapisało, a była 1 planie, w tle miałem włączone radio internetowe.

Edytowane przez gojgien

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel
    Napisano (edytowane)

Najpierw ciekawostka.

NEXT poziomo z obiektywem po lewej - kran ściemnia się i po chwili gaśnie całkowicie. Długość podświetlenia ekranu pewnie zależy od ustawień, ustawiłem 1 min.

NEXT poziomo z obiektywem po prawej - kran ściemnia się i tak pozostaje.

Sprawdziłem kilka razy a8)

@gojgien lepsza jakość filmu jest z kodekiem h264, 4000 Kb/s. Nagrywałem w MP4.

Włącz ten program w tle, z ustawieniem NEXT-a poziomo z obiektywem w prawo, włącz inna aplikację i sprawdź po zapisie jak ten filmik został zapisane. Mnie obraca go tak jakby był filmowany w pionie.
    Filmy nagrane z obiektywem po prawej mam na kompie do góry nogami. Free Video Flip and Rotate albo
    i po problemie ;)

Na NEXT'cie w MX Player jest OK. Autorotacja smarta działa.

Edytowane przez SamXel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

To że jest do góry nogami to wiem, i nie jest to problem. Od zawsze mam VCL player i wiem jak go poprzestawiać, a do obracania bez odtwarzania, stosuję właśnie darmowy Flip and Rotate.

A odtwarzanie i zapis o jakim piszę, to odtwarzanie w AutoGuardzie, klikając na ikonkę filmu. Masz listę wszystkich nagrań i te które były nagrywane jak program był w tle, albo w tle grało radio, a filmował na 1 planie, są nagrane z odwróceniem o 90 stopni i tak też odtwarzane..

Tak przynajmniej jest w moim przypadku...

Co do ustawień to mam default i szybkość kodowania 17MBps rozdzielczość 720p

Może zmniejszenie szybkości kodowania zniweluje problem odwróconego o 90 stopni zapisu, trzeba się z tym jeszcze pobawić...

Edytowane przez gojgien

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi