Skocz do zawartości
mnl187

Problem z SMS/MMS w ROMie Pays

Rekomendowane odpowiedzi

mnl187

Witam,

mam zainstalowany Rom z tego wątku [ROM] Pays-ROM Defy v3.1 Froyo with Ginger feeling [ NEW BUILD 3.4.2_145-003 !] - xda-developers , APNy internet i mms ustawione zgodnie z instrukcją http://forum.android.com.pl/f22/play-mms-poprawna-konfiguracja-9922/ , obecnie jestem podłączony pod wifi (internet śmiga) natomiast mam problem z odebraniem jak i wysłaniem mms.Wcześniej na androidzie (inny telefon) nie było problemu nigdy.Ma ktoś jakiś pomysł?

Druga sprawa...na bazowym romie 2.1 update1 nie było problemu z SMSami , teraz na tym w/w dostaję od razu dwie wiadomości naraz.... spotkał sie ktoś z takim anomaliem?

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Pisz do Paysa na XDA, to on tam namieszal z SMSami i MMSami :) Ewentualnie wyrzuc dodana aplikacje do nich i wrzuc na przyklad Handcenta. Powinoo pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mnl187

Właśnie kombinuje jak by to zrobić...stockowym usuwaniem nie mam opcji dostępnej, wrzucilem Uninstaller Pure (robiłem tym na Galaxy) tu nie da rady ;\ muszę jeszcze oswoic z ta Defy.Btw używam GoSms.

Z tego co zauważyłem to w tym romie sa 2 aplikacje instalowane z automata do odczytywania sms , możliwe ze to ma wpływ na podwojne wiadomości.Czym je odinstalować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

zainstaluj Root Explorera, wejdz w system >> app, ustaw mount R/O i skasuj te ktore chcesz. Po tym zrob restart telefonu i nie bedzie. Ewentualnie mozesz wywalic tez z dalvika. Aby to zrobic zaznacz mount R/O na caly system plikow i daj szukanie po nazwie apka tego, ktory chcesz usunac. To co znajdzie w data/data usuwasz tak jak sama apk. Po tych czynnosciach nie bedzie sladu po tym co usunales.

Dokladnie taka sama metoda mozna podmienic aplikacje systemowe, wtedy gdy instalujemy nowe na nie i dostajemy komunikat, ze aplikacja nie zostala zainstalowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    mnbnfhgbhsjgafh[/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mnl187 rozwiazales jakos problemow mmsow? Tez mam tego roma i mmsy nie dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi