Skocz do zawartości
wozur

90% zajętej pamięci RAM i clean master

Rekomendowane odpowiedzi

wozur

Słowem wstępu jeśli nie jest to odpowiednie miejsce na ten temat proszę o przeniesienie. Problemem jest pamięć RAM, a mianowicie jej zużycie. Idąc od początku posiadam ZTE V889S na androidzie 4.1.1. Nie mam zainstalowanych Bóg wie ilu aplikacji i gier, standardowo kilka przydatnych apek, które w opcjach nie pokazują mi, że "zżerają" RAM, pasjans i statki, ale chodzi mi głównie i Clean Mastera. W ustawieniach pasek zużycia ramu pokazuje mi że mam tylko 26 mb wolnego, clean master po czyszczeniu pokazuje mi że mam 85% zajętej i po każdorazowym czyszczeniu to wszystko sie waha w granicach 85-90%, bez różnicy czy robię to raz dziennie czy co 10 sek- ciągle pojawiają się podobne "śmieci", które zawalają mi ram. Clean master kilka dni temu miał aktualizacje, która chyba średnio wyszła, bo przed po czyszczeniu ramu pokazywało mi, ze mam zajętego jakieś 75%. Zaznaczę jeszcze, że wymusiłem zatrzymanie kilku apek t.j. google+, hangouts itp. Czy aplikacja Clean Master ma w ogóle jakiś sens działania? Pomaga, czy to tylko ściema cyferek? Jest jakaś inna możliwość odciążenia ramu? Widzę, że telefon zaczyna mi wolniej chodzić jeśli zainstaluje jakąś inną grę czy apkę ? Proszę o jakieś propozycje i porady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapoznaj się z tym tematem. Powinien wyjaśnić twoje wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wozur

Widzę, że zdania są podzielone na różnych forach czytam i już można zgłupieć, task killery nie mają sensu i same zabierają pamięć, a jednak przed aktualizacją clean mastera jakoś wszystko szybciej śmigało a teraz zauważyłem że po wyjściu np z pasjansa z czy ustawień musi potrwać krótka chwila zanim pojawią się "kafelki", niby ram jest po to żeby go "zajmować" a jednak zauważyłem obciążenie i delikatny spadek wydajności. Czy to wina telefonu, androida, clean mastera czy może jest jakiś inny magiczny sposób na optymalizacje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Placebo z Clean Masterem. Zabija aplikacje, które i tak wracają do życia, taka walka z wiatrakami. A chodzi Ci gorzej, bo aplikacje tyją co aktualizacje, a RAM Ci nie przybywa, nadal masz wbudowane 512MB.

Tutaj znalazłem na szybko jakiś wątek do optymalizacji: http://forum.android.com.pl/f14/android-optymalizacja-pamiae-ci-root-359851/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wozur

Z apek typu google+ czy play music usunąłem aktualizacje i wymusiłem ich zamknięcie, myślałem że pomoże, ale tak czy siak clean master idzie na odstrzał bo widzę i przekonuje mnie to coraz bardziej, że to wielka lipa, dzięki za podrzutke tematu z optymalizacją w wolnej chwili przyłożę się do tego oby z pozytywnymi skutkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj o apce Grenify, potrzebny root. Powinno pomóc.

Wysłane z mojego Ray

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi