Skocz do zawartości
leppeer

Wgrywanie nowego niebrendowanego softu LG L7 II w sieci Play

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy któryś z szanownych forumowiczów mógłby mi objaśnić krok po kroku ja kprzeprowadzić operację o której wspomniałem w temacie? Niestety nie miałem wielu okazji, żeby korzystać z oprogramowania Androida, a chcialbym się pozbyć brandingu z Play. Wersja mojego softu to v10b (jeśli dobrze sprawdzam? "(P71010b...). Nie chciałbym zamienić telefonu w cegłę ani warzywo, zdaję sobie sprawę z ryzyka operacji, ale mimo to jestem 'zdeterminowany'. mam równiez pytanie co do rootowania - na czym polega ta operacja i czy może byc mi przydatna? Jeśli chodzi o wgrywanie niebrendowanego softu to przeszukiwałem fora, były jakieś tutki, ale nie sprawdzały się w moim przypadku, dlatego pokusiłem się o założenie nowego tematu, być może komuś jeszcze się przyda. Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żebyś był jeszcze tak zdeterminowany, aby poczytać to podforum DOKŁADNIE w celu znalezienia informacji. Nawet w jednym z ostatnich postów ktoś łopatologicznie w punktach wypisał wgrywanie softa. Wniosek jest jeden: nic nie szukałeś.

Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mozna coś na to poradzić?

[R&D Test Tools Log File]

22:18:51 : Launching SW update

22:18:51 : Unpacking KDZ

22:20:22 : KDZ file extraced

22:22:11 : Files were extracted.

22:22:11 : LGMobileDL Load.

22:22:11 : Port = -1

22:22:11 : Connecting to phone

22:22:25 : Check Phone mode = 2

22:22:25 : Phone type check.......

22:22:31 : LGMobileDL.DLL Loading....

22:22:31 : _SetAuthMark Fail

22:22:31 : _SetAuthMark Ok : wAuthMark(65535)

22:22:31 : LoadLibrary Error(126)

22:22:34 : ===FINISHED===

---------- Post dołączono o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Czy mozna coś na to poradzić?

[R&D Test Tools Log File]

22:18:51 : Launching SW update

22:18:51 : Unpacking KDZ

22:20:22 : KDZ file extraced

22:22:11 : Files were extracted.

22:22:11 : LGMobileDL Load.

22:22:11 : Port = -1

22:22:11 : Connecting to phone

22:22:25 : Check Phone mode = 2

22:22:25 : Phone type check.......

22:22:31 : LGMobileDL.DLL Loading....

22:22:31 : _SetAuthMark Fail

22:22:31 : _SetAuthMark Ok : wAuthMark(65535)

22:22:31 : LoadLibrary Error(126)

22:22:34 : ===FINISHED===

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sqa8

Miałem to samo. Po przywróceniu awaryjnym 10b, przejście na 10e odbyło się bez błędu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Pobieramy i instalujemy sterowniki LG Mobile (http://tool.xcdn.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=UW00120120425)

2. Pobieramy LG KDZ Updater (Zippyshare.com - LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix.zip)

3. Wypakowujemy LG KDZ Updater i z folderu "KDZ_FW_UPD_EN" instalujemy "msxml.msi"

3. Pobieramy najnowszy oficjalny firmware (aktualnie V10E Poland) (Lg Optimus L7 II Firmware List)

4. Z folderu "KDZ_FW_UPD_EN" uruchamiamy "KDZ_FW_UPD.exe" z prawami administratora.

5. W programie ustawiamy Type: 3GQCT i PhoneMode: DIAG. Wyszukujemy nasz plik firmware z rozszerzeniem *.kdz.

6. Podłączamy Nasz telefon z włączonym trybem debugowania (Ustawienia->Opcje dla programistów->zaznaczamy "Debugowanie USB" i "Zezwalaj na pozorowanie położenia")

przy podłączeniu zmieniamy "tylko ładowanie" (domyślnie jest) na "oprogramowanie LG" i w Windowsie klikamy "Launch software update".

7. Proces trwa do 10 minut a Nasz LG uruchamia się w trybie awaryjnym z żółtym tłem, wygląda niepokojąco, ale nie ma co się martwić, to dobry znak.

8. Po samoczynnym zrestartowaniu Nasz LG się aktualizuję, jak tylko załączy się zróbmy Hard Reset --> Wyłączamy Tel i przytrzymujemy przez 5-10sek Przycisk ściszania+Przycisk Memo+Przycisk zasilania.

Nie odpowiadam za ewentualnie uszkodzenia.

Testowane zostało przeze mnie na Windows'ie 8.1 i przed wgraniem niebrandowalnego softu posiadałem V10B od Play'a i jestem w pełni zadowolny z tej zmiany!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1. Pobieramy i instalujemy sterowniki LG Mobile (http://tool.xcdn.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=UW00120120425)

2. Pobieramy LG KDZ Updater (Zippyshare.com - LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix.zip)

3. Wypakowujemy LG KDZ Updater i z folderu "KDZ_FW_UPD_EN" instalujemy "msxml.msi"

3. Pobieramy najnowszy oficjalny firmware (aktualnie V10E Poland) (Lg Optimus L7 II Firmware List)

4. Z folderu "KDZ_FW_UPD_EN" uruchamiamy "KDZ_FW_UPD.exe" z prawami administratora.

5. W programie ustawiamy Type: 3GQCT i PhoneMode: DIAG. Wyszukujemy nasz plik firmware z rozszerzeniem *.kdz.

6. Podłączamy Nasz telefon z włączonym trybem debugowania (Ustawienia->Opcje dla programistów->zaznaczamy "Debugowanie USB" i "Zezwalaj na pozorowanie położenia")

przy podłączeniu zmieniamy "tylko ładowanie" (domyślnie jest) na "oprogramowanie LG" i w Windowsie klikamy "Launch software update".

7. Proces trwa do 10 minut a Nasz LG uruchamia się w trybie awaryjnym z żółtym tłem, wygląda niepokojąco, ale nie ma co się martwić, to dobry znak.

8. Po samoczynnym zrestartowaniu Nasz LG się aktualizuję, jak tylko załączy się zróbmy Hard Reset --> Wyłączamy Tel i przytrzymujemy przez 5-10sek Przycisk ściszania+Przycisk Memo+Przycisk zasilania.

Nie odpowiadam za ewentualnie uszkodzenia.

Testowane zostało przeze mnie na Windows'ie 8.1 i przed wgraniem niebrandowalnego softu posiadałem V10B od Play'a i jestem w pełni zadowolny z tej zmiany!

Ustawiamy DIAG czy EMERGENCY???

Mam problem z instalacjąsterowników, cały proces nie kończy się powodzeniem bo sterownikó nie potrafię prawidłowo zainstalować - m.in. B2CAppSetup.exe - czy to w ogole jest niezbędne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Diag tel sam powinien przejsc w emergency przy zmianie softu, tak B2 jest potrzebny co Ci sie pojawia jak go chcesz zainstalowac?

Wysłane z mojego LG-P710 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

połączenie z internetem. "To check for software updates, you need to connect your PC to the Internet and press "Continue". Wciskam "continue" i znowu to samo okno i nic nie mozna zrobic, nie pojawia sie nawet 'jako taki' instalator (oczywiście mam połączenie z internetem, w razie czego Win XP) przypuszczam, że to klucz do wykonania całej operacji, ale nie potrafię przejść tej przeszkody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest ten sam problem próbowałem już chyba wszystkiego ściągałem też soft jeszcze raz, przenosiłem wszystko na inny dysk i nic, ciągle to samo. Nie mam już pomysłu jak to ogarnąć. Potrzebny jest tu chyba jakiś magik

Wysłane z mojego LG-P710 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zetto

Spróbuj wyłączyć firewalla może on Ci blokuje dostęp do neta. Ewentualnie wyłącz antywirusa na czas instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi