Skocz do zawartości
tHome

Szybko zużywająca się bateria

Rekomendowane odpowiedzi

tHome

Wchodzę sobie w ustawienia patrze co niby zżera baterie i jest tak :

Wyświetlacz 43 %

Czuwanie w sieci 39 %

Telefon bezczynny 16%

Wyświetlacz ustawiony mam ręcznie praktycznie na 0 podświetlenia bo i tak razi.

Teraz pytanie czuwanie w sieci aż tyle powinno bateri zżerać, mam play i czasem pokazuje mi się ikonka R koło zasięgu i jakiś roaming danych nie wiem czy tam w ustawieniach mam wszystko dobrze wpisane ?? Bo wiadomo play czasem działa na nadajnikach plusa.

Mam dodane widgety oczywiście, i advance task killera tak aby usuwał aplikacje w tle działające co jakiś tam określony czas. Bateria była naładowana na full od 8 rano, jest 22:15 nic nie robiłem na telefonie i mam teraz 48 %..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Task killery nie sa potrzebne w Androidzie, a zjadaja dodatkowo baterie. Wgraj sobie jakas blokade APN zeby nie laczyl sie z internetem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tHome

Mam wyłączony dostęp do internetu przez widget SwitchPro jakieś inne pomysły lub sugestie ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wejdz w ustawienia pozniej w prywatnosc a nastepnie zobacz czy masz zaznaczone "utworz kopie zapasowa danych" jezeli tak to odznacz bedzie napewno poprawa mi tez zjadalo baterie a jak to odznaczylem to jest o wiele lepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj apndroid i wyłącz sobie 3g,edge, możesz też wyłączyć hsdpa, zmienisz podświetlanie na minimum, wyłacz proces automatycznych aktualizacji jeśli masz oryginalny rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

wyłącz w opcjach synchronizacji "dane w tle" (przy wejściu do Marketu poprosi o włączenie - wyłącz ponownie po zamknięciu marketu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tHome

Nie ściągam apn droid bo jak już mówie mam switcha i wyłączam sobie neta jak nie korzystam z niego włączam tylko na czas kiedy chce z niego skorzystać... ustawiłem ekran na minimum bo i tak świeci dość ostro, dwa wyłączyłem ta synchronizacje i jeszcze mam jedno pytanie w ustawieniach sieci mam włączone : Użyj danych pakietowych czyli o co chodzi w tym bo chyba nie bardzo to rozumiem ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyłączysz dane pakietowe to przestanie ci zupełnie działać internet, mi działało tylko dzwonienie i SMSowanie :) Zwróć uwagę na zasięg, im mniejszy tym telefon zjada więcej energii na czuwanie (szczególnie odczuwalne jak telefon leży w nocy na granicy zasięgu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

od 8 do 22 i 40% jak zostało to nie tak źle, zależy ile używasz wyświetlacza...

w opcji gdzie pokazuje zużycie bateri jak klikniesz na wyświetlacz to pokaże się ile czasu był włączony

u mnie bateria pada gdy wyświetlacz chodzi ~4,5h

(jasność zazwyczaj niska)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xboxx

Witam

U mnie bateria nie trzymała nawet 12-stu godzin. Szczerze mówiąc to włosy rwałem z głowy ażeby cokolwiek osiągnać. Aż wreszcie udało się. Chciałbym więc powiedzieć osobom które dopiero zaczeły swoją przygodę z Galaxy S jak sam rozwiązałem ten problem . Nie wiem na ile jest to kwestia doboru romu, ale zainstalowałem Darky's Extreme Edition v9.3 Beta 3, Kernel speedmod-k13c-500hz. Następnie zrobiłem Wipe Battery, z tym że nie katowałem telefonu tak jak to zalecają niektórzy. W moim przypadku wyglądało to tak, że pozwoliłem mu się swobodnie rozładować. Było to moje drugie podejście do Wipe Baterry, ponieważ katowanie do niczego mnie na zaprowadziło. Zwyczajnie wymiękłem po rozładowaniu 50 %. Efekt był tego taki że bateria została poprawnie skalibrowana jedynie do połowy. Później następował skok co 10, 15 %. I chociaż nie wiem czy wina leży po mojej stronie, że zaprzestałem intensywnego użytkowania telefonu, to jednak wiem że nic dobrego z tego nie wyszło.

Oczywiście i tak nie obyło się bez kolejnych orzeszków. Kiedy po zrobieniu Wipe, ponownie naładowałem baterię do 100 % po odłączeniu od ładowarki wskaźnik naładowania przeskoczył na 98%. Rozwiązałem to w ten sposób, że zaraz wyłączyłem tel. podłączyłem ładowarkę i na wyłączonym telefonie odczekałem aż bateria ponownie osiągnie wartość 100%. Czynność tę powtórzyłem kilka razy ponieważ kolejnym razem po odłączeniu ładowarki było 99%. W ten sposób dobiłem do 100% i tak już zostało.

Następnie powyłączałem irytujące mnie rzeczy, tzn. nie powyłączałem wszystkiego, tylko dostosowałem SGS-a do własnych potrzeb. Na pewno wyłączyłem GPS, Bluetooth, Wi-Fi, dane pakietowe itp. Rzecz jasna nie oznacza że z tych funkcji nie mogę teraz korzystać. Jaki byłby w tym cel? Po co komu telefon kiedy nie można korzystać z dobrodziejstw jakie oferuje? Poprostu włączam co chcę i kiedy potrzebuję.

Kolejną sprawą jest launcher - najwyrażniej każdy zużywa inną porcję energii. Nie polecam tutaj oryginalnego TouchWiz Samsunga ani innych cukierkowatych. Zalecam w tej kwesti minimalizm, ponieważ ekran SGS-a jest jednym z najbardziej energożernych części. Ale jeżeli już ktoś się uprze to dobrze jest zmniejszyć kontrast wyswietlacza za pomoca darmowej aplikacji "Screen Filter." Nie tylko oszczędza ona około 50 % zapotrzebowania ekranu na energię, ale także daje wysmienity efekt przyciemnienia. Kolejną obowiązkową aplikacją jest równierz dostępny za darmo "APNdroid". Tutaj musze powiedzieć że po wyłączeni wszystkich APN-ów oraz 3G/EDGE/GPRS stał się cud. Przy niewielkim użytkowaniu po 13 godzinach (co nigdy nie miało miejsca) pozostało mi 73 % baterii. Najwyraźniej aplikacja ta nie jest właściwie doceniana (aczkolwiek często wspominana), a przecież w sposób zauważalny poprawia funkcjonalność naszej zabawki. Sprawdziłem to na dwóch typach telefonów i efekt był dokładnie taki sam. Mam nadzieję że ten post komuś się przyda, a przy okazji będzie mógł normalnie korzystać z telefonu....

Pozdrawiam

Edytowane przez Xboxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi