Skocz do zawartości
andy5000

TUTORIAL Zmiana statusu Bootloadera z RELOCKED na LOCKED lub UNLOCKED, usunięcie flagi TAMPERED

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem napisać tą krótką instrukcję, ponieważ w ostatnich dniach sam wiele godzin spędziłem na bezskutecznych poszukiwaniach sposobu na zamianę statusu Bootloadera z RELOCKED na LOCKED. Problem polegał na tym, że nie miałem roota, ani co gorsza custom recovery, przez co nie mogłem wgrać żadnej aplikacji typu SuperUser, a tym samym eksperymentować np. na komendach odwołujących się do SU.

Wbrew temu, co można wyczytać nawet na stronach XDA, nawet w takich wydawałoby się beznadziejnych sytuacjach jest to jednak możliwe i to w stosunkowo prosty sposób. Jedyny warunek: trzeba mieć S-OFF.

1 Pierwsze, co należy uczynić to pobrać aplikację Guru Bootloader Reset Tool ze strony How to use the Guru Bootloader Reset Tool - HTC1Guru . Następnie, po podłączeniu telefonu do komputera, należy przekopiować ją do pamięci telefonu.

2 Teraz przyszedł czas na zmianę statusu Bootloadera z RELOCKED na UNLOCKED. Jeżeli telefon, jak to było w moim wypadku, nie ma wgranego custom recovery, to nie da się tego zrobić poprzez revone ani inne komendy (przynajmniej mi się nie udało). W tej sytuacji należy skorzystać z opcji odblokowania za pomocą HTCdev.com. Opcja ta, oprócz HBOOT 1.54/1.55 działa też na 1.44.

3 Następnie, poprzez link na podanej wyżej stronie z Guru Bootloader Reset Tool, pobieramy i instalujemy w telefonie najnowszą wersję TWRP lub CWM.

4 Wreszcie czas na najważniejsze. Uruchamiamy telefon w trybie Bootloadera i przechodzimy do Recovery. Po otwarciu się TWRP (lub CWM) klikamy Install i wskazujemy pobrany wcześniej plik Guru Bootloader Reset Tool. Po otwarciu tej aplikacji i przejściu przez kilka standardowych zakładek z warunkami użytkowania, itp., dochodzimy do zakładki, w której do wyboru mamy 4 opcje, w tym dla nas najważniejszą: LOCK. Pozostałe pozwalają na usunięcie flagi TAMPERED oraz na odblokowanie telefonu, a także na zablokowanie w trybie RELOCK, co zresztą nie wiem, czemu ma służyć. Zaznaczamy opcję LOCK, klikamy NEXT i czekamy na informację o zakończeniu całego procesu.

5 Wyłączamy telefon i uruchamiamy go ponownie w trybie Bootloader, gdzie sprawdzamy, że faktycznie zamiast statusu RELOCKED wreszcie mamy LOCKED.

6 Jeżeli chcemy powrócić do stock recovery a przy okazji uaktualnić system do europejskiej wersji 4.3 to najprościej skorzystać ze stockowego ROM (plus recovery, plus radio), które również można pobrać ze stron HTC1GURU.com

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arenik

Mogłeś opisać to w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Specjalnie założyłem nowy wątek aby łatwiej było na to trafić osobom takim jak ja, które nie będąc biegłymi w temacie modyfikacji ROM-ów chciały przejść z relocked na locked nie mając roota ani custom recovery. Sam po kilku dniach przed ekranem już traciłem wiarę, że coś się uda zrobić. Tym bardziej, że nawet na XDA nic właściwie na ten temat nie było, choć pytań było full. Mój "autorski" pomysł polega na połączeniu HTCDev (co rzekomo miało działać wyłącznie na hboot 1.54 i 1.55) z aplikacją Guru. Mam więc nadzieję, że to się jeszcze paru osobom przyda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arenik

Htcdev działa też na hboot 1.44 z tym, że od czasu pojawienia się revone używanie htcdev na hboocie 1.44 jest bez sensu ponieważ wszystkie operacje na telefonie można zrobić bez odblokowanego bootloadera (a również można do odblokować i zablokować z flagą locked), bez roota i bez custom recovery...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W tej sytuacji należy skorzystać z opcji odblokowania za pomocą HTCdev.com. Opcja ta, oprócz HBOOT 1.54/1.55 działa też na 1.44.

Przy okazji napiszę, że po użyciu odpowiedniej wersji Guru Reset (powrót do stock rom i stock recovery i braku root'a), a przed użyciem Guru Bootloader Reset Tool, można gdy ma się bootloader na Relocked, odblokować go za pomocą wygenerowanego wcześniej na HTCdev i zachowanego Unlock_code.bin (działa wielokrotnie), potem wgrać custom recovery i dopiero użyć Guru Bootloader Reset Tool.

I tym sposobem dochodzimy do Twojego pomysłu, tylko bez konieczności ponownego generowania Unlock_code.bin ;)

Oczywiście, o ile ktoś zachował sobie wygenerowany wcześniej plik (zaczyna wtedy od pkt.13 tego poradnika).

Ja w ten sposób sobie zmieniałem testowo status bootloadera na Locked, na hboot 1.54 i 1.55.

Edytowane przez Hunter-sw
    literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie ja nie zachowałem Unlock_code.bin, stąd musiałem całą operację przeprowadzać od początku. Ale warto było, bo po iluś tam godzinach wertowania postów na XDA i nieudanych eksperymentach prawie uwierzyłem, że nie da się zmienić RELOCKED na LOCKED bez posiadania roota i custom recovery. Okazuje się jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli mam s off oraz unlocked wygrany powrót do t-mobile za pomocą poradnika Zbiór poradników dla HBOOT 1.54 i 1.55 dia t mobile oddanie na gw nove skorzystac z tego guru Aby zrobic bl na locked? Sciagnac ota aktualizacje a pozniej zrobic s on aby wyslac telefon na gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi