Skocz do zawartości
Kenkra

[A3000] MTKLogger pożeracz pamięci.

Rekomendowane odpowiedzi

Kenkra

Jest taki maly syfny program w systemie o nazwie MTKLogger,ktory zjada pamiec urzadzenia bardzo szybko zapisujac logi.

Czy ktos go probowal usunac program,lub wszystkie logi jakie on zapisuje ?

Chce go wyrzucic,a obawiam sie konsekwencji,nie chcialbym od nowa wgrywac :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bonobo

Logi usuwam ale tego diaboła też sie boję ruszyć. Trzeba czekać aż się smiałek pojawi albo samemu coś kombinować przed następną instalacją firmware. Sam nadal siedzę na wersji bez OTA NOFUSED i jakoś mi się narazie reinstalka nie uśmiecha bo leniuch jestem a tablet chodzi jak ta lala to i motywacji nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kenkra

hahaha ja tak samo ;)

po rozkminie z zamiana pamieci i odblokowaniu dzwonienia,napakowalem go aplikacjami i teraz ni chOOja mi sie nie chce od nowa tego instalowac :)

wiec czekamy az pojawi sie smialek :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zaba44

Ja mogę spróbować to wyrzucić. Nie mam specjalnie dużo aplikacji a przy okazji moge wypróbować recovery TWRP. Mam jeszcze zainstalowaną apkę AppMgr III a tam można zrobic lisę zainstalowanych aplikacji i potem hurtem zainstalować wszystko na czystym systemie. Napiszcie tylko jak mam to usunąć bo nie mam pojęcia jak usuwać aplikacje systemowe. Mam zrobionego roota więc to już chyba połowa sukcesu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Vela

Nie wystarczy wyłączyć logowania w opcjach tego programu?

post-179185-14255736845043_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kenkra

W katalogu SYSTEM(root)>APP jest MTKLogger.apk usun go zeby ponownie sie nie zainstalowal po skasowaniu.

Sama aplikacje to nie wiem jak odinstalowac,ale mozna ja "popsuc".

Wiec proponuje usunac katalog z MAINSTORAGE mtklog.

Pewnie jest jeszcze jakis katalog w systemie zakotwiczony,ale nie moge nic znalezc.

Moze BONOBO cos dorzuci jak zje swiatecznego karpia ;)

ps.dla zwiekszenia pamieci mozna tez wyrzuc aplikacje,znajdujace sie w katalogu SYSTEM>FAC>APP tam sa niezainstalowane niepotrzebne aplikacje (ok.100mb)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam MTKLoggera, i mam mały problem. Nie wiem jak wejść do tego katalogu SYSTEM(root), więc proszę o poradnik. Uprzedzam że bardzo rzadko odpowiadam na odpisy do mnie na forach. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

edytuj plik mtklog-config.prop w katalogu etc do postaci:

mtklog_path = internal_sd
com.mediatek.log.mobile.enabled = false
com.mediatek.log.mobile.maxsize = 300
com.mediatek.log.modem.enabled = false
com.mediatek.log.modem.maxsize = 600
com.mediatek.log.net.enabled = false
com.mediatek.log.net.maxsize = 400

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi