Skocz do zawartości
przyczym

ROM [UNOFFICIAL] CyanogenMod 11 Nightlies / Releases [M12]

Rekomendowane odpowiedzi

Sroki za taki długi czas kiedy odpowiadam

To była pierwsza podmiana romu na tym telefonie (android 2.3.5; i generalnie moja pierwsza podmiana romu), backup miałem i wszystko przywróciłem.

Wgrałem potem SENSEI 1.2.3 [iCS 4.0.3, Sense 4.0a] i poszło bez błędu więc telefon uratowany.

Za kilka dni będę robił drugie podejście, dokładnie krok po kroku, może się uda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    heni0

Pytanko, jak mam http://forum.android.com.pl/f224/kitkat-cyanogenmod-11s-oneplus-edition-m11-released-1-a-472809/ zainstalowany najnowszy, czy idzie jakoś bezstratnie (ustawienia etc.) zmienić na 11 nightlies (standard) + update?

4ext mam zainstalowany jc, s-off i root to wiadome, bo bez tego ani rusz :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Możesz spróbować instalacji bez full wipe, tzn. w recovery tylko dajesz wipe dalvik i wipe cache oraz wipe battery stats ale licz się wtedy, że mogą wystąpić różne błędy.

Jak masz kopię systemu na koncie googla to po instalacji innego KitKata ustawienia powinny się przywrócić.

Jako, że to mimo wszystko inny ROM zalecam jednak Full Wipe przed instalacją.

Nie wiem tylko o jaki "standard + update" chodzi? Wybierasz sobie albo stabilniejszą wersję M12 albo najnowszą "Nightlies" i jedną z tych dwóch instalujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    heni0

Instalowałem RELEASE a nie STABLE i brakowało pliku kajś tam w Android/Google/COM w zipie (błąd 7, a md5 zawsze sprawdzam podczas takich operacji), złapałem BOOTLOOPa do Recovery i musiałem robić DOWNGRADE i wgrałem taki STOCK, że musiałem od nowa wgrywać roota i 4ext itd. Pobierałem najnowszy RELEASE z tego miecha (cm-11-20140309-UNOFFICIAL-BR1-ace.zip)

Dobra mniejsza z tym. Mówisz, że samo wgranie RELEASE na pewno starcza?

Edytowane przez heni0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Release = stable, gdzie na obecną chwilę jest to wersja M12.

Nie wiem po co tak kombinowałeś... Skoro wchodził do recovery to trzeba było próbować instalacji innego, może starszego ROMu...

Błąd 7 to z tego co pamiętam błąd związany z przestarzałym recovery. Zaktualizuj do najnowszej wersji, polecam 4ext recovery w najnowszej możliwej wersji, obecnie z końcówką bodajże testing build 8.

Aktualizujesz za pomocą aplikacji 4ext recovery updater z poziomu telefonu (zakładam, że obecnie masz działającego Androida).

Najnowsza wersja stabilna to M12 a nie BR1, która jest akurat najstarsza. Przecież to jak i info o recovery jest w pierwszym poście.

Pobierz sobie wersję M12 i Gapps w wersji PICO i zainstaluj najpierw ROM a po nim Gapps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dwksc

czy ktoś z Was ma problem z wysyłaniem/odbieraniem MMS? i obracaniem ekranu? .... wersja M11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Córka uparła się na KITKATA i chyba ten ROM będzie najlepszy.

@ASO Piszesz "Pobierz sobie wersję M12 i Gapps w wersji PICO i zainstaluj najpierw ROM a po nim Gapps."

Czy te Gappsy PICO są jakoś lepiej dopasowane ???

Tutaj w komplecie z ROMem są też gapsy Download Links - Post #2 - XDA Forums

Czy wystarczy że wgram jej te dedykowane, albo w czym te PICO są lepsze ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niachu

PICO jest to takie minimum appek od Google, a dokładnie zawiera: Sklep Play, Synchro Kalendarza i zakładek (i prawdopodobnie Usługi Google Play). Jeżeli zależy Ci na wyszukiwaniu głosowym, wyszukiwaniu Google i innych duperelach to wgraj Nano lub Micro.

Najpierw wgrywasz ROM, potem GAppsy. W zasadzie to ten rom wgrywasz jak każdy inny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasku

Rom bardzo stabilny i bateria dobrze trzyma. Testuje go od wczoraj, jak na razie to wszystko jest ok, nie działa tylko wysyłanie mms-ów i pilota od słuchawek;/ Macie jakiś pomysł co zrobić aby można rozmawiać przy użyciu słuchawek??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie strasznie zamula jak mu neta włączę (obojętnie czy wifi czy 3g), jak ekran zgaśnie to już ciężko go wybudzić, najczęsciej wyjmuję baterię, bo ile można czekać ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi