Skocz do zawartości
kkamis

Nieprawidłowy kontakt w czasie wysyłania sms

Rekomendowane odpowiedzi

kkamis

Witam,

Od początku mam problem z wysyłaniem smsów, a dokładniej z wyborem nadawcy. Wybieram go bez problemu, w miejscu wpisywania numeru pojawia się tekst w formacie : "Nazwa kontaktu <numer telefonu>," i często nie mogę wysłać smsa ponieważ wyskakuje komunikat, że podano błędnego odbiorcę. Pomaga usunięcie wszystkiego po za numerem telefonu... Chyba jest to związane z tym, że w nazwie kontaktu znajdują się polskie znaki. Ktoś się spotkał z podobnym problemem? Można temu jakoś zaradzić?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam :)

Edytowane przez kkamis
    błąd w poprzedniej edycji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    gg[/warnt]
    po drugie zrób porządek na koncie Google:FAQ:Android – Wiki.android.com.pl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kkamis

Temat poprawiony - mam nadzieję, że teraz jest dobrze...

A jeśli chodzi o porządek na koncie Google to porządek jak najbardziej tam jest, więc mogłeś sobie darować tę część Twojej wypowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Człowiek się stara pomóc, a tu takie podziękowanie...

Napisałem byś zrobił porządek na koncie bo często takie problemy mogą występować właśnie przez złe posegregowanie kontaktów, najlepiej wszystkie kontakty mieć w kategorii "komórka". Nie mogłem wiedzieć(bo i skąd), że masz wszystko odpowiednio posegregowane na koncie. Polskie znaki nie powinny mieć tu znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kkamis

Pomóc? Gdybyś napisał "spróbuj zrobić porządek" to brzmiało by to jak prawdziwa chęć pomocy, ale sugerowanie komuś, że ma nieporządek na koncie jest w moim odczuciu troszkę niemiłe...

Ale wracając do tematu - sprawdzałem i faktycznie problem występuje tylko w momencie kiedy w nazwie kontaktu występuje polska litera. Czy może to być błąd stockowego romu z Playa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałem takiego problemu. Może wina programu do wysyłania kontaktów ? na 2.1 stockowy sms/mms po 3-4 wiadomosciach wrzeszczał,że pamięć zapchana i nie odbierał wiadomości. handcent tak samo. Codopiero GO SMS załatwił sprawę. na FLB r8a chyba już tego problemu nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kkamis

Akurat jestem człowiekiem, który nie bardzo przepada za jakimikolwiek udziwnieniami dlatego korzystam zawsze z domyślnych narzędzi. Jeśli chodzi o zapchaną pamięć to wysyłam smsy jeden za drugim w dużej ilości i nie ma żadnego problemu oprócz tego z kontaktami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cvx

Ja mam za to inny,choć nieco zbliżony problem. Są numery na ktore nie moge po prostu wysłać smsa, ani przez stockową aplikację ani przez handcent. Twierdzi że numer ni eistnije (chociaż sekunde wcześniej dostałem z niego wiadomość) i nic nie da się zrobić. Mam numer w playu, zauważyłem to w przypadku 3 numerów, chyba wszystkie z orange. Zdarzyło się komuś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbuj dodać +48 przed numerem, czasem pomaga taka drobnostka. Z 7 lat temu bez +48 były problemy z wysyłaniem smsów ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meikyo

Spójrz, czy numer nie zaczyna sie od 0. Od pewnego czasu Play nie obsługuje takich numerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi