Skocz do zawartości
warsovian

Wywala kartę SIM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem,

Mój Magic "wywala" mi co pewien czas kartę SIM, pisze "karta SIM zablokowana", albo też kończy aplikację phone na androidzie (komunikat - przepraszamy aplikacja proces.com.phone albo android zostanie zamknięta).

Dzieje się tak ZAWSZE przy: ładowaniu telefonu oraz korzystaniu z WIFI. Muszę na nowo wprowadzać kod sim na nowo

System mam taki jak orange dało 1.5. Telefon jest w bardzo dobrym stanie, nigdy nigdzie nie upadł, zawsze był trzymany w pokowcu - wiec myslę, że to nie wada hardware-u, tylko raczej softu.

Z drugiej strony dzieje się tak tylko jak telefon jest nieco cieplejszy (właśnie przy ładowaniu i wifi) więc myślę, że być może to coś z hardware-em.

Może macie jakiś pomysł jak spowodować, żeby się pozbyć tego problemu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zacząłbym od wprowadzenia ustawien fabrycznychlub wipe'a, żeby zobaczyć czy na świeżym systemie też tak wariuje.

najwyżej można przetestować na innym romie jeszcze.

a jeżeli to by nie pomogło to wysyłałbym na gwarancje (oczywiście po wróceniu na org soft ;p)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yahuto
    Witam,

Mam następujący problem,

Mój Magic "wywala" mi co pewien czas kartę SIM, pisze "karta SIM zablokowana", albo też kończy aplikację phone na androidzie (komunikat - przepraszamy aplikacja proces.com.phone albo android zostanie zamknięta).

Dzieje się tak ZAWSZE przy: ładowaniu telefonu oraz korzystaniu z WIFI. Muszę na nowo wprowadzać kod sim na nowo

System mam taki jak orange dało 1.5. Telefon jest w bardzo dobrym stanie, nigdy nigdzie nie upadł, zawsze był trzymany w pokowcu - wiec myslę, że to nie wada hardware-u, tylko raczej softu.

Z drugiej strony dzieje się tak tylko jak telefon jest nieco cieplejszy (właśnie przy ładowaniu i wifi) więc myślę, że być może to coś z hardware-em.

Może macie jakiś pomysł jak spowodować, żeby się pozbyć tego problemu?

Pozdrawiam

czasem mnie tes sie wywalal ale nie bylo to zwiazane z wifi ani ladowaniem, root i nowy soft jest dobrym rozwiazaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darczy

Od kilku dni mam Magica i już 3 razy wyskoczyło "karta sim zablokowana". Wpisanie PINu pomaga, ale jest to trochę irytujące zważywszy, że skutecznie odcina to połączenia przychodzące do czasu zauważenia. Teraz nie wiem czy oddać na gwarancję, czy wgrać nowy rom. Jak się ma sprawa wgrania nowego romu do gwarancji?

PS. Śledzę forum od jakiegoś czasu, ale jest to mój pierwszy post więc WITAM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mialem tak samo... ale u mnie to sie robilo jak ktoś dzwonil i odbieralem telefon... Reset pomogl i już jest ok.

Pamietam ze wtedy to mi sie zaczeło robić jak zainstalowalem Advanced Proces Manager czy coś w tą strone...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darczy

Może chodzi o "Advanced Task Killer Free"? Mam ten program i pojawia się opisany wyżej problem. Odinstaluję i zobaczymy czy będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Może chodzi o "Advanced Task Killer Free"? Mam ten program i pojawia się opisany wyżej problem. Odinstaluję i zobaczymy czy będzie OK.

Z tego co pamietam odinstalowanie apk nic nie dalo... dopiero reset pomogl... ale możesz mieć wiecej szcześcia :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zgi

Witam wszystkich. Od paru dni mam magica i tez wywala mi karte sim.

Na oryginalnym romie z orange wywala, na romie orange + root tez wywala, dzisiaj zainstalowalem Gyd 2.1.1 i tez wywala. Reset nie pomogl. (Oczywiscie jezeli mowiac reset mamy na mysli przywrocene ustawien fabyrczbych)

Jakies propozycje jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prot
    Jakies propozycje jeszcze ?

To może z drugiej strony... Walnięta karta? Styki w telefonie? Połączenie gniazdo karty - płyta główna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi