Skocz do zawartości
Maciekjs

Jak zainstalować stock b199 na telefonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witammam problem z instalacją stockowego firmware b199 na brandzie playa. Probowalem przez TWRP tak jak to sie robi z romami i niestety nie daje rady. Jest jakaś metoda? Nie zalezy mi na brandzie Playa, a rom mam z modaco i niby powinien działać przez twrp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro masz brand Playa i TWRP pierwsze co zrób to kopię zapasową w TWRP. Miło mieć stockowy ROM w razie problemów.

Co znaczy "nie daje rady"? Jaki objaw? Jest coś napisane podczas instalacji? Czy instaluje poprawnie i nic się nie zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ponczi

Maciekjs sprobuj czegos takiego:

pobierz rom z tego linku:

dl.huaweinews.com/Roms/Ascend-Y300/B199.zip

nastepnie paczke rozpakowujesz (powiny byc older a w nim 2 pliki: folder dload i pdf). Folder DLOAD wrzucasz bezposrednio na karte pamieci i poprzez managera aktualizacji wybierasz ta druga opcje - aktualizacja lokalna. Tam wybierasz zkarty pamieci i wybierasz wgany wczesniej plik.

Jak cos warto wylaczyc szybkie uruchamianie. Wrazie czego instrukcje znajdziesz tez, we wspomnianym wczesniej pliku pdf.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam kopie z TWRP :) ale co najlepsze na tej kopi o dziwo bo była z rootem tylko znikl mi pasek skrótów (wifi,przesył danych itp) myślałem że to tylko sie dzieje na modyfikowanych romach a tu taki zonk. Właśnie w tej chwili stosuje się do twojej metody ponczi może się uda. Czy po aktualizacji robić ewentualny wipe?

P.S. Update Failed

Co znaczy "nie daje rady"? Jaki objaw? Jest coś napisane podczas instalacji? Czy instaluje poprawnie i nic się nie zmienia?

tej sytuacji też pojawia sie Failed

uzywam tego Romu : http://www.modaco.com/topic/366704-stock-rom-repack-b199-android-411-g510y300/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maciekjs sprobuj czegos takiego:

pobierz rom z tego linku:

dl.huaweinews.com/Roms/Ascend-Y300/B199.zip

nastepnie paczke rozpakowujesz (powiny byc older a w nim 2 pliki: folder dload i pdf). Folder DLOAD wrzucasz bezposrednio na karte pamieci i poprzez managera aktualizacji wybierasz ta druga opcje - aktualizacja lokalna. Tam wybierasz zkarty pamieci i wybierasz wgany wczesniej plik.

Jak cos warto wylaczyc szybkie uruchamianie. Wrazie czego instrukcje znajdziesz tez, we wspomnianym wczesniej pliku pdf.

Mam kilka pytań:

Mam wersję B185, czy mogę wgrać proponowaną przez Ciebie wersję?

Czy jest to bezpieczne?

Czy naprawia to problemy w sieci Play?

Czy ten soft posiada język polski?

Czy do tego muszę mieć roota, odblokowany bootloader itp?

EDIT:

Mam telefon w Play i trochę denerwuje mnie opieszałość w aktualizacji, która podobno "jest w drodze".

Edytowane przez Jony Doo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi