Skocz do zawartości
dolsoninio

Podłączenie telefonu do tv przez usb.

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem s3 i zmierzyłem sie ostatnio z sytuacją podłączenia tego telefonu do telewizora.Rozumiem że jesli chodzi o przeniesienie ekranu,funkcji,gier,filmów i zdjęć w wysokiej jakości jest potrzebna przejściówka na hdmi.natomiast nie rozumiem sytuacji w której (z tego co doczytałem przez kilka godzin) dostęp do plików muzycznych czy zdjęć nie jest możliwy przez kabel usb.Dla porównania znajomy ośmieszył mnie nokią n9 która bez problemu dała dostęp do w/w funkcji.Dziwi mnie że tak ,,multimedialny kombajn,, jak s3 przegrywa z nokia n9 w banalnie prostej wydawałoby się funkcji.BYłem pewien iz po krótkim poszukiwaniu znajdę rozwiązanie problemu lecz o dziwo nie natrafiłem na jakikolwiek ślad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo Nokia N9 ma HDMI, a S3 potrzebuje adapter. Ponieważ S3 ma nowocześniejsze technologie typu Wi-Fi Direct & DLNA, a HDMI odchodzi do lamusa. Producenci smartfonów rezygnują z HDMI, bo większość ludzi ma telewizory Smart.

Twoje rozwiązanie to kupić adapter MHL lub nowy lepszy telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

świetnie, jako ,,świeży,, użytkownik s3 nie miałem o tym pojęcia.

Reasumując, każdy nowy tv obsługuje wifi i kabel po prostu nie jest potrzebny.

Dodatkowo nie jesteś do kabla podpięty i by zmienić dajmy na to zdjęcie, mp3 nie musisz fatygować sie pod tv za każdym razem.Bo z reguły kabel ma 2 m.

A co w przypadku np. gry.czy da się obraz przenieść jak za pomocą kabla HDMI ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, przejściówka z usb z telefonie na HDMI, do dostania na allegro bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Twój telewizor musi obsługiwać DLNA i w ustawieniach sparuj oba urządzenia. Prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro prosta, to proszę szanownych kolegów o wskazówki jak mam to zrobić ;).

Mój telewizor to Panasonic TX-P50G30 z tego co czytam to obsługuje DLNA, ma podłączony adapter wifi, konkretnie DY-WL10 dedykowany do tego modelu który łapie sygnał wifi z routera na piętrze.Kiedy siadam przed telewizorem w odległości 2m i włączam np opcje SCREEN MIRRORING to wyszykuje ale nie widzi telewizora (w telewizorze odznaczyłem że dlna-dostęp) .Tak wogóle to jaka jest różnica pomiędzy tym DLNA a WIFI direct.Informacji i wątków o tym jest mnóstwo na forum ale nie ma tam żadnych konkretów - czyli prosto co mam włączyć w tv i co w s3 bym mógł przesyłać dane lub udostępniać obraz z telefonu czy widzieć ekran gry w która gram .

Będe zobowiązany za łopatologiczne wytłumaczenie :)

pewnie przyda się nie tylko mi.

Mam najnowszy soft 4.3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poodpowiadam sobie trochę sam ;)

Więc DLNA czyli standard przesyłania plików wysokiej jakości łaczy się automatycznie po wybraniu udostępnienia DLNA i do zgodnego urządzenia (np.tv lub jak zauważyłem program Windows Media Player w laptopie (???) )mozna przesyłać pliki - ważne tylko by oba urządzenia były w jednej sieci WiFi.Jest to szybciej niż przez bluetooth.

Natomiast nie rozumiem o co chodzi z Wifi Direct.

Czy obydwa urządzenia musza obsługiwać Wi Fi direct czy wystarczy jedno ?

Jak wyszukać inne urządzenie ? Ciągle nic mi nie wyświetla mimo że mam dookoła kilka urządzeń które Wifi obsługują.

Czy mam zainstalować jakąś aplikacje by to działało lepiej ?

WTF że tak to ujmę bo informacje w sieci są dla mnie absolutnie sprzeczne i niezrozumiałe.

To samo dotyczy się Screen Mirroring.

Jak mam to zrobić i z jakimi urządzeniami ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

Dlna to stary protokół który wysyła pliki a nie obraz do innych urządzeń. Ponadto robi to przez sieć a nie bezpośrednio. Potrzebny jest router i cala topologia, a przeglądać i to mało wygodnie da się tylko zdjęcia, filmy itp. Nic więcej, żadnych gier, www, pulpitu. A taki tv musi dane pliki jeszcze obsługiwać po swojej stronie. Jedyny plus że obsługuje go w zasadzie wszystko, nawet bardzo stare urządzenia.

S3 ma dużo lepszy i dużo nowocześniejszy standard jakim jest all Share, czyli WiFi Direct (czyli Screen Mirroring). Gotowy Obraz (dowolny, włącznie z pulpitem czy grami) jest przez telefon bezprzewodowo klonowany bezpośrednio na ekran. Nie potrzeba żadnej sieci ani nic, sygnał idzie prosto do odbiornika. Niestety, jest to autorskie wydanie samsunga i działa tylko z przystosowanymi tv tez samsunga. TV innej marki nawet jeżeli ma obsługę WiFi direct (np Miracast,), nie będzie działał z s3. Różne wersje tego samego standardu nie są kompatybilne. Choć po prawdzie to i dobrze, bo all Share działa po prostu dużo lepiej w praktyce niż Miracast. Na Miracast są opóźnienia i nie da się grać, podczas gdy w All Share z grami nie ma problemu, chyba że zużywają całe zasoby telefonu - wtedy mocy nie starczy juz na klonowanie . Ale opóźnień, nie ma.

Problem braku kompatybilności można łatwo ominąć, kupując allshare Dongle, czyli odbiornik WiFi direct który działa z każdym tv bez wyjątku. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż kabel MHL /Hdmi czy USB. Nokia naprawdę nie ma się czym chwalić.

WiFi direct jako standard służy też do przesyłania plików pomiędzy dowolnymi urządzeniami z ogromną szybkością i sprawnością, bez pośrednictwa żadnej dodatkowej

sieci. To takie BT, tylko dziesiątki (setki?) razy szybsze. W teorii wystarczy ze tylko jedno urządzenie obsługuje WiFi direct + odpowiednia aplikacja na obu urządzeniach. W praktyce, oba urządzenia powinny mieć obsługę WiFi Direct.

A co do klasycznego trybu USB (tego prawdopodobnie kolega użył w Nokii a nie HDMI, Nokia robiła za pendrive czytelny dla TV) to był obecny w starym Androidzie 2,ale został usunięty w Androidzie 4, choć można przywrócić go na custom ROMach.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez vaxeiro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pełni zasłużone piwo leci do vaxeiro.

Przyznam że po przekopaniu się przez naprawdę sporo stron forum, artykułów oraz informacji na stronach producentów nigdzie ne trafiłem na prosty,konkretny i przystępny opis sposobów łączności bezprzewodowej.

Warto byłoby zrobić moim zdaniem, jeden konkretny temat opisujący możliwości i konfigurację łączności bezprzewodowej/przewodowej s3.

Dla nowych użytkowników taki zbiór informacji to oszczędność kilu godzin życia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi