Skocz do zawartości
matidzi01

Galaxy Tab 3 10.1 (GT-P5200) - samoczynne restarty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czym mogą być spowodowane samoczynne restarty urządzenia podczas normalnego użytkowania? Wielokrotnie próbowałem fullwipe, zdebrandowałem(brand T-Mobile), wgrałem najnowszą wersję systemu - za każdym razem to samo. Tablet przestaje odpowiadać i następuje restart.

Udałem się się do T-Mobile to dostałem nową kartę SIM, przez którą rzekomo te problemy następowały. Dalej bez zmian..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Trochę mało tych informacji bo co znaczy podczas normalnego użytkowania .. wszystko i nic. Najnowsza wersja to samsungowy XEO-P5200XXUAMK8 ale też trzeba powywalać crapware. Napisz jakie masz recovery, która wersja, czy zrootowany, co jest wyrzucone z systemu, jakich apek używasz itd to może coś poradzimy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet ma 100% stock, nic nie jest wyrzucone ani nie jest zrootowany. Teraz ma zainstalowany ROM XXUAMK8.

Co do restartów to występują one nieregularnie, raz podczas oglądania filmów na youtube a raz podczas przeglądania internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Zakładając że wgrany ROM stockowy na brandowany za pomocą ODINa miał prawidłowe CRC powinno być wsio ok. Może ściągnij jeszcze raz paczkę z romem na wszelki wypadek aby mieć pewność i powtórz całą procedurę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem już parę razy, ostatecznie wgrałem brandowany ROM od T-Mobile. Poddaje się, oddaje tablet na gwarancję. Musiałem po prostu trafić na jakiś trefny model.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Może faktycznie nie miałeś farta i trafiłeś na jakiegoś babola ... albo któraś z wywalonych apek tak 'pięknie' wprowadzała taba w reset. Niestety na 3 tabletach na które wgrywałem ten rom od razu poszedł root więc nie mogę Ci tego potwierdzić/zaprzeczyć ... tam nic takiego nie miało miejsca.

Daj znać jeśli się zdecydujesz oddać do serwisu z jakim efektem. Na tablecie 7 calowym podobno część egzemplarzy miała zwaloną płytę główną i choć tam inny jest procek to wcale bym się nie zdziwił jak i tutaj by coś zwalili w produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet wrócił z serwisu, zmieniono oprogramowanie ale nic to nie dało. Dalej tablet potrafi się zresetować i to nie podczas wymagającej pracy a podczas przeglądania internetu lub youtube...

Edytowane przez matidzi01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

to się serwis popisał ... zmiana oprogramowania czyli wgranie nowego ? jaką teraz wersję masz ?... nic Ci nie napisali skąd takie objawy? ... ja bym jeszcze raz oddał tym razem od razu reklamując towar jako niezgodny z przeznaczeniem jeśli nie możesz go normalnie używać

swoją drogą ciekawe jest że najpierw miałeś brandowany, potem wgrany stock następnie znów brand i się nie połapali w serwisie .... w Gdyni tacy są uprzejmi ?;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli Tabik był w serwisie centralnym to pewnie w Jankach czyli Regenersis. Oni mają gdzieś czy były zmiany softu brand-standard o ile nie ma nabitego licznika. Co do ich napraw to bywa bardzo różnie czasem mam wrażenie, że nie czytają ze zrozumieniem tego co jest na zgłoszeniu. Jedną rzecz czasem trzeba do nich po trzy razy wysyłać. Wiem coś o tym bo wysyłam i co tydzień około 15 telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

SAdam20 to jakieś nowości piszesz o tej firmie, aż mi się nie chce wierzyć że nastąpiła jakaś zmiana .... chyba jednak nie był wysłany do tego serwisu bo akurat oni ostatnio przy.. się do wszystkiego stąd moje zdziwienie że może jest jakiś normalny w Gdyni lub okolicach ...

o Regenersis był ostatnio (w okolicach wrzesień-październik 2013) cały artykuł gdyż próbowali się rehabilitować po wielu skargach ludzi do UOK ... ta firma to taki jeden wielki kombajn w którym w zasadzie prawie wszystkie marki robią.. nawet Iphone'y ... szukając kasy (a jak wiadomo najlepiej się zarabia na odpłatnym serwisie) potrafią co drugiej osobie np. napisać że telefon został zalany i naprawa będzie płatna ... to że im trzeba po 10 razyopisywać ten sam problem to fakt ... oni standardowo podchodzą do prawie każdego tematu ... a nabicie licznika przynosi w każdym serwisie bana na gwarancję niestety

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi