Skocz do zawartości
alien2004

Android (BETA) KitKat 4.4 dla Pentagram Quadra 9.7

Rekomendowane odpowiedzi

---------------------------------------------------------------------

04.01.2014

Pierwszy działający soft KitKata 4.4 pochodzący z Modecoma 9704 (wersja demo) zmodyfikowany i udostępniony przez kolegę Miraż89 cyt.

witam, zrobiłem paczuszke , w środku instrukcja ,co i jak. Soft ma już roota , nic nie trzeba kombinować , tylko trzeba na koniec dograć script.bin odpowiednim programem w paczce, 4 sekundydodatkowej roboty, wady jakie zauwazyłem to ,że świeżo po instalacji raz nie chciał wybudzic się ze stanu uśpienia , może ja się pośpieszyłem ,ale jak mówie tylko raz jedyny to wystąpiło. A zalety to prędkość i nie tnące się pdfy ( o to mi chodziło ) . Zapomniałem powywalać takie śmieci jak skype, facebook,disk google,chrome (wolny jak muł ) .

Link:

https://www.dropbox.com/s/0fdp9m0j9c2agyd/pentagram_9.7quadra_kitkat.rar

06.01.2013

Druga wersja KitKata tym razem zrobiona przeze mnie. Soft został zrobiony na bazie bety Ondy v972v1_4.4.2_kasty.

Rzeczy, które zmodyfikowałem:

-domyślnie ustawiłem strefę czasową i język na polski

-oczywiście uruchomiłem dotyk

-dodatkowo usunąłem parę niepotrzebnych aplikacji

-dodałem flasch player, który wraz z Delphin Browserem i dodatkiem Dolphin Jetpack po włączeniu w opcjach w końcu działa

-dodałem wsparcie dla trzech użytkowników aby na jednym tablecie każdy mógł mieć własny profil

-uruchomiłem kamerki bo w wersji Ondy v1 na naszym tablecie nie działały

I to chyba wszystko, aha po zainstalowaniu na ekranie głównym w docku jest ikona aparatu, nie wiem co to za ikona, nie mogłem jej znaleźć w systemie. W każdym razie należy ją z pulpitu usunąć bo nie działa, w menu jest oryginalna aplikacja aparatu, która działa jak należy.

Szczególne podziękowania dla Firomi i Miraż89 w pomocy nad softem

Link:https://drive.google.com/file/d/0B17I_qEW4ylSM0d1RzR2b2lkRVk/edit?usp=sharing

Witam wszystkich, jak zapewne część z Was już wie, wielkimi krokami zbliża się do nas najnowszy android 4.4 wydany przez Onde. Od kilku dni jest dostępna wersja demo dla Ondy v972, która jest zgodna z naszym Pentagramem (oprócz dotyku)i na bazie których jest udostępniony soft poprzedniej wersji. Tym razem niestety nie jest już tak różowo, tzn. poprawili dotyk i sposób modyfikacji, który zdawał egzamin w poprzednich wersjach tu niestety nie działa. Od kilku dni wraz z Mirażem89 tj. każdy osobno pracujemy aby jakoś uruchomić ten dotyk, jak na razie z efektem negatywnym (chyba, że Miraż już coś wymyślił). Więc zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy mają jakieś pojęcie o androidzie o pomoc. Miraż89 poinformował nas, że Pentagram nie zamierza już wydać aktualizacji, więc możemy liczyć już tylko na siebie. Z tej strony można pobrać najnowszą wersję 百度云 网盘-ondafae的分享 a interesuje nas soft dla v972v1.

Dla tych co mają jakieś pojęcie o androidzie podam, że w sofcie ondy 4.1.1 aby działał dotyk należało wypakować *img, podmienić plik sys_config.fex z wersji Pentagrama, z pliku bootloader.fex wyodrębnić plik script.bin i podmienić z softu Pentagrama. Następnie złożyć bootloader.fex, wszystko spakować spowrotem do .img i soft był gotowy do wgrania.

W wersji 4.2.2 dodatkowo należało podmienić sterownik dotyku gslx680.ko.

Soft w wersji 4.4 ma już trochę inną budowę i nie daję sobie rady. W pliku bootloader.fex nie ma już zawartego pliku script.bin, wydaje mi się, że teraz jest on w głównym katalogu po rozpakowaniu o nazwie config.fex, lecz podmiana nic nie daje. Zgodnie z tym co sugerował Miraż89 możliwe, że modyfikacji należy także w pliku boot.fex czyli w jądrze ale nie mam na to pomysłu ani wiedzy.

Edytowane przez alien2004

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

zobacz przede wszystkim czy ten sterownik da rade bo moze nie bedzie mozliwe odpalenie go bez specjalnej kompilacje. W terminalu przejdz do sciezki gdzie masz zapisany sterownik moze byc na karcie sd "insmod nazwa sterownika.ko" i zobacz efekt "dmesg"jak nie to moze "modprobe -f" i nazwa bez ko pisze z koma wiec wygoogluj bo nie bd sie rozpisywal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

pobieram ale do jutra mi sie nie sciagnie wiec powiem tak sprawdzilem czy extracter dla plikow boot.img i recovery.img działa z mojej quadry i daje rade

tutaj jest tools do rozpakowywania i pakowania boot.img i recovery.img

Helpful Links to Get Started with Firmware Development - SlateDroid.com - Page 3

jak bys wrzucil na jakis inny host tego roma to bym szybciej mogl sprobowac cos ogarnac niestety nie dam rady przetestowac bo nie mam q9.7 ale moge pogrzebac zobaczyc moze akurat mi sie uda cos zobaczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. dzięki, wieczorem dam linka bo jestem poza domem. Próbowałem z komendami co podałeś wyżej, trochę pogooglowałem ale na razie to raczej dla mnie czarna magia. Po świętach dopiero wezmę się porządnie za to;).

Miraż tu udostępnił to samo https://www.dropbox.com/s/wlnsau17rizyn8e/v972_v1_v4.4demo.rar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

z komendami to latwo w terminalu wrzucasz najpierw "su" zeby uzytskac uprawnienia root

pozniej przechodzisz do sciezki gdzie wrzucony masz sterownik pod q9,7 to ft5x_ts.ko chyba tak?

czyli np

cd mnt/sd-ext/sterownik/

i piszesz insmod "ft5x_ts.ko"

jezeli sie nic nie wyswietli to powinien ruszyc ale pewnie sie wyswietli ze jest zajety bo juz odpalil sobie gslX680

jak nic nie wyswietli wpisujesz "dmesg" i ci wyswietla co sie dzialo ze sterownikami i powienien na samym koncu wyswietlic np max.x=2150 i takich kilka linijek zalezy co jest w sterowniku jak napisze cos o vermagic to trzeba wrzucic sterownik ft5x_ts.ko do folderu lib/modules

i wtedy "modprobe -f ft5x_ts" jezeli nie znajdzie komendy to busy boxa zainstaluj od tego autora co root browser zrobil bo tam na bank jest.

jezeli wyswietli

"module: ft5x_ts not found" to jest problem bo nie wiadomo gdzie on tego szuka a nie da sie przypiszac do modproba sciezki on sobie sam sprawdza.

btw rozpakowalem recovery tam jest sterownik ft5_xts wiec nie trzeba bedzie kompilowac powinien dzialac tylko trzeba go wrzucic w odpowiednie miejsce albo wywalic wszystkie stery gslx680 i dopisac albo stworzyc plik init i zeby go odpalal przy starcie dopiero wrocilem do domu wiec zaraz bede szperal w romach

edit:

ale chamówa pentagram po prosty zerznał rom od ondy i sie nawet nie szczypal zeby to ukryc w pliku sys_config

"

[product]

version = "100"

machine = "onda_977q9"

"

kawalek dalej

"

[ctp_para]

ctp_used = 1

ctp_name = "gslx680_onda977q9"

ctp_twi_id = 1

ctp_twi_addr = 0x40

ctp_screen_max_x = 2048

ctp_screen_max_y = 1536

ctp_revert_x_flag = 1

ctp_revert_y_flag = 0

ctp_exchange_x_y_flag = 1

ctp_int_port = port:PA03<6><default><default><default>

ctp_wakeup = port:PA02<1><default><default><1>

"

a initach nie widze w ktorym jest odpalanie sterowniku dotyku jak bys mogl bo nie chce mi sie odpalac linuxa to napisz jak sie nazywa sterownik z ondy a jak z pentagrama

ok rozpakowalem sobie oba romy cale i tak patrze ze tam caly swiat jest wrzucony....

jak bys mogl mi dmesg wrzucic najlepiej z obydwu romow to moze by sie wyjasnilo

bin2fex fex2bin trzeba pokombinawac tak jak piszesz z tym config.fex i podmienic co trzeba tylko bedzie trzeba spakowac pozniej to chyba do calej paczki .img

z komendami daj se spokoj tylko jak bys mogl; udostepnic spowrotem rom od ondy ten 4.2.2. w temacie bo nie chce mi sie grzebac z chinskimi znaczkami a chcialbym sprawdzic jakie roznice byly wczesniej w script.bin bo bede go modyfikowal o ile mi sie uda ;]

Edytowane przez firomi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc tak:

1. Za sterownik dotyku odpowiada plik gslx680.ko, a przynajmniej tak mi się wydaje. W poprzedniej wersji musiałem przegrać właśnie ten plik aby dotyk zadziałał. W sysconfig odnośnie sterownika w pentagramie jest zapis gslx680_onda977q9 natomiast w Ondzie gslx680_onda978q9.

2. W terminalu będąc na karcie sd wpisując insmod gslx680 bądź insmod ft5x_ts wyskakuje komunikat can't open.

3. Będąc na 4.4 po podmienieniu sterownika gslx680.ko na ten z Pentagrama dotyk w ogóle przestaje działać (bo na oryginalnym działa ale jest odwrócony) w terminalu po wpisaniu dmesg wyskakuje mi taki komunikat:

> <6>[ 15.144657] gsensor_detect: addr= 1c

> <4>[ 15.145038] gsensor_detect: mma8452 equipment is detected!

> <6>[ 15.146264] mma8452 2-001d: build time Dec 16 2013 12:44:12

> <6>[ 15.147067] input: mma8452 as /devices/virtual/input/input6

> <4>[ 15.187263] gslX680: disagrees about version of symbol module_layout

> <4>[ 15.192979] gslX680: disagrees about version of symbol module_layout

> <6>[ 15.194229] init: processing action 0x42960 (property:sys.sensors=1)

> <5>[ 15.194476] init: starting 'sensors'

> <6>[ 15.194920] init: command 'start' r=0

> <6>[ 15.274829] init: waitpid returned pid 2120, status = 00000000

> <5>[ 15.274858] init: process 'sensors', pid 2120 exited

> <6>[ 20.828809] healthd: battery l=99 v=4044 t=30.0 h=2 st=3 c=1360 chg=

> <6>[ 24.836001] healthd: battery l=99 v=4044 t=30.0 h=2 st=3 c=1360 chg=

> <6>[ 24.847698] request_suspend_state: wakeup (3->0) at 24800666223

Wpisłem tylko część bo nie wiem jak umieścić całość bo strasznie dużo tego. Można z tego coś wywnioskować?

Z oryginalnym plikiem i odwrotnie działającym dotykiem wygląda to tak:

> <4>[ 10.887308] [sun6i_usb]: set ctrl gpio on

> <6>[ 15.050529] warning: `zygote' uses 32-bit capabilities (legacy support in use)

> <6>[ 15.197927] gsensor_detect: addr= 1c

> <4>[ 15.198302] gsensor_detect: mma8452 equipment is detected!

> <6>[ 15.199600] mma8452 2-001d: build time Dec 16 2013 12:44:12

> <6>[ 15.200064] input: mma8452 as /devices/virtual/input/input6

> <4>[ 15.247619] i2c-core: driver [gslX680] using legacy suspend method

> <4>[ 15.247643] i2c-core: driver [gslX680] using legacy resume method

> <6>[ 15.250528] input: gslX680 as /devices/platform/sun6i-i2c.1/i2c-1/1-0040/input/input7

> <6>[ 15.254946] init: processing action 0x42960 (property:sys.sensors=1)

> <5>[ 15.255782] init: starting 'sensors'

> <6>[ 15.257116] init: command 'start' r=0

> <6>[ 15.327376] init: waitpid returned pid 2127, status = 00000000

> <5>[ 15.327407] init: process 'sensors', pid 2127 exited

Który rom od Ondy miałbym Ci udostępnić, ten gotowy zmodyfikowany i od razu działający, czy ten przed modyfikacjami?

Edytowane przez alien2004

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

a na orgyginalnym 4.4 jak sie z ondy zaladuje bez zadnej zmiany to działa czy tez wogole nie dziala?

jak działa ale jest odwrocony to nic prostszego

[ctp_para]

ctp_used = 1

ctp_name = "gslx680_onda977q9"

ctp_twi_id = 1

ctp_twi_addr = 0x40

ctp_screen_max_x = 2048

ctp_screen_max_y = 1536

ctp_revert_x_flag = 1 tutaj zmieniasz na 0

ctp_revert_y_flag = 0 tutaj na 1 albo jakas taka kombinacja odwrotnie do tego co jest

ctp_exchange_x_y_flag = 1

tylko ze w skrypcie bin ktorego probuje wlasnie otworzyc jak mi sie uda to to zmienie od razu i podrzuce

probuje otworzyc sobie script.bin zeby zobaczyc jakie sa roznice tylko mi strasznie virtual machina muli

z dmesg wyglada to tak jak by nie chcialo zaladowac bo jest sterownik skompilowany pod inny kernel a na to ja juz jestem za cienki w uszach

a taki kawalek starczy bo wlasnie o to chodzilo :)

Edytowane przez firomi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz sprawdzę bo z samą podmianą sterownika bez modyfikacji nie sprawdziłem.

Mogę Ci podrzucić sctipt.bin i config.fex jak nie możesz się do nich dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

pewnie bedzie dzialac jak na 4.2.2 bez podmiany wiec jak wiesz jak na 4.2 dzialalo to bedzie o samo chociaz moze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc na 4.4 bez modyfikacji po podmienię gslx680 także nie działa, chyba po prostu go nie wczytuje. Czyli co rozumiem, że należy zmodyfikować kernel, lub podpisać sterownik pod nowy kernel?

Czy modyfikacji script.bin dokonujesz za pomocą notatnika czy używasz innego programu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi