Skocz do zawartości
alien2004

Android (BETA) KitKat 4.4 dla Pentagram Quadra 9.7

Rekomendowane odpowiedzi

firomi

czyli bez zadnej zmiany 4.4 nie wczytuje dotyku te oryginalny z ondy nie dziala tak?

zaznacz w opcjach programisycznych pozorownie wskaznika zeby byc pewnym jak nie ma opcji programistycznych to kilka razy kliknij w about tablet na numer kompilacji

a jezeli nie bedzie dzialac to lipa bo to moze ladnie wyglada ale chyba sie nie da od tak zmodyfikowac kernela a jak juz to reszta sterownikow wtedy nie bedzie dzialac

a podpisac sterownik pod nowy kernel nie jest latwo trzeba miec zrodlo sterownika i zrodlo kernela i to tez nie jest proste przynajmniej dla prosego czlowieka jak ja

w takiej sytuacji chyba jedyna opcja jest uzycie "modprobe -f"

http://www.linuxmanpages.com/man8/modprobe.8.php

wczesniej wywalajac albo podmieniajac na poprawny serownik gslx680 bo nie mozna dwoch na raz miec odpalonych

ale tego sie chyba nie da zrobic przy starcie tzn ze za kazdym razem jak odpalisz tablet trzeba bedzie wpisywac ta komende wiec slaba opcja rzeba by nosic mysz przy sobie

Edytowane przez firomi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to lipa chyba będziemy musieli pożegnać się z kitkatem. Żeby sprecyzować napiszę jeszcze raz jak to wygląda. Orginalny soft Ondy 4.4 bez modyfikacji i podmian dotyk działa lecz w osi x jest odwrócony i przesunięty miejscami o 1/4 ekranu. Po podmianie samego sterownika dotyk w ogóle nie działa. Po modyfikacjach i podmianie sterownika także w ogóle nie działa(w 4.2.2 zaczął działać).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

aa no to mowie jest szansa!

tylko jakis "debil" wywalil z sunix-tools skrypty i nie moge przekonwertowac skryptu bin zeby mozna bylo go edytowac...

a to tak wyglada jak mowiles oni dla sciemy zrobili config.fex a tak serio to to samo co script.bin tylko caly czas staram sie to jakos edytowac a nic i nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czym to edytować notatnikiem czy jest do tego jakiś program? Bo ja go porównywałem notatnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

bin2fex sie to nazywa i dopiero po przerobieniu na fex mozna notatnikiem bo mi chodzi o config.fex(wydaje mi sie ze jest to tak naprawde script.bin tylko zmieniona nazwa) z 4.4

sama edycja sys_config.fex nic nie da bo to tak jakby userview jest a script.bin to jest to samo tylko przerobione na plik "wykonywalny"

jak narazie siedze z czyms takim:

[email protected]:~/Pulpit/sunix/sunxi-tools-master$ ./bin2fex script.bin scriptssss.fex

fexc-bin: script.bin: version: 0.1.2

fexc-bin: script.bin: size: 46852 (75 sections)

E: fexc-bin: script.bin: motor_para.motor_shake: unknown GPIO port type 65535

i sie nowy plik nie tworzy

chcialem postepowac wedlug tego tutorialu

http://www.techknow.me/forum/index.php?topic=4877.0

ale jak widac w 7:20

tools ktory jest w zalaczniku czyli:

http://www.techknow.me/forum/index.php?topic=4877.0

albo

https://github.com/linux-sunxi/sunxi-tools

sie roznia nie ma tych plikow bin2fex itd i jak sie postepuje jak mowia w tutorialu to

[email protected]:~/Pulpit/q97/sunxi-tools$ ./bin2fex script.bin zfixfix.fex

bash: ./bin2fex: Nie ma takiego pliku ani katalogu

a ten ktorego uzylem i dzialal (to co najwyzej z GPIO) to wzialem z toolsa do rozpakowywania system.fex no ale jak widac nie dziala

moze tez byc wina mojego kompa bo pliki recovery i boot po repacku z mojego kompa nie dzialaja ;]

---------- Post dołączono o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

https://drive.google.com/file/d/0BxFvtAFVq5n7c1BZNEpBa1BsZ3M/edit?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0BxFvtAFVq5n7anQ3cXVFMnZzbHM/edit?usp=sharing

przerobione na pliki fex mozna edytowac notatnikiem scriptpe to ten z pentagrama

a ten script.fex to z ondy 4.4 zaraz wrzuce przerobione moze sie uda zeby dzialalo

Edytowane przez firomi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszę jeszcze jedno małe spostrzeżenie. W 4.2.2 kiedy wgrałem wersję zmodyfikowaną tj. plik sysconfig i script.bin od Pentagrama to na oryginalnym pliku sterownika dotyk nie działał do czasu wgrania sterownika gslx680 od Pentagrama. A teraz mamy sytuację odwrotną tj. soft 4.4 zmodyfikowany plikami pentagrama i dotyk działa na oryginalnym sterowniki gslx680 (a nie powinien tak jak w 4.2.2 tak jakby nie korzystał z plików zmodyfikowanych tylko jakiś innych?(myślę, że równie dobrze by działał bez pliku config.fex)) a po wgraniu sterownika gslx680 od Pentagrama w ogóle nie reaguje. Jest to zachowanie odwrotne do starszego softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

to kilka szybkich pytan zeby bylo wszystko jasne

1. oryginalny 4.4 bez zadnych modyfikacji

dotyk nie dziala? czy działa z tym odwroceniem i przesunieciem?

2. oryginalny 4.4 z podmiana samego pliku config.fex tzn script.bin z 4.2 pentagrama zmienic nazwe wrzucic jako config.fex i zaflashowac

dotyk nie działa? czy dotyk działa ale jest odworcony

btw

mam problem zeby wrocic z fex do bin ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. działa z odwróceniem i przesunięciem

2. działa z odwróceniem i przesunięciem

W jednym i drugim przypadku wogóle przestaje działać po zmianie gslx680 od pentagrama

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

to dobrze prawdopodobnie powinno dzialac jak

[ctp_para]

ctp_used = 1

ctp_name = "gslx680_onda977q9"

ctp_twi_id = 1

ctp_twi_addr = 0x40

ctp_screen_max_x = 2048

ctp_screen_max_y = 1536

ctp_revert_x_flag = 1 tu sie zmieni

ctp_revert_y_flag = 0 i tu

ctp_exchange_x_y_flag = 1

ctp_int_port = port:PA03<6><default><default><default>

ctp_wakeup = port:PA02<1><default><default><1>

bo w obydwu scriptach.bin i w ondzi i w pentagramie sa te same wartosci tylko nie moge spowrotem wrocic do .bin ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, rozumiem, że zmianę muszę zrobić w config.fex, czy sysconfig.fex? Myślę że os x będzie ok, ale co z przesunięciem? A w jakim celu chcesz wrócić do bin skoro w 4.4 jest config.fex?

Wysłane z mojego Live With Walkman za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez alien2004

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi