Skocz do zawartości
alien2004

Android (BETA) KitKat 4.4 dla Pentagram Quadra 9.7

Rekomendowane odpowiedzi

firomi

config.fex bo to jest tak naprawde (script.bin) i dlatego najpierw trzeba to przerobic na prawdziwe fex zeby mozna bylo edytowac i potem wrocic do bin (i zmienic nazwe na fex)

to co jest w confix.fex(script.bin) wyglada tak:

post-162134-14255737021412_thumb.jpg

a po przerobieniu na prawdziwy fex taki do edycji

post-162134-14255737021718_thumb.jpg

i trzeba spowrotem wrocic na bin

zaraz ci wrzuce pliki do konwersji bo ja juz nie mam sily xD

o przesuniecie sie bedziemy martwic pozniej xD

o ten plik mi chodzi

post-162134-14255737022408_thumb.jpg

z tego korzystalem

http://www.techknow.me/forum/index.php?topic=5301.0

shift + ctr + prawy w folderze i otworzyc w terminalu

Simple instruction for use is as follows

For Bin to Fex output use

bin2fex script.bin > script.fex

For Fex to Bin output use

fex2bin script.fex > script.bin

mirror bo na 4shared gownianio sie trzeba zfb laczyc

https://drive.google.com/file/d/0BxFvtAFVq5n7dGdVWGFocUIzc1E/edit?usp=sharing

no i z bin do fex dziala a z fex do bin niestety

do linuxa instrukcja jest wczesniej w poscie moim ale tez nie dziala ;/

wiec musisz jakis dzialajacy fex2bin znalezc

i ten fex2bin z

https://www.miniand.com/wiki/Allwinner/Unpacking+and+building+LiveSuit+images

tez nie dziala

Edytowane przez firomi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aaa teraz rozumiem, wieczorem wezmę się za to i zdam relacje i dzięki za pomoc, jestem wdzięczny.

Wysłane z mojego Live With Walkman za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam dostojnych Panów , dobrze ,że alien założył ten temat odnośnie kitkat , napisałem do ondy ,czy pojawi się wersja demo kitkat dla ondy v972 wersja hadware v2 i odpisali ,że takowa pojawi się ( bo jest na razie v1 i v3 ) . Flashowałem taba już 40 razy i nie mam ochoty więcej , nasz sterownik gslX680 jest dla naszego dotyku 10 punktowego , są inne wersje 5 punktowe . Podmieniałem ramdisk i nic , podmieniałem plik script.bin w bootloaderze modecoma na nasz plik z pentag. i nic.

podmieniając boot.img w sofcie kiktata też nie odpala (wisi na początkowym rozruchu) , modyfikowałem plik w boot.img dodając linijke insmod /system/vendor/modules/gslX680.ko ,by wywoływał sterownik podczas rozruchu i nic , zaglądając do recovery modecoma kitkat to posiada w sobie sterownik gslx680 i o dziwo wszystko działa w trybie recovery, wypakując plik boot.img to nie zauważyłem ,by był tam wpis odnośnie ładowania pliku sterownika, Zimage czyli kernel jest tu chyba kluczowy . Do otwierania pliku bootloader.fex mozna sie posłużyć Magic ISO , to wypakowania boot.img i spakowani DeeToolsGui , do edycji plików ramdiska Uberizer , do rozpakowania pliku img imgRepacker dla A31, polecam też OndaTools A31 ,do tworzenia swojej paczki aktualizacyjnej.

---------- Post dołączono o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

pytałem się też drugi raz pentagrama odnoście kitkata ,ale nie odpowidzieli jeszcze, dwie wersje modecoma kitkat pcb1.4 i pcb1.6 jako tako działają ale dotyk lipa , nie ma co wgrywać softa ondy v972 kitkat wersja hardw. v3 bo nie ma w ogóle obrazu , planowana jest też aktualka dla Teclast a10hd nie wiem kiedy , w tym linku co nieco piszą na temat dotyku:

Nextway Fast9X Custom Rom & Modding TWRP - SlateDroid.com - Page 31

czyli jednym słowem musimy czekać na prawidłowy plik boot.img (kernel dokładnie) ,bo bez niego dotyk nie będzie działać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

sterownik dotyku od pentagrama mozna odlozyc na polke bo na 99% nie wystartuje tez nie widzialem pliku inicjujacego touch w recovery a sprawdzales czy dziala touch w recovery(pewnie wrocili do starego sterowania volumami)? co wiecej nie widzialem nawet tegi init w pliku boot.img gdzie powinien byc a jednak jakos sie odpala podejrzewam ze w 4.4 to jest powiazane np nand.ko odpala dotyk tak strzelam bo ja mam qadre 7 tam to dziala troche inaczej;/

najlepiej jak bys przejrzal bo alien pisze ze dotyk dziala ale jest odwrocony wiec trzeba zmienic script.bin ktory jest skitrany jako config.fex i zmienic zreszta przeczytaj moze ci sie uda :) mysle ze jak tylko ten jeden plik sie dobrze zedytuje to powinno wystarowac i dotyk powinien dzialac

w kernelu nie ma co grzebac szkoda czasu zeby to ogarnac po za tym oni to na szczescie robia uniwersalne z tego co widzialem roznice w script.bin

to tegow ondzie nie ma :

[ctp_list_para]

ctp_det_used = 1

ft5x_ts = 1

gt82x = 1

gslX680 = 1

gt9xx_ts = 1

gt811 = 1

zet622x = 1

aw5306_ts = 1

i na samym poczatku jest

[platform]

eraseflag = 0

a w q9.7 jest 1

reszta to dokladnie to samo z malymi wyjatkami bo jest duzo wiecej w ondzie dopisane ale mysle ze wlasnie dlatego nie ma tego w initach

btw w recovery moze byc stary kernel wrzucony bo sprawdzalem w swojej quadrze7 i dziala recovery na starym kernelu a system na nowym

Edytowane przez firomi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dotyk w recovery w modecom kitkat działa dobrze , ja wchodze w recovery za pomocą opcji recovery w Phoenix suit :) ,

ale ja czuję ,że sterownik dotyku czy to kitkat czy 4.2.2 ma tą samą strukturę jeszcze się upewnię co do liczby kilobajtów czy ważą tyle samo, ale chyba tak . I inna sprawa plik bootloader wypakowany od modecoma 4.4 a ten od ondy 4.4 inaczej wyglądają , nie ma pewnych plików , script.bin nie jest jak pamiętam obecny w bootloader ondy 4.4 . Dotyk działa w sposób odwrócony ale w czasie korzystania z taba a nie w czasie recovery . To różnica. Dotyk jest "odwrócony" w softach modecoma i w jednym sofcie ondy v1 kitkat. A jesli o boot.img ondy to też ma jakąś inną strukture.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miraż tak sobie myślę, że może nie do końca masz rację z tym dotykiem w recovery, zauważ, że dotyk w osi y chodzi dobrze a oś x jest przesunięta, a w recovery czy dotkniesz po lewej stronie ekranu czy na środku czy po prawej to działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tutaj program , któy umożliwa same wgrywanie pliku boot, bootloader , recovery, trzeba debugowanie miec włączone i jak wgrasz boota od 4.2 andka do kitkata to lipa . Sprawdzone przeze mnie . Podmieniasz plik img w folderze i uruchamiasz program .bat

https://www.dropbox.com/s/nmohrqpl6znazsj/onda_mod_for_nextway_f9x.rar

inny program do rozpakowania recovery.img i boot.img i spakowania

https://www.dropbox.com/s/zgx8hmuhwh017it/DeeToolsGui.zip

---------- Post dołączono o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

ale ja sobie w recovery chodzę paluchem po opcjach góra dół , i naciskam i działa , a jak naciskam w tym pesuniętym dotyku to lipa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

pierwsza strona tematu xD jak widac ten sterownik z pentagrama nie wstaje

> <4>[ 15.187263] gslX680: disagrees about version of symbol module_layout

> <4>[ 15.192979] gslX680: disagrees about version of symbol module_layout

> <4>[ 15.247619] i2c-core: driver [gslX680] using legacy suspend method

> <4>[ 15.247643] i2c-core: driver [gslX680] using legacy resume method

moga byc identyczne ale roznic sie jedna linijka ze startuje tylko pod kernel 3.0.3 i juz pozamiatane bo go nie odpali

scryptu bin nie ma w bootloaderze ale jest w folderze wyzej jako config.fex to jest ten sam plik tylko zmieniona nazwa nawet

tak jak pisalem recovery moze byc zrobione na starym kernelu podrzuc linka do madecoma rozumiem ze w modecomie tez jest dotyk odwrocony?

przejrzyj temacik bo sie troche dzis nad nim nameczylem i nie chce mi sie drugi raz pisac tego samego

btw jak sie odpali dzialajace 5pkt multituch to juz bedzie sukces :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cofnij się kroczek do posta i jest napisane ,że w softach modecoma działa ale dotyk odwróc.

---------- Post dołączono o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

http://forum.android.com.pl/f458/freetab-9704-ips2-x4-android-4-4-kitkat-beta-363620/

tu jest soft , nie siłuj się z ondą , może lepiej poczekać na tą v2 onda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie pliku script.fex przy zmianie na bin wyskakuje błąd w linii 13. Jak się temu przyjrzałem to jest tam taki zapis

[target]

boot_clock = 1008

storage_type = -1

jeśli zmienimy na 1 bez minusa to się ładnie konwertuje.

Zmieniłem także ctp_revert_x_flag = 1 na 0

wszystko złożyłem wgrałem ale dotyk działa tak samo jak przed zmianą. Brak zmian.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi