Skocz do zawartości
alien2004

Android (BETA) KitKat 4.4 dla Pentagram Quadra 9.7

Rekomendowane odpowiedzi

boot nand to był zawsze , onda suite to zauważyłem już 6 dni temu chyba na stronce , jeden forumowicz na arctablet piszę ,że soft v1 działa na v2 (ten kitkat) to już w końcu czym one się różnią te wersje ?

---------- Post dołączono o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Tutaj soft onda v972 kitkat official :

-----------------------------------------------------------------------

https://www.dropbox.com/s/udgdu62lnrannqt/V972%20Core4_v4.4_v1.rar

-----------------------------------------------------------------------

---------- Post dołączono o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

jest różnica w wadze plików boot i bootloader jesli chodzi o demo a official ,czyli liski musiały go modyfikować

---------- Post dołączono o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ładnie podczas flaschowania wyskoczył jakiś błąd i tablet umarł, teraz się męczę, żeby go ożywić.

Dobra powstaje z martwych, Miraż udało Ci się sflaschować Phoenixem?

Edytowane przez alien2004

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co prawda miałem jeden błąd kiedyś jak wgrywałem demo kitkat ondy ,ale dało się go wgrać . Tego officiala jeszcze nie próbowałem ,myślałem ,że dla ciebie to pestka na nowo wgrać :) . To jeszcze raz go spróbuj wcisnąć , zepsuć się go nie da ( ja robiłem rzeczy jeszcze gorsze ,bo wgrywałem plik img , którego pozbawiłem plików system.img ,by wgrać reszte partycji boot i bootloader).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jaja, już zgłupiałem:rotfl: Też myślałem, że to pestka:) Więc tak, żeby uratować tablet w Phoenix zaznaczyłem 4.2.2, jakoś ruszył, się sformatował i wgrał. Jak się okazało wgrał się 4.4, dotyk działał i był odwrócony. Soft był już przerobiony przeze mnie. Zrootowałem go, przegrałem gslx680.ko z 4.2.2, uruchomiłem ponownie i dotyk działa na sterowniku pentagrama ale też jest odwrócony. Aby mieć pewność, zaraz wszystko zrobię jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

link do softa v972 kitkat(ale wersja demo) z rootem :

https://mega.co.nz/#!EkgyXJTQ!Qm0CBmNx1-RTtSRfKzLogHwDp-VqScBFGz9P2TdDG3U

czyli jak rozumiem wgrywasz mu ze zmienionym config.fex (czyli na nasze script.bin) ?

a zmieniasz mu plik u-boot dla pewności ? ( w starym sofcie pentagrama znajduje sie w bootloaderze)

---------- Post dołączono o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

---------- Post dołączono o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

spytałem się tego gościa co wrzucił softa ondy 4.4 z rootem to powiedział ,że ten nowy soft ondy to wersja beta(a tego nie napisali!) :

lista zmian dla softa z dnia 28.12.13 :

1. system upgrades to version Android4.4.2

2. Ang initiator optimization and upgrading

3. desktop menu added screenshots under multiple functions such as

4. optimize CPU performance

5. optimize system memory

6. optimize power consumption

7. optimize the touch response is faster, more fluid operation

8. optimization of multi-tasking ability

9. added Google cloud print function

Note:

1, firmware packages containing brush tutorial, and Brush tool, use the brush machine for desktops;

2, brushing machines are at risk, please please read the tutorial before you brush;

3, this is a beta version of firmware, V1 only versions of models;

4, the query version number, please look at the back of the fuselage SN code, 9th place;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniam sys_config.fex i config.fex (script.bin) na te z Pentagrama. u-boot nigdy nie ruszłaem.

No dobra potwierdzam to co napisałem wcześniej tzn. po modyfikacjach i zmianie sterownika dotyk działa lecz jest odwrócony. Nie rozumiem tego, jakieś sugestie? Oś x odwrócona lewo - prawo, oraz przesunięcie o połowę ekranu.

Edytowane przez alien2004

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sys config ondy 4.4 to to samo co sys config pentagrama ,tyle że ten pierwszy posiada dodatkowy wpis o automatycznej detekcji konfiguracji dotyku :

CTP automatic detection configuration

;ctp_detect_used --- Whether startup automatic inspection function. 1:used,0:unused

;Module name postposition 1 said detection, 0 means no detection.

;--------------------------------------------------------------------------------

[ctp_list_para]

ctp_det_used = 1

ft5x_ts = 1

gt82x = 1

gslX680 = 1

gt9xx_ts = 1

gt811 = 1

zet622x = 1

aw5306_ts = 1

---------- Post dołączono o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

w tym członie sys config jak rozumiem zmieniałeś jedynki na zera ?

[ctp_para]

ctp_used = 1

ctp_name = "gslx680_onda977q9"

ctp_twi_id = 1

ctp_twi_addr = 0x40

ctp_screen_max_x = 2048

ctp_screen_max_y = 1536

ctp_revert_x_flag = 1

ctp_revert_y_flag = 0

ctp_exchange_x_y_flag = 1

ctp_int_port = port:PA03<6><default><default><default>

ctp_wakeup = port:PA02<1><default><default><1>

---------- Post dołączono o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

w tym członie sys config jak rozumiem zmieniałeś jedynki na zera ?

[ctp_para]

ctp_used = 1

ctp_name = "gslx680_onda977q9"

ctp_twi_id = 1

ctp_twi_addr = 0x40

ctp_screen_max_x = 2048

ctp_screen_max_y = 1536

ctp_revert_x_flag = 1

ctp_revert_y_flag = 0

ctp_exchange_x_y_flag = 1

ctp_int_port = port:PA03<6><default><default><default>

ctp_wakeup = port:PA02<1><default><default><1>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie nigdy nic nieniałem tylko na żywca przegrywałem. Teraz właśnie wgrywam wersję z zamienioną jedynką na zero ctp_revert_x_flag = 1 zmieniłem na ctp_revert_x_flag = 0 i zobaczę czy będzie jakiś efekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tam są trzy opcje z revert i exchange , czyli liczba kombinacji równa się 9 , myśle ,że nie wystarczy zrobić tak jak kolega firomi mówi ,by pozamieniać tak sobie 1 na 0 .

---------- Post dołączono o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

i jeszcze jedno , skoro nazwa "gslx680_onda977q9" a "gslx680_onda978q9" to co innego to można wgrać cały bootloader pentagrama do softu modecoma ( który ma taką samą strukture plików ) i wgrać mu też sys config pentagrama i na koniec sterownik pentagr.

---------- Post dołączono o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

i jeszcze jedno , skoro nazwa "gslx680_onda977q9" a "gslx680_onda978q9" to co innego to można wgrać cały bootloader pentagrama do softu modecoma ( który ma taką samą strukture plików ) i wgrać mu też sys config pentagrama i na koniec sterownik pentagr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak tylko teraz czy wystarczy zmienić w pliku sys_config czy w pliku config.fex, bo obydwa mają możliwość zmiany. Ja zmieniłem tak jak pisałem powyżej w obydwu plikach naraz i żadnej zmiany w dotyku nie zauważyłem. Zaraz wychodzę z domu i wrócę dopiero w nocy więc na razie pozostawiam sprawę w Twoich rękach i życzę powodzenia myślę, że jest już blisko:)

Kiedyś próbowałem na starszych wersjach i zatrzymywał się na logo a31. Ale może tu zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi