Skocz do zawartości
alien2004

Android (BETA) KitKat 4.4 dla Pentagram Quadra 9.7

Rekomendowane odpowiedzi

odpowiadam sobie ,że nie wystarczy zmienić te zera i jedynki ( u mnie było bez zmiany , w sys config modecoma było 0, 1, 1, a w pentagramie 1, 0, 1 . Zmieniałem tylko ten jeden plik . Sprawdzałem na innych plikach gslx bez skutku . Chciałem wbudować plik u-boot i config w ondzie 4.4 ale po spakowaniu nie nadawał sie do flashowania ( windows - program nie odpowiada) . Jeżeli się edytuje tekstowo sys config .fex trzeba też uważac na to jak się ustawia kodowanie znaków przy zapisie (wybrać ANSI) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

sys_config.fex mozesz se darowac to jest tylko user view mozesz tam wpisac co chcesz on z tego nie lapie(nie lapal w 4.2.2)

musisz config.fex przerobic na plik fex zmienic i spowrotem na bin (wczesniej byl w bootloaderze script.bin i z niego zczytywal teraz jest config.fex ale to fex dla sciemy tak jak boot.fex i recovery.fex)

4.4 moze juz nie potrzebuje tego pliku a lapie dane skad innad sprawdz czyli wgraj 4.4 bez pliku config.fex

---------- Post dołączono o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

sys_config.fex mozesz se darowac to jest tylko user view mozesz tam wpisac co chcesz on z tego nie lapie(nie lapal w 4.2.2)

musisz config.fex przerobic na plik fex zmienic i spowrotem na bin (wczesniej byl w bootloaderze script.bin i z niego zczytywal teraz jest config.fex ale to fex dla sciemy tak jak boot.fex i recovery.fex)

4.4 moze juz nie potrzebuje tego pliku a lapie dane skad innad sprawdz czyli wgraj 4.4 bez pliku config.fex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

teraz już tak mnie głowa boli ,że daruje chyba se na tydzień , tak własnie myślałem ,że to tylko taka lipa , można wszystkie ustawienia sobie wpisać i brak wiekszej zmiany. Ja to wszystko wiem ,że script został przeniesiony , tyleże ja zmieniłem format script.bin na config.fex tylko rozszerzenie i tak samo u-boot.bin na u-boot.fex , potem program phoenix mi oszalał ,że myślałem ,że uszkodziłem taba przez zerwane połączenie . Teraz wiem ,że trzeba wycyganić prawidłowy plik sterownika i kernela , nawet nie widze żadnej opcji .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

mam to samo tylko ja walcze z quadra 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ej no chyba się nie poddajemy? Dzisiaj spróbowałem z softem kasty 972v1, który jest już zrootowany, ale jakaś masakra. Pomimo roota nie można z systemu usunąć sterownika, ani zmienić uprawnień, w linuxie to samo, nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

root browserem sproboj to chyba najlepsza apka mi daje rade wszystko podmienic kasowac ja narazie zawiesilem i walcze z quadra7 xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, ale niestety też nie daje rady. Myślę, że coś zepsuli w tym romie, poczekam na inny v2. Powodzenia z q7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pewnie tu jest rozwiazanie , jeśli inni potrafili naprawić przesunięcie 1 cm ekranu to i dotyk można zapewne naprawić :

[Video Manual] edit script.bin & change boot logo!!!! - GSM-Forum

[share] MY Program Edit Script.bin for CPU Allwinner Style Easy - GSM-Forum

[Yinlips M907] Help - Drivers touchscreen for custom rom - SlateDroid.com

---------- Post dołączono o 01:02 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

niech ktoś przekształci zmodyfikowany sys_config.fex na plik bin a potem zmieni nazwę na script.bin ( za pomocą programu Unscript),

---------- Post dołączono o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

tego programu nigdzie nie ma w necie a jak jest to haslo do zipa ze sie nie da rozpakowac

a tu o tym pisalem

http://forum.android.com.pl/f828/android-kitkat-4-4-dla-pentagram-quadra-9-7-a-368148/index3.html#post3112315

btw jak bys mogl to zaflashuj system bez tego pliku wogole go wywalic albo podmienic na jakis pusty zeby bylo wiadomo ze z niego kitkat nie korzysta to bedzie wiadomo ze trzeba szukac gdzie indziej

btw o jak dziala w recovery touch to sprobuje pozniej podmienic kernel z recovery do boot.img zobaczymy czy cos sie uda z tego

Edytowane przez firomi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi