Skocz do zawartości
alien2004

Android (BETA) KitKat 4.4 dla Pentagram Quadra 9.7

Rekomendowane odpowiedzi

kolego firomi , ten program da się znalesć na pewno Unscript tylko sie nie wczytywałem czy to to na linuxa czy winda , też jest inny dla allwinner a13 ( może zadziała na a31) zwany "edit script by Easytools" , a jak wywalę scripta to będzie wisiec na logo , bo to on konfiguruje sprzęt podczas rozruchu .....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

ale sprawdziles czy bedzie wisiec czy wisial na 4.2.2 bo alien zmodyfikowal ten plik i nie dalo to zadnego efektu niestety

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, myślę, że możemy sobie darować config.fex. Z img wykasowałem całą zawartość config.fex pozostawiając plik i system zainstalował się taj jak z pełną zawartością pliku i działa tak jak wcześniej. Zrobiłem to już na 4.4 v2. Co Wy na to?

W 4.2.2 Był jeszcze katalog ISO i tam były obrazy kilku plików np. bootloader.fex.iso. to był ten sam plik co bootloader.fex i zmodyfikować należało obydwa, żeby zmiany zadziałały. Może tu jest jakaś analogia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tutaj są programy:

Bin2Fex for Windows and other tools for firmware manipulation

[DEV] Reversing the compiled scripts

tutaj unscript na windows ( nie wiem dlaczego cholerstwo mi nie działa tak samo program bin2fex):

https://www.dropbox.com/s/1ajhc39cvt6c375/unscript.zip

https://www.dropbox.com/s/lv002mdfgpl0yd1/fexc.7z

spróbuj ich użyć

---------- Post dołączono o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

po wcześniej jest ładowane script.bin a potem config do systemu ( widziałem naj jakiejś stronie) , config gó*no znaczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko, że script.bin niema.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest w bootloaderze modecoma

---------- Post dołączono o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

chciałem powiedzieć sys config nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A Modecom już wydał wersję oficjalną? W demie jakoś też nie chciało chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    firomi

@alien xD trzeba bylo od tego zaczac by bylo jasne trzbea szukac gdzie indziej ;/

@miziar przeciez 100 razy mowione scriptu bin nie ma zamiast tego jest config.fex

pomysla mam taki: @alien

flashuj jeszcze raz bez tego configa po czym zainstaluj total commandera i w glownym katalogu systemu wyszukaj "ctp_para" w zawartosci plikow bo on wszystko przeszuka dokladnie po czym po koleji sprawdzaj na kompie pliki ktore wyszuka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a z resztą ten soft ondy wypakowuje mi się przez repackera z jakimś błędem , a po spakowaniu nie chce się w grać , z modecomem nie mam problemów

---------- Post dołączono o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

w porządku firomi a ja sto razy mówie ,że ja to wiem ,tyle że mi chodzi o soft modecoma a Tobie ondy , i po raz 100 mówie ,że one mają inną strukturę , ale wam nie wypakowuje się img z błędem na czerwono (imgRepacker)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie szukam, najgorsze, że sam nie wiem czego. Poza tym, Modecom jest zbudowany po staremu i też nie reaguje na zmiany i bądź tu mądry. Też mnie zastanawia ten błąd przy wypakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi