Skocz do zawartości
kaczoor

Komputer nie rozpoznaje urządzenia przy nieoryginalnym kablu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zgubiłem ładowarkę do mojego HTC desire, wiec zostalem zmuszony do zakupu nowej. Kupiłem osobną ładowarkę i osobno kabel usb. Jest to kabelek nokii typ:CA-101. I tu pojawia się problem, ponieważ jak chcę podłączyć mój telefon do komputera poprzez kabelek, wyskakuje błąd "nie rozpoznano urządzenia USB"

W czym tkwi problem? jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    nvgbSVDBCCDcf[/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś pomyliłem kable (oryginalne) HTC od ładowarki sieciowej, która ma dodatkowy połączony pin(y) do transmisji danych, z kablem od ładowarki samochodowej, który ma tylko dwie pary pinów +/-

Efekt podobny... brak łączności z kompem (dane), tylko samo ładowanie.

Możliwe, że w przypadku kabla od Nokii jest podobnie tzn. inaczej połączone są pary pinów.

Jedyne wyjście, moim zdaniem kupić oryginalny kabel od ładowarki sieciowej HTC ;)

Edytowane przez Hunter-sw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwinę nieco temat, bo go ostatnio zgłębiałem. Mam dwa kabelki - oryginalny i nieoryginalny:

1. Na oryginalnym:

- działa transmisja USB

- szybko ładuje (jeśli 3-4 godziny można nazwać szybko)

2. Na nieoryginalnym:

- nie działa transmisja USB

- bardzo wolno ładuje (nigdy nie naładowałem do pełna).

Wnioski: Kable muszą się między sobą róznić.

Tutaj w trzeciej linii widać złącza USBmicro:

500px-Types-usb_new.svg.png

Typ A, Mini A, oraz Micro A przeznaczony jest dla urządzeń zasilających (np. komputer)

Typ B, Mini B, oraz Micro B przeznaczony jest dla urządzeń zasilanych (np. telefon)

Rozróżnienie jest po to, żeby przypadkiem nie połączyć ze sobą dwóch urządzeń zasilających, co spowodowałoby zwarcie.

Typy MiniA/MiniB i MicroA/MicroB różnią się nie tylko wyglądem, ale też technicznie. Zauważmy że w odróżnieniu od typu podstawowego A/B mają o jedną nóżkę więcej. Jest ona po to, aby sprzętowo można było rozróżnić typ A i typ B:

Pin 	Name 	Cable color 	Description
    1 	VBUS 	Red 		+5 V
    2 	D− 	White 		Data −
    3 	D+ 	Green 		Data +
    4 	ID 	none 		permits distinction of A plug from B plug
    			* A plug: connected to Signal Ground
    			* B plug: not connected
    5 	GND 	Black 	Signal 	Ground

Wniosek: w kablu nieoryginalnym nóżka 4 jest podpięta do masy, przez co telefon wykrywa to jako urządzenie typu A (zasilające). Rozwiązaniem byłoby odłączenie tej nóżki, ale niestety w moim kablu wtyczka jest zalana i się nie da.

Proszę o ewentualne potwierdzenie powyższego.

Warto dodać, że w takiej sytuacji kabel można reklamować, jako że wygląd wtyczki jest nieodpowiedni do funkcji którą spełnia.

Dane wziąłem z: Universal Serial Bus - Wikipedia, the free encyclopedia Wynika stamtąd również że kabel TypeA<->MicroA jest NS (Non standard) i nie jest zgodny z USB-IF.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozumiem, dzięki bardzo za pomoc!

W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak reklamowanie kabelka, a maludroid dziękuje za profesjonalną odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam identyczny kabelek co Ty CA-101 i u mnie wszystko działa w najlepszym porządku zarówno w połączeniu z komputerem jak i ładowarką. Sam kabelek o ile jest sprawny powinien działać w 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi