Skocz do zawartości
mika83

Wgrywanie oryginalnego oprogramowania/naprawa po złym zflashowaniu telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

BzyQ

Problem rozwiązany :] kiedy telefon odpala się tylko w tryb emerency i kdz go nie widzi, trzeba wyjąć baterie ustawić na emergency w kdz i wpiąć telefon bez baterii. Przy sprawdzaniu połączenia i tak wywala błąd ale dałem launch i wystartowało. Dopiero wtedy flashowanie poszło do końca , znowu był bootloop ale tym razem vol up+home+power zadziałało . Fon żyje uff ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratuluje! Kolejny happy człowiek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toss

Witam,

Otóż mam problem i chciałbym prosić Was o pomoc. Na wstępie napiszę, że nie jestem kompletnie zielony w dziedzinie modingu - modowałem wcześniej N1 i teraz Galaxy N, ale to z dziewczyny p500 pojawiły się problemy.

Root wgrałem bez problemu na andka 2.3.3 z Plusa, później ściągnąłem ROM Manager i chciałem sflashować recovery - nietety były dwie wersję (normalna i na stary baseband). Przeczytałem gdzieś, że lepiej sflashować stary bb, ponieważ jest bardziej stabilny.. i tutaj pojawił się problem, gdy chciałem wejść w recovery zawiesił się na amen na logo LG.

Oczywiście bez paniki, zacząłem czytać i trafiłem na ten temat - ściągnąłem kdz, wyłączyłem modem, włączyłem telefon w trybie recovery i włączyłem kdz - gdy klikam na 'read phone info.' i jeszcze raz w nowym oknie 'red phone info.'.. pasek dochodzi do 3 kresek (XP) i wywala się bez żadnego info. Żaden błąd, error.. nic, po prostu wyłącza się.

Jak w poradniku - olałem to, że nie czyta telefonu i zaznaczam DIAG w 3GQCT i nic nie mogę zrobić.. jest napisane, że muszę wybrać plik .kdz, a żadnego nie mam. Chciałem ściągnąć jakiś ROM z podanej listy, ale linki umarły. Skąd mogę wytrzasnąć teraz stockowy rom do naprawy?

Pozdrawiam i liczę, że ktoś podratuję zanim dziewczyna mi głowę urwie. :D

EDIT: Ok, ślepy jestem - już ściągam firmware i jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

EDIT2: Ściągnąłem firmware, zrobiłem dokładnie tak jak było napisane w poradniku i teraz wyskoczyło mi podczas próby hard resetu napis na czarnym tle -

Fastboot mode started

udc_start()

Czytałem, że to znaczy, że telefon zamienił się w cegiełkę.. ale nie do końca, co mam z tym faktem zrobić?

EDIT3: Teraz po wejściu w Emergency Mode i po odpaleniu KDZ, owy wyświetla, że telefon nie został odnaleziony - sterowniki są zainstalowane, bo robiłem oficjalny update z 2.2.1 do 2.3.3.

Pzdr!

Edytowane przez Toss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie pomaga to ca napisał BzyQ, na tej stronie na samej górze ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toss

No właśnie nie pomaga, już znalazłem tą metodę na forum xda i odrazu postanowiłem spróbować.

Ściągnąłem najnowsze sterowniki z tematu na temat CM9 - LGUnitedMobileDriver_S4981MAN37AP22_ML_WHQL_Ver_3.7.2.exe

Ściągnąłem ruski kdz, próbowałem również jako cdma.. ciągle wyskakuje, że nie widzi telefonu.

Czytałem, że do czasu aż mogę wejść w Emergency Mode, to telefon żyje i da radę to zrobić w domu.. ale cholera nie mam pojęcia dlaczego program nie widzi go.

PS. LGE Modem wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skoro jeszcze masz Emergency Mode, to nie ucegliłeś fona

Jesli PC nie widzi fona tzn ze masz coś z systemem

Proponuje wywalić wszystkie sterowniki urządzeń korzystających z USB.

Oczysćić system oraz rejestr. Na koniec wgrać oryginalny sterownik.

Najlepiej to wszystko robić z konta administratora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toss

Ok, w takim razie robię format systemu.

Mam nadzieję, że na świeżo wszystko pójdzie tak jak powinno.

Dam znać czy telefon wstanie po takim zabiegu.

Pzdr!

EDIT: A więc już po formacie, tym razem na win7. Zainstalowane najnowsze sterowniki lg tak jak ostatnio, wszystko robione krok po kroku dobrze.. efekt taki sam, kdz nie widzi telefonu w ogóle.

LGE Modem wyłączony, w sumie po wyłączeniu i restarcie nawet zniknął mi z managera urządzeń.

Zastanawiające jest jednak to, iż po instalacji na 7-ce widzę, że modem jest zainstalowany poprawnie, urządzenie usb lge również, port usb też.. i zostaje jedno nieznane urządzenie, którego zainstalować się nie da.

Ktoś ma jakiś pomysł jak odratować telefon? Emergency Mode jest nadal dostępny..

EDIT2:

Okej, a więc w geście ostatniej nadziei postanowiłem ostatni raz spróbować uruchomić kdz ruski, jako cdma i bez baterii. Skutek taki, że udało się i sflashował firmware do końca! :)

Problem jednak w tym, iż teraz zaciąłem się na "Android system recovery <3a>.

Mam co prawda opcję wipe data/factory reset, ale nie mogę go niczym wybrać. Przycisk home sprawia, że widzę tylko obrazek robocika z wykrzyknikiem w trójkącie (coś al'a znak drogowy), natomiast inne nie robią nic.. nie mam już pomału głowy do tego p500.

EDIT3:

OK, jednak przeszło po 2-im h.resecie.

Telefon odratowany.. dzięki wszystkim autorom poradników za pomoc i Tobie Artur za pomysł z formatem.. łap pifko! :D

Edytowane przez Toss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fon z CM7 włacza sie 10minut ,po czym widze czarny ekran. Recovery nie działa tzn po wybraniu np: flash from sd card widze tylko ten kapelutek i nic wiecej. Win7 x64 KDZ ,nie widzi telefonu , w telefonie dziala Emergency .Po kliknieciu flash wyskakuje mi ze kdz przestał działac.A ha i po wyjeciu bateri ,po podlaczeniu pod usb tel od razu sie wlacza.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bula

Spróbuj zaktualizować net frameworka ze stronki microsoftu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi