Skocz do zawartości
mika83

Wgrywanie oryginalnego oprogramowania/naprawa po złym zflashowaniu telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Layio

Spróbuj softa na Europe. Wszystko według poradnika, tylko zamiast poland wpisz europe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem polski nie brandowany rom 2.2 na ww stronce, w wersji B- ale nie polecam, nawet menu główne przy przewijaniu klatkuje. Poszukałem romu EUROPE (ANEUEK) jak doradził kolega i znalazłem wersje C - działa wyśmienicie. Wyższych wersji nie próbowałem i podejrzewam że to już romy 2.2.1... 2.2.2. Co ciekawe nawet benchmark wychodzi lepiej, tak więc jeżeli ktoś narzeka na muła w P500 to polecam:)

Teraz przymierzam się do OC:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pajlok

U mnie wyskakuje po wpisaniu pinu że jakieś procesy zostały nieoczekiwanie zamknięte i nic nie można zrobić, spróbuję jeszcze raz wgrać xd

@edit

teraz nie mogę nic zrobić, wgrywałem wszystko wg punktów a teraz po uruchomieniu tel. wyskakują te błędy o zamknięciu procesów i w kółko chce pin i nic nie da się zrobić :(

nie wiem czy to normalne ale u mnie zostały wszystkie pobrane z marketu aplikacje, nie wiem co teraz zrobić bo telefon dalej nie chce działać, spróbowałbym innego softu ale nie wiem które będą w wersji 2.2

@edit2

podczas wgrywania softu telefon pod koniec wychodzi z trybu emergency xd to normalne?

@edit3

wgrałem soft od playa i chyba działa, dalej mam stare aplikacje, menu serwisowe nie działa, nie wiem co zrobić żeby mieć ten cholerny 2.2

Edytowane przez Pajlok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tuczas

Zastanawiające. Mam telefon z Play, miałem 2.2.2, wgrałem 2.2 z plusa i teraz wyrzuca mi sie aplikacja SMS/MMS i telefon... Dzwonić się nie da :D. Moglibyście mi polecić co teraz wgrać, żeby telefon mógł mieć roota i żeby działał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pajlok

Może hard reset pomoże na mój problem? Jak w p500 zrobić hard reset? Bo kod nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tuczas

Mi 2.2 wgrywa się bez problemu. Aplikacje wszystkie rówież zostały u mnie. Softu 2.2 z plusa nie da się używać. Może trzeba wgrać inny soft, np nie z plusa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pajlok

A jaki jest jeszcze 2.2? Mi chodzi tylko o to żeby zrobić roota i wgrać devoida żeby mieć czysty soft bez śmieci xd

Dlaczego softu z plusa nie da się używać?

U Ciebie też się tryb emergency wyłącza pod koniec wgrywania?

@edit

wgrałem soft od plusa i walnąłem hard reset (Volume Down + Home + ON) i chyba działa, po testuję jeszcze i się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy wgrywaniu devoida (lub w czasie wracania do 2.2) trzeba by się zastanowić nad wipem telefonu, wtedy na pewno będzie czyściutki jak łza i przestanie się krzaczyć. I nie wspomnę o wywaleniu aplikacji z karty SD...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shz

Mój telefon przy wgrywaniu innego 2.2 niż orange łapał bootloopa. A jak mi wyrzucało aplikacje etc. to zflashowałem jeszcze raz, ten sam room i było już dobrze. Może warto spróbować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pajlok miałem to samo co Ty ;)

Zrób tak:

- wyjmij SIM

- po uruchomieniu potwierdź komunikaty o błędzie

- przejdź do Ustawienia->Prywatność-Ustawienia Fabryczne i wykonaj reset

Po tym u mnie udało się normalnie uruchomić telefon ;)

Robiłem wg instrukcji z XDA. Tel to P500 z 2.2.2 od Pleya. Wgrywałem soft 2.2 Plusa podany w tym temacie.

Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi