Skocz do zawartości
mika83

Wgrywanie oryginalnego oprogramowania/naprawa po złym zflashowaniu telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

akir
    Napisano (edytowane)

Nie działa już to

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP500/APOLBKI/V10c_00/V10C_00.kdz

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP500/APOLBK/V10c_00/V10C_00.kdz

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP500/AP4PBK/V10c_00/V10C_00.kdz

Więc jakbym mógł proszę o softa:)

Znalazłem tu na forum Europa C lecz wali że android.core trzeba zamknąć, start telefonu 5 minut

Edytowane przez akir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wgraniu romu przez KDZ dobrze zrobić Hard Reset - opcja w ustawienia/prywatność bo inaczej pojawiają się cały czasz FC.

Te linki które podałeś prowadzą teoretycznie do softów niebrandowanych oraz jeden do Playa. Jeśli chcesz niebrandowany to zobacz ten:

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP500/APOLBK/V10h_00/V10H_00.kdz - wersja V10H więc pewnie 2.2.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    akir

Hard reset rozwiązał problem z mułem zostawię sobie tą wersję C bo jest android 2.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem sterowniki z oficjalnej strony LG. W menadżerze urządzeń nie mam zakładki modem a tym bardziej LGE Virtual Modem. Emergency mode udało mi się wywołać bez problemu. Gdy włączam KDZ_FW_UPD biore dobry typ i phone mode po czym klikam na Read Phone Information. Zero informacji, czyste kolumny. Wciskam Read Phone Information i program ma error. Zna ktoś przyczyny moich problemów ?

Edit: Wtyczka USB do komputera się rozluźniła i telefon nie był podłączony... :facepalm1:

Zakładka Modem już jest. Jeśli coś będzie nie tak dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    akir

Czekaj na napis FINISH, bo ja wczoraj myślałem że już skończyło dobrze że go nie odłączyłem:P. Po tym zabiegu hard reset

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Akir, dzięki wielkie kolego że przypomniałeś mi o Hard Resecie bo już myślałem że coś poszło nie tak jak trzeba.

Zrobiłem update KDZ, pojawiło mi się Finished ( Cała Operacja trwała 2-3 minuty :) ) Po czym włączyłem telefon a tu patrzę Animacja Loadera z Roma Lol 1.4 ;). Zapomniałem o Hard Resecie ale teraz wszystko działa tak jak po wyciągnięciu z pudełka :).

Edit: Teraz żadnego pliku z marketu nie mogę pobrać. Gdy jestem na Android Market na PC i próbuję instalować pliki, przy czym wybieram telefon ( zawsze było LG P500, a teraz jest po prostu phone ), to nic się nie dzieję.

Na ten problem ktoś ma odpowiedź ?? :)

Nie mam pomysłu jak zainstalować menedżer plików, gdyż jak nam ( użytkownikom P500 ) wiadomo, Swifcik Plus nie posiada takowego przy starcie :(

Edit2: Po niewiadomych powyższych przyczynach dało rade ściągnąć astro.

dzięki wielkie za ten poradnik. Zdecydowanie przyda się na przyszłość.

Edytowane przez De_Mola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m15m

Najnowszy, oryginalny i niebrandowany soft to V10H_00 (Android 2.2.2).

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wydaje mi się że jeśli miałeś telefon brandowany przez orange i wgrasz do niego niebrandowany soft to tracisz gwarancje. Ale zawsze możesz przed oddaniem do serwisu wgrać soft orange

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    akir

Najlepsze jest to że nei wiem jaki ja miałem soft:P. Chyba w play sprzedali mi niebrandowany. Ponieważ po wgraniu playowskiego zobaczyłem że jest logo play przy włączeniu i soft 2.2.2 ja nie maiłem loga i soft 2.2:D. Miał ktoś taki telefon od play?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie jestem pewnie ale playowskie chyba wychodziły od razu z 2.2.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi