Skocz do zawartości
Rambdal

Pentagram TAB 7.6 nie ładuje i nie reaguje na nic

Rekomendowane odpowiedzi

gpal

Dwa dni temu też dostałem tablet (dodatkowo miękkie etui na tablet 8-10") naprawa układu zasilania i upgrade softu. Zauważyłem że teraz na rozładowanym urządzeniu mogę ładować i używać jednakowo tabletu co przed naprawą było niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    clloud

Tablet się rozładował do zera i.......... o dziwo wszystko jest OK. Normalnie się ładuje bez żadnych cyrków :) Jednak serwis zrobił to, co do nich należało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i właśnie odebrałem tablet od kuriera :)

jak na razie wszystko ok - najważniejsze że się uruchomił :) podczas użytkowania się ładuje więc powinno być wszystko ok no i tez dodali etui w sumie na 8-10 cali no ale zawsze to coś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ten sprzęt ma problem.

Szukając rozwiązania problemu z rozładowaną baterią i brakiem możliwości ładowania, trafiłem na forum Orange: Pentagram TAB 7.6 - wada seryjna - Forum - www.orange.pl

Potwierdzam sposób ze zdjęciem obudowy. Wystarczy pazurem lub kostką gitarową podważyć plastykową uszczelkę wokół ekranu lekko odpychając obudowę. Potem wystarczy użyć oryginalnej ładowarki od tabletu i za pomocą dwóch miedzianych drucików podłączyć do odpowiednich styków przy baterii. Czerwony jest w środku wtyczki zasilającej a czarny po zewnętrznej. wystarczy ok 30 sek. i można podłączyć ładowarkę do gniazda w tablecie. Zostawić żeby się podładowała bateria na ok 30 min i można złożyć całość.

Zaoszczędzicie sobie nerwów a serwisowi i infolinii kłopotu z obsługą drażliwego klienta.

Jak dla mnie sprzęt jest zadowalający w kwestii czytania ebooków, oglądania filmów w podróży (3h bez przerwy i zostaje 30% baterii), czy sprawnej obsługi maili. Daleki jest od ideału ale daje radę. Bateria 3000mAh pozwala nawet na awaryjne ładowanie telefonu przez dołączone do zestawu kable USB.

jakby ktoś potrzebował etui:

Belkin Etui Classic cover book Nexus 7 czarne - Akcesoria - Komputronik notebooki, komputery i elektronika

trzeba tylko podłożyć wkładkę z pianki,która jest w pudełku z tabletem, żeby było po grubości i sprawuje się ok. Problem z podłączeniem usb jest do przeskoczenia, ale nic innego coby pasowało idealnie. Chyba, ze rozciągnięta skarpeta :)

Edytowane przez Jareczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Wygrałem ten tablet wczoraj w konkursie. Jak już poczytałem w inernecie to bardzo częsta wada, że się nie włączają.

Próbowałem wszystkich kombinacji z tego tematu: power+reset, power+vol-, power+vol+, odłączanie podłączanie i nic.

Pozostaje mi tylko wysłać do serwisu?

Karta gwarancyjna wystarczy? Bo jak tablet dostałem to nie mam do niego dowodu zakupu niestety ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Powinna wystarczyć. Ewentualnie parę postów wyżej jest opcja jak to poprawić.

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Niestety ten sprzęt ma problem.

Szukając rozwiązania problemu z rozładowaną baterią i brakiem możliwości ładowania, trafiłem na forum Orange: Pentagram TAB 7.6 - wada seryjna - Forum - www.orange.pl

Potwierdzam sposób ze zdjęciem obudowy. Wystarczy pazurem lub kostką gitarową podważyć plastykową uszczelkę wokół ekranu lekko odpychając obudowę. Potem wystarczy użyć oryginalnej ładowarki od tabletu i za pomocą dwóch miedzianych drucików podłączyć do odpowiednich styków przy baterii. Czerwony jest w środku wtyczki zasilającej a czarny po zewnętrznej. wystarczy ok 30 sek. i można podłączyć ładowarkę do gniazda w tablecie. Zostawić żeby się podładowała bateria na ok 30 min i można złożyć całość.

Zaoszczędzicie sobie nerwów a serwisowi i infolinii kłopotu z obsługą drażliwego klienta.

Jak dla mnie sprzęt jest zadowalający w kwestii czytania ebooków, oglądania filmów w podróży (3h bez przerwy i zostaje 30% baterii), czy sprawnej obsługi maili. Daleki jest od ideału ale daje radę. Bateria 3000mAh pozwala nawet na awaryjne ładowanie telefonu przez dołączone do zestawu kable USB.

Dzięki kolego. Dzisiaj, po opisanych wyżej problemach, sprawdziłem ten sposób i był to jedyny, który pomógł. Bardzo proste i skuteczne :)

Mam tylko pytanie: czy po kolejnym rozładowaniu już nie miałeś problemów z ładowaniem czy musiałeś kolejny raz wykonywać w/w trick?

Pozdrawiam

Edytowane przez Siepietu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich. Też mam ten tablet i też się spotkałem z tą wadą seryjną, ale nie oddałem do serwisu, bo tablet idzie włączyć, tylko trzeba wiedzieć jak :) No to mała instrukcja jak już się rozładuje:

-Podłącz go na parę minut do prądu, żeby nabrał trochę energii

-Igłą wciśnij reset przez jakieś 15 sekund

-Po chwili wciśnij power przez 10 sekund

-Jeśli nie odpalił, to znów wciśnij power.

Mi już "padł" 3 razy spokojnie i za każdym razem działa. Od razu jak przyszedł musiałem to zastosować, dlatego na biurku trzymam igłę :)

Jeśli nie zadziała wam za 1 razem, to próbujcie kilka razy, ale w takiej kolejności jak jest. Musi się włączyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Ja oddałem, dostałem jak inni wcześniej wspominali etui i wszystko cacy

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SebiCo

Do pobrania jest aktualizacja

Oprogramowanie v.1.1 dla Pentagram TAB 7.6 [P 5346]

Aktualizacja OTA (przez internet)

Lista zmian w oprogramowaniu 20140115_v1.1 OTA:

- Poprawiona obsługa obwodu ładowania. Zoptymalizowano proces ładowania i uruchamiania urządzenia.

- Poprawiony bootscreen. Dodany plik graficzny z nazwą modelu.

- Optymalizacja wyświetlania animacji ładowania baterii - podczas ładowania wyłączonego urządzenia.

Pełen opis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi