Skocz do zawartości
Rambdal

Pentagram TAB 7.6 nie ładuje i nie reaguje na nic

Rekomendowane odpowiedzi

Nencio

Zrób to co tu na forum ludzie napisali oraz to co jest napisane w instrukcji programu do wgrywania romu. Albo wyślij do serwisu niech oni Ci to zrobią, ale jeśli to wina tylko oprogramowania to zapewne zrobią to samo co już próbowałeś. Technicy pentagramu Ci przez telefon nie pomogą ani nie doradzą bo ludzie odbierający telefony są uszczypliwi i na prośbę o połączenie z technikiem mają zawsze tą samą odpowiedź czyli, że mają oni ważniejsze prace niż rozmowy z klientami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Więc, po tygodniu leżakowania tabletu podłączyłem do ładowania i oczom moim ukazała się ikona ładowania. Po 30 minutach tablet uruchomiłem bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem od znajomego ten tablet do naprawy bo były takie objawy j/w. Rozebrałem odlutowałem baterie (pokazywała 0.0v wiec żadne resety nie pomagały) naładowałem trochę zewnętrznym zasilaczem i teraz ruszyło i normalnie ładuje. Jak włączyłem tablet to przez OTA pobrał mi aktualizacje do 4.2.2 ale nie zwróciłem uwagi czy czy zaktualizował się też kernel (nie wiem jaki był wcześniej) bo być może coś pozmieniali że teraz ta bateria nie jest wstanie się rozładować do 0 i będzie normalnie działał. Wie ktoś coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nencio

Aktualizacja była do wersji 1.1 i faktycznie naprawia ona miedzy innymi problem ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    33189
    Witam

Mam problem z tabletem Pentagram TAB 7.6, otóż nie ładuje go, nie pokazuje nic na ekranie a przyciski fizyczne (reset, power + reset ) nic nie dają. Jest jakaś metoda na to ?

Na stronie producenta napisali

Jeżeli Twój tablet się rozładował i nie możesz go uruchomić spróbuj wykonać poniższe czynności:

- Podłącz tablet do ładowarki

- Odczekaj 10 minut żeby bateria nabrała energii

- Przytrzymaj przycisk power / reset przez około 10 sekund

- Urządzenie powinno się uruchomić

Uwaga! Podczas ładowania ekran pozostaje "czarny" - nie wyświetla się animacja baterii

tu dali link do instrukcji w której nic nie ma na ten temat.

Oto rozwiązanie nie każdy się na to odwarzy ale to proste u mnie dokładnie tak samo się stało z moim pentagramem trzeba go rozebrać zdjąć tylko klape tylnią i tam gdzie bateria jest podłączyć ładowarke z usuniętą końcówką plus do plusa minus do minusa na bateri pisze który jest który potrzymać tak podłączoną ładowarkę do prądu przez 3 sekundy i bateria się odblokuje daje ten sposub bo u mnie zawsze działa nawet na telefonach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam troszkę inny problem bo akumulator jest naładowany i w ogóle nie wstaje tablet,nie jest na gwarancji wiedz mogę się pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Też mam mały problem z tabletem. Z tym, że nie mam problemu z uruchomieniem ani ładowaniem. Mam problem z przyciskiem power, który ma jakiś opóźniony zapłon. Ekran się nie blokuje jak powinien tylko po np. ok 10 sekundach i przy odblokowywaniu jest ten sam problem. Ktoś ma jakiś pomysł w czym tkwi problem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seb6eS

Witam, jezeli ktos ma dalej z tym problem, czyli nie moznosc wlaczenia tabletu, wskazywanie 100% naladowania bateri gdzie w rzeczywistosci bateria jest prawie rozladowana, nie ladowanie baterii, w moim przypadku rowniez samoczynne wciskanie sie ikon itp. To znalazlem rozwiazanie, ktore jest bardzo proste. Sprawdzcie czy wtyczka od ladowarki wam luzno chodzi w gniazdku (tableta, dokladniej czy mozecie wtyczka poruszac na boki) jezeli tak to zdejmijcie tylna obudowe i w gniazdku od ladowarki jest boczny styk ktory jest wcisniety do zewnatrz gniazdka. Trzeba go wyciagnac igla lub cienkim nozykiem do wewnatrz czyli w strone bolca gniazdka, u mnie bylo delikatne pstrykniecie. Efekt koncowy ma byc taki zeby wtyczka po wlozeniu nie latala na boki tylko byla nieruchoma. U mnie wszystkie problemy z bateria i ladowaniem sie skonczyly :hurra:

Rowniez w otworze na wtyczke w obudowie wlozylem uszczelke tak zeby nie bylo luzu miedzy krawedzia otworu a bolcem od wtyczki w celu zapobiegniecia tego proble w przyszlosci. Moze to byc izolacja od kabla lub cos w tym rodzaju. Ja znalazlem idealnie pasujaca z zepsutych sluchawek.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Mój Pentagram po roku ładuje do 50%.

Wysłano z Walkman-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi