Skocz do zawartości
gojgien

SMS a polskie literki

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś sposób by w tym telefonie zliczało polskie literki z haczykami i kreseczkami jak normalne??

Niby polski telefon, polskiego producenta/dystrybutora, a jest antypolski przez przymus unikania tych liter w tekstach, ze względu na wyższe opłaty.

Ostatnio tekst 130 znakowy wysłał w 3 SMS-ach tylko dlatego że zastosowano ą, ę, ś, ć, ń, ó, ż, ź

Przy pierwszym wstawieniu takiej literki zjada od 50 do 90 znaków. Następne już zlicza poprawnie 1:1

Dzieje się to zarówno na NEXCIE jak i na FUN-ie. Również sieć nie ma tu znaczenia NEXT jest na PLAY, FUN na ORANGE.

Dodam, że któryś ze starszych fonów Samsunga jakiego syn używa, nie ma z tym zliczaniem i paczkowaniem SMS-ow problemu. Wszystko jest 1:1

(powyższe wysłałem także do pomocy technicznej)

Edytowane przez gojgien

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zippi

Zawsze polskie znaki były tak rozliczane jest to zgodne z cennikami operatorów.

Szukaj opcji "oszczędzania" w aplikacji SMS bądź opuszczaj znaki UNICODE u mnie wystarczy zmienić typ kodowania na tylko GSM. Jeśli nie masz takiej opcji szukaj zamienników na przykład go SMS.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Domyślny SMS może przesłać 160 znaków w kodowaniu 7 bitowym. W nowych telefonach nie ma już kodowania 8 bitowego, tylko 16 bitowe, dlatego przy zmianie kodowania z 7 na 16 bitów występuje tak duży spadek (ze 160 do 70 znaków/sms). W starszych modelach skok był 7->8 bitów stąd mogło ci się wydawać, że smsy są 1:1, lecz tak naprawdę też były skrócone, ale tylko do 140 znaków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to teraz dodatkowa zagwozdka.

Starszy syn posiada Samsunga Galaxy S2+, czyli jeden z nowszych, wyszedł po S3 i SMS-y pisze z polskimi znakami, bez tak drastycznych ograniczeń.

Haczyki i kreseczki zjadają tylko 1 za 160. Przy znakach specjalnych czasami 2 na jeden symbol, przykładowo Euro.

ALE... w opcjach ustawienia SMS ma możliwość zmienić tryb kodowania na GSM, Unikode ....

myphony tego w menu nie posiadają.

I to nie wina telefonu ale jego projektanta, że został pozbawiony takich ustawień.

Taki sam brak jest przy wyświetlanym suwaku głośności, gdzie nie mamy z prawej strony ikonki ustawień, przez którą można wejść w szczegółowe domyślne ustawienia głośności dzwonków, powiadomień, alarmów.

W NEXT czy FUN ustawienie głośności jest takie same dla dzwonków jak i alarmów i powiadomień.

Jakaś okrojona wersja softu jest w tych telefonach.

Chyba powoli zaczynam rozumieć różnicę w cenie My phona i czegoś bardziej funkcjonalnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, przy kupnie telefonu płacisz również za markę i wszystko co jest z nią związane, czyli również dopracowanie romu i aktualizacje. I dlatego myPhone, GoClever,K&M etc kosztuje połowę tego co Samsung czy Sony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Graviti Box daje tu radę. Kombajn.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo lubie takie "pomocne" teksty jak powyższy... ale czy nie za to płacę by wszystko było jak należy bez kombinacji i przeróbek???

Praktycznie nawet rootować nie powinienem fona, gdzie tam jeszcze wstawiać jakieś graviti...

Swoją drogą z dziwną łatwością i często to proponujesz, nie bacząc na to czy ktoś chce fona zrootować czy nie, nawet nie informujesz że roota to wymaga...

Nie tędy droga. Fon jest nowy i na gwarancji i to producent -serwis powinien sie postarać by poprawki i braki były wprowadzone w kolejnej aktualizacji softu. Nie do nabywcy należy poprawianie tego co spartolili.

A jeśli poprawek nie będzie, to trzeba takie sprawy i braki nagłaśniać, by uprzedzić kolejnych potencjalnych nabywców, a nie dziury łatać na wariata we własnym zakresie i z utratą gwarancji.

Nie po to kupowałem coś co ma 2 lata gwarancji by sobie to po miesiącu przerobić i ją utracić. Mogłem chinola kupić za pół ceny i w nim dłubać jak A. Słodowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

@up

Ale przecież nikt Ciebie ani nikogo innego nie zmusza do zrotoowania telefonu. Możesz rzeczywiście nagłaśniać, reklamować lub kupić chinola za pół ceny :) To co napisał Sphinxxx w swoim poście oddaje sedno sprawy i trzeba miec tego świadomość decydując sie na zakup telefonu typu NEXT.

Jeżeli jednak ktoś kupił ten telefon ze świadomością, że będzie go dostosowywał do swoich potrzeb to sugestia Barbara może byc pomocna i nie ma co robić z tego powodu wyrzuty ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Nawet bez roota można stracić prawa do roszczeń gwarancyjnych.

A Graviti Box i wiele innych programów naprawdę ułatwiają personalizację słuchawki.

Z takim podejściem trzeba było sobie kupić terminal z odblokowanym Bootloader i fabrycznym prawem do root a nie teraz beczeć nad rozlanym mlekiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wwezyr

Problem smsów zgłaszałem do mP na długo przed publikacją aktualizacji oprogramowania.

Mieli się tym zając, ale najwyraźniej olali sprawę.

A trzeba przyznać, że jest dośc poważna wada oprogramowania.

Nie wydaje mi się też,żeby usunięcie tego problemu było jakimś kosmicznym problemem dla fachowców.:)

Wypatrzyłem też kilka innych problemów:

- brak możliwości wybrania numerów szybkiego wybierania

- brak liczników czasów połączeń

- brak możliwości ustawienia głównego numeru, w sytuacji, gdy dany kontakt ma kilka numerów.

Zgłaszałem mP wszystkie. Przy aktualizacji nie został poprawiony żaden.

Edytowane przez wwezyr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi