Skocz do zawartości
gojgien

SMS a polskie literki

Rekomendowane odpowiedzi

no cóż, zawsze towar można reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wwezyr

Nie ma powodu do reklamacji.

To są błędy, które należy poprawić.

Poza tym nie mogę mieć zastrzeżeń do urządzenia.

Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony.

Niemniej jednak, producent, który chce mieć dobrą opinie, a co za tym idzie i sprzedaż, powinien brać sobie do serca uwagi użytkowników. W swoim własnym interesie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z takim podejściem trzeba było sobie kupić terminal z odblokowanym Bootloader i fabrycznym prawem do root a nie teraz beczeć nad rozlanym mlekiem.

Nie każdy potrzebuje otwarty system by w nim grzebać. Wystarczy jak jest kompletny i taki sam jak ogólnie opisany numeracją 4.1.2.

Sa tacy którzy ustawiają się tylko na użytkowanie, a nie na doświadczalne grzebanie w sofcie.

Czy nowe auto też sam naprawiasz albo malujesz jeśli producent czegoś nie zrobi jak należy i w 2 miesiącu użytkowania te buble i niedoróby wychodzą?

Tu właśnie jest analogicznie, w opisie jest podane, że na pokładzie Android 4.1.2, a niestety jest to produkt tylko do niego podobny, poobcinany z wielu funkcji i możliwości ustawień podstawowych parametrów.

Jakos do tej pory w fonach z Symbianem nie miałem potrzeby grzebać, wystarczyło doinstalowac potrzebne programy i spokój.

Dałem się jednak namówić na ponoć rewelacyjnego Androida 4.1.2, którego mogłem spróbować na Samsungu, wiec nie kupowałem w ciemno.

Niestety okazało się to jajkiem niespodzianką, a właściwie śmierdzącym jajeczkiem zbukiem zwanym.....

A tak nawiasem, idąc Twoim tokiem myślenia to po co kupowałeś kompletnego Nexta, trzeba było zakupić jego elementy i we własnym zakresie poskładać, byłby jeszcze bardziej spersonalizowany....

---------- Post dołączono o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Niemniej jednak, producent, który chce mieć dobrą opinie, a co za tym idzie i sprzedaż, powinien brać sobie do serca uwagi użytkowników. W swoim własnym interesie.

Tym bardziej że reklamuje się jako firma Polska, a produkt jest ponoś Polskim produktem(sic)

Dlatego też w 1 poście postawiłem tak dobitnie sprawę utrudnień w pisaniu SMS-ów w j. polskim.

Edytowane przez gojgien

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Mi ta słuchawka nie sprawia kłopotu, nie mam z nią problemów. Android jest systemem otwartym, dającym użytkownikowi możliwość personalizowania pod własne potrzeby. Jeśli już porównujesz słuchawki do samochodów, to jazdę próbną zrobiłeś Mercedesem, po czym kupiłeś Fiata..

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko że w tym Fiacie według zapewnień producenta miał być identyczny silnik Renaulta jak Mercedesie, a nie przydławiony...;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Zgadza się, tylko Ty narzekasz na brak pokrowców na zagłówki, które kupisz w każdym sklepie i założysz sam w 5 minut..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wwezyr

Chodzi tylko o podstawowe funkcje.

Nikt nie oczekuje wodotrysków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gatsem

Prawda jest taka, że to jest mój czwarty telefon z androidem i żaden z wcześniejszych nie miał opcji zmiany kodowania czy też usuwania polskich znaków w bazowej aplikacji sms. Nie jest to zatem żaden standard, a jedynie dobra wola producenta umieścić takie udogodnienie.

Choć popieram całym sercem - stockowa aplikacja podoba mi się, lecz nie używam jej z uwagi na ograniczoną funkcjonalność.

Jak ktoś chce prosty i schludny zamiennik bez reklam, to polecam po raz kolejny: Textra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Jest jeszcze jedna opcja- Bramka SMS.

Schodzi tylko pakiet, można pisać do woli z polskimi znakami. Minus- odbiorca otrzyma wiadomość z nieznanego numeru, dopiero w treści wiadomości znajdzie nasz podpis i numer telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otrzymałem odpowiedź z Serwisu MP.

Mało przekonująca ale przynajmniej odpowiedzieli....

Dzień dobry,

W imieniu Zarządu firmy myPhone Sp. z o.o. pragniemy podziękować za zainteresowanie naszym produktem i kontakt z serwisem. W odpowiedzi na zgłoszenie informujemy iż telefonu z systemem Android posiadają różne kodowanie znaków. Nie ma możliwości zmiany kodowania.

KODOWANIE ZNAKOW

Z poważaniem

*. ****

Obsluga Klienta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi