Skocz do zawartości
gojgien

SMS a polskie literki

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nawet, że kolega, który zapoczątkował temat miał w testowanym Samsungu właśnie taką opcję "odcinania" ogonków, tylko tego nie zauważył. Ja tak mialem kiedyś w zwykłej Nokii... Pisałem z ogonkami a znaków nie ubywało szybciej...tylko, że odbiorca dostawał bez ogonków. W moim HTC też nie mam takiej opcji, więc dyskredytowanie NEXTa za brak takowej jest bezsensowne.

Wysłane w drodze z pomocą Tapatalk i HWFS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przytaczanym SAMSUNGU jest opcja ręcznej zmiany systemu kodowania w ustawieniach. Tego właśnie NEXT jest pozbawiony. Generalnie można to obejść nie wstawiając polskich liter, jednak skoro to polski producent i polski telefon.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Typb

To nie jest producent tylko dystrybutor. Szumnie moźe się tak nazywają ale prawda jest inna. MyPhone brenduje Hinduskie Xolo Q 800 ale wstawia niedorobioną własną nakładkę na androida i testują na klientach. Mają tupet,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gatsem

@up Czemu uważasz, że nakładka jest niedorobiona? Bo nie usuwa polskich literek? Żadna z moich wcześniejszych komórek z androidem nie miała takiej opcji. Inne błędy? Cóż, zdarzają się. Samsung wypuścił dla SG3 tak niedorobionego androida 4.3, że pod naporem negatywnych komentarzy wstrzymano aktualizację. A to raczej dużo większy i bardziej doświadczony producent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Typb

Telefonami zajmują się nie od dziś a w dniu premiery i parę miesięcy po Next gubił dzwonki, galerię zdjęć, ba nie widział czasami karty SD. Żył swoim życiem. To mało ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gatsem

SGS3 po update zawieszał się czasami tak, że trzeba było wyciągać baterię, wifi rozłączało się co chwilę, bateria trzymała krócej niż przed update, a system pracował wolniej - to się nazywa niedopracowane update. U nas większość błędów poprawiono w dwa miesiące po premierze. A nadmienię raz jeszcze, że Samsung ma jakieś 100x większe doświadczenie ze smartfonami i androidem, niż myPhone. Zmierzam do faktu, że niektórzy wieszają psy na myPhone, bo spodziewali się cuda za 600 zł. Otóż cudów nie ma, a błędy są wszędzie. Cieszmy się, że firma jest poprawia szybciej, bądź wolniej.

Denerwować może za to fakt, że myPhone zwęszyło fontannę pieniędzy i teraz zamiast się skupić na poprawianiu tego, co już wydali, będą raczej wprowadzać nowe produkty, żeby wycisnąć ile się da. Ciekawe jak zniosą fakt, że S-line w cenie sugerowanej 950zł (a w promocji za 900!) to strzał w stopę.

I skończmy już offtopic, zanim moderator się skapnie;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Typb

Jeśli chodzi o nakładkę firmową to podobno pracowali nad nią długo :D W detalu Next pojawił się we wrześniu reklamowany i przedstawiany dużo wcześniej jako "Polski Smartfon". Widząc co oferują czołowi producenci mogli wysilić się na opcję jaka jest w samsungach >> Wybierz zestaw znaków. Nie "wieszam psów" na Next'cie bo to fajna słuchawka watra swojej ceny ale skoro firma macha nam przed nosem narodową flagą to niech to udowodni. Może dla nielicznych nasze znaki diakrytyczne nie są ważne ale na szczęście nie dla wszystkich i nie uderzam tu w patriotyczne tony tylko apeluje o zwykłą handlową uczciwość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Przecież domyślnie słuchawka wysyła wiadomości z polskimi znakami, piszesz tak, jakby było na odwrót. Gdyby dali angielskie menu, zrozumiałbym sapiącą, a tak trochę szukanie dziury w całym..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wwezyr

To nie szukanie dziury w całym.

Lubię wysyłać smsy z polskimi znakami, bo po pierwsze ładnie wyglądają, a po drugie, są bardziej czytelne.

W NEXT sms z takimi znakami, ważący 160, jest wysyłany w trzech kawałkach. I za każdy ten kawałem trzeba zapłacić, jak za pojedynczego smsa. Mi to bardzo nie przeszkadza, bo mam w abonamencie smsy bez ograniczeń. Ale jeśli ktoś musi płacić i wysyła sporo smsów, to już robi się problem, który może zaowocować zmiana telefonu na taki, który nie będzie nabijać kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi