Skocz do zawartości
foxpl1

Pęknięty digitizer/ekran. Pytania, problemy związane jego wymianą.

Rekomendowane odpowiedzi

gincu7
    Tak więc ... info od serwisu asusa.

Koszt LCD z wymianą 800 PLN Wspomniał też o 200 PLN za zgłoszenie czy coś w tym stylu.

Dodam, że nowe urządzenie jest w promocji obecnie i kosztuje 890PLN :D

Znalazłem serwis gdzie zrobią mi to za 300PLN + vat.

Dla mnie sprawa jest zamknieta :)

Podbijam, podzielisz się tą informacją? Mój geniusz sprawił że w pełni działającym Nexusem cieszyłem się całe 2 dni(nawet nie doby), a żeby było śmieszniej zepsuł mi się też w tym czasie telefon... Sam tablet kosztował mnie 700zł więc naprawa za 500-600zł + 200 za jakąś diagnoże czy coś tam, to w ogóle mnie nie urządza. 300zł to jusz fajna cena

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No przydałoby się, ja swojego rozłożyłem co by zobaczyć jak to w środku jest trudne do złożenia i tak leży od grudnia.

Jakby był ktoś chętny na resztę części to myślę, że prędzej je sprzedam niż znajdę ekran w normalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fludi

Ja swojego rozbitka sprzedałem, poszedł jak dla mnie w całkiem niezłej cenie.

Wysłane z mojego Nexus 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczką Nexusa 7 od początku stycznia. Wszystko szło bardzo dobrze, genialnie chodził, ale do czasu. Standardowo - gdy kładę się spać pod poduszkę kładę tableta, telefon. Tym razem był to tablet. Zawsze gdy tak robiłam nie było problemu. A tu rano wstaję i ot taka niespodzianka! Dzisiaj patrzę cała szybka pęknięta. Myślę sobie dobra, stało się. Włączam go, a tu dotyk działa tylko w kilku miejscach. Chcę gdzieś wejść to muszę się tak trudzić, że szlag by trafił.

Więc teraz moje pytanie - ile kosztuje naprawa tego?

Mam gwarancję, ale oczywiście wiem, że nie obejmuję ona uszkodzeń mechanicznych. Ale może można jakoś przekonać? :zakrecony: Raz w laptopie matryca mi się rozlała, a jest to uszkodzenie mechaniczne i zrobili mi na gwarancji. Raz mi się poszczęściło, teraz chyba nie będzie już tak łatwo..

Mam nadzieję, że cena nie będzie tragiczna. Jestem załamana. Tablet jest tak delikatny, że nawet jakimś cudem stanie się naprawiony to chyba będę bała się go dotknąć. Części od ramki odpadały mi jeszcze wcześniej tak po prostu. Siedzę sobie przy tablecie, a tu nagle odchodzi część. Nom, fajnie. Na ekranie też były małe ryski, a nie spadł mi on ANI RAZU. Kompletnie nie wiem skąd to wszystko się bierze, ale no teraz najważniejsza jest naprawa. Mam 15 lat - może dlatego się tym tak przejmuję. Muszę sama uzbierać, bo rodzice chyba mnie zabiją jak się niedługo dowiedzą. Cóż tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fludi

Za 4 stowki znajdziesz chiński zamiennik. Oryginał tonkoszt blisko tysiaka w serwisie. Z tego co się orientuje, na allegro nie znajdziesz oryginalnych ekranów...

Wysłane z mojego Nexus 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat_w

Niestety mam ten sam problem, pęknięty digitizer... Oglądałem na internecie i są chińskie zamienniki. Ma ktoś taki założony i czy działa prawidłowo? Zamierzam taki kupić i nie wiem czy warto bo cena w serwisie odstrasza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sector

A może mi ktoś powiedzieć, bo mam pęknięcie w dolnym prawym rogu tabletu, czy ten plastik to część ekranu/digitalizera, czy można to wymienić osobno? Wszystko działa dobrze, ale wyszczerbiony kawałek strasznie mnie irytuje i czuje, że niedługo rozwali się kolejny kawałek, ponieważ jest lekko chropowaty.

imgur: the simple image sharer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie tak samo jak kolega sector, mam pouszczerbiany ten plastik/ ramkę

czy można gdzieś kupić sam ten plastik, jako część zamienną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lorden

Posiadam Nexusa 7 2 generacji z modemem 3G i pękniętym digitizerem. Kupiłem zamiennik do 2 gen i okazało się, że otwory montażowe są w innym miejscu i nie pasuje.

Oznaczenia na tablecie:

model k009

Oznaczenia na zamienniku wyświetlacza:

WD-MP070VE 1337

Czy do wersji z modemem jest jakiś inny wyświetlacz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fludi

Może tak być bo w obudowie jest otwór na kartę SIM, aczkolwiek wątpię by się w takie coś bawili. W końcu standaryzuje się produkcję masową na ile się da...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi