Skocz do zawartości
dyymianek

WIFI na uczelni - eduroam - konfiguracja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na uczelni dostępny jest darmowy bezprzewodowy internet. Założyłem konto na eduroam dzięki czemu mam login i hasło, które muszę wpisać podczas logowania do sieci. Wifi znajduje mi sieć i gdy próbuje na nią wejść to trzeba wpisać hasło. Jest tylko taki problem, że trzeba jeszcze wpisać login lecz nie ma gdzie. Znalazłem poradniki jak skonfigurować konto - wystarczy kliknąć na daną sieć gdzie przeniesie nas do ustawień gdzie wszystko trzeba ustawić. Taki problem, że na Wildfire za nic nie da się wejść do szczegółowych ustawień tej sieci. Klikając raz na sieć wyskakuje tylko pole logowania gdzie należy wpisać hasło, trzymając dłużej sieć jest tylko opcja "połącz" a dalej jak wyżej, klikając przycisk "menu" => "ustawienia" też nie ma dostępu do żadnych ustawień sieci.

Między innymi tutaj opisane jest jak to wykonać:

Konfiguracja Android - eduroam - Opole, Uniwersytet Opolski

Tylko tak jak mówię, nie mogę wejść do szczegółowych ustawień sieci. Wiecie może w czym problem? Czemu nie mogę dostać się do zaprezentowanych ustawień?

Wersja systemu: 2.2.1

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kropm

Mi się wydaje, że w tym linku co podałeś konfiguracja jest pokazana na podstawie aplikacji do hotspotow, bo w ustawieniach sieci możesz wpisać tylko login do sieci wifi. Chyba ze taka możliwość była na starszych softach. Ja mam 2.2.1 i u mnie czegoś takiego nie ma, a w poradniku jest to opisane na sofcie 2.1. Może jest jakaś różnica. Ja dostałem od ery login i hasło do ich hotspotu i też sie zastanawiałem gdzie to wpisać. Konsultant powiedział mi ze nie musze nic wpisywać. Może sam nie wiedział :) jak sie z tym uporasz to daj znać jak top zrobiłeś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widać na zdjęciu, że normalnie w ustawieniach telefonu są te opcje. Poza tym czytałem kilka innych poradników i wszędzie pisało aby wejść do ustawień telefonu i dalej tak jak widać więc to nie to. No, ale może spróbuje takiej aplikacji jak mówisz - może będzie się dało tam ustawić. Wydaje mi się jednak, że musi być jakaś możliwość zmiany tych ustawień skoro jest wiele poradników o tym i nie wiem czemu się nie da skoro robię tak jak piszą. Mój staż z androidem to dopiero tydzień i może czegoś nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Inku

Podpowiem coś od siebie, w pracy mam hotspota, normalnie co miesiąc zmienia się login i hasło do niego, co miesiąc dostaje nowy login i hasło, jednakże korzystam tylko z hasła, czyli wykrywa mi sieć, klikam, wpisuje hasło - czary mary i działa. Spróbuj, login jak się domyślam android sam z siebie sobie pobiera (ani razu nie wpisałem, a w zasadzie co miesiąc się zmienia), lub nie jest potrzebny do zalogowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem sam login i samo hasło, ale nic nie daje. Pisze, że niepoprawne hasło. Tutaj jest trochę inaczej bo każdy student ma indywidualne hasło i login (swój [email protected])

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psemes

A czy przypadkiem ten login i hasło to nie jest do wpisania na jakiejś stronie startowej w przeglądarce? Przeglądarka powinna automatycznie przekierować na taką stronę. Nigdy się jeszcze nie spotkałem z siecią wifi, w której był używany login do konfiguracji tejże sieci.

Jak to wygląda na komputerze stacjonarnym na tej uczelni? a na laptopie? próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kenny5

Tak jak powiedział kolega wyżej. Skoro masz login i hasło to wpisujesz go na stronce www, która się Tobie pojawi po podłączeniu do uczelnianej sieci WiFi. Jak tego nie zrobisz to nie wejdziesz na inne strony, zawsze będzie się pojawiać strona z logowaniem. A próbowałeś połączyć się bez wpisywania hasła? Jak zapyta o hasło to zostaw puste pole.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem Panowie czy sami korzystaliście z sieci na uczelni, ale to są jakieś specyficzne połączenia. Nie da się wejść na stronę, ponieważ nie mogę się połączyć z tą siecią. Bo jak tylko chce się łączyć wyskakuje okienko z wpisanie hasła. Wpisywałem tam, ale wyskakuje, że nie da się połączyć, ponieważ hasło jest nieprawidłowe. Wyżej podałem link gdzie jest opisane jak to zrobić no i ewidentnie widać na zdjęciach, że wszystko ustawia się w ustawieniach sieci bezprzewodowych w telefonie tylko mam taki problem, że za nic nie mogę wejść do tych szczegółowych ustawień. Może to wina tego, że mam androida 2.2.1 bo opis był tworzony pod androida 2.1 i jest też kilka opisów do 1.6.

Po prostu muszę zmienić zabezpieczenie sieci z EAP z "WPA/WPA2" na "PEAP" a później ustawić "Uwierzytelnienie Phase 2: MSCHAPV2" no i wtedy powinno pojawić się okienko z loginem i hasłem. Wchodząc do tej sieci pisze tylko: "Stan połączenia: DOBRY, zabezpieczenie: WPA/WPA2, i miejsce na hasło" (chyba takie dane bo teraz nie mam dostępu do tej sieci).

Osobiście nie konfigurowałem laptopa, ale dużo osób skonfigurowało sobie połączenie z laptopem i z telefonami z symbianem. Na stronie uczelni jest opisane jak konfigurować laptopa z systemem Vista, Windows 7 i opisana konfiguracja pod symbiana, natomiast na temat androida nic nie było, ale w googlach było wiele opisów i jeden z nich przedstawiłem na pierwszej stronie. Dużo ludziom chodzi po tej konfiguracji więc może to wina Wildfire, że nie da się w tym modelu wejść do ustawień?

Tak opisana jest konfiguracja dla innych systemów na mojej uczelni: http://eduroam.pcz.pl/conf.html

Obecnie czytam, że czasami trzeba wgrać jakiś certyfikat. Do windowsa i symbiana jest on konieczny, ale czetam, że na androidzie dużo osób nie wgrywało certyfikatu i dało się połączyć, ale skoro u mnie nie ma takiej możliwości to podejrzewam, że będzie to tego wina. Muszę w takim razie pokombinować jeszcze z certyfikatami do Wifi, które wgrywa się na kartę pamięci.

Edytowane przez dyymianek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co prawda nie znajduje mi tej aplikacji ani po kodzie, ani w markecie, ale znalazłem coś podobnego. Będę testował w poniedziałek czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi