Skocz do zawartości
Łukasz_29

Note 3 + słuchawki - najlepsze brzmienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym Was zapytać z jakich słuchawek korzystacie z note 3 i czy jesteście zadowoleni z brzmienia. Interesuje mnie aby połączyć note 3 z dobrymi słuchawkami dokanałowymi, ewentualnie nausznymi poprzez bluetooth. Co tu wybrać aby byc zadowolonym z rezultatu. Rynek oferuje dość szeroki wybór, szeroki zakres cen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żadne słuchawki - podkreślam ŻADNE bezprzewodowe nie dadzą takiego dźwięku jak nawet średnia półka słuchawek typowo do słuchania muzyki.

Do S3 (z boefflą+ustawiony eq) posiadałem oryginalne słuchawki - grały całkiem całkiem - potem podłączyłem PowerBeats'y - moze i są przecenione i płaci sie za firmę ale grały jak dla mnie idealnie.

Potem przesiadłem się na N3 (z S3 sprzedałem słuchawki) i na słuchawkach oryginalnych gra całkiem dobrze - jestem ciekaw jak byłoby z PowerBeats'ami.

Ale jeśli chodzi o słuchawki - zalezy od kosztu,kasy jaką masz na nie.

Najlepiej gdybyś znalazł miejsce gdzie masz przygotowanych kilka par słuchawek i dużo czasu - tak żeby wg swojego gustu dopasować z każdymi equalizer.

Posiadam Sony XB700 (nauszne) - bratu kupiłem na urodziny oraz Monster Beats Detox (brat kupił w USA) i żadne jak do tej pory nie grają tak fajnie jak oryginalne.Albo brakuje im góry albo bass nie jest soczysty tylko dudniący (XB700 na prawdziwym "stacjonarnym" wzmacniaczu grają świetnie).

Sam szukam czegoś porządnego - ale w takiej "małej" miejscowości jak Racibórz - po za Media Expert nie mam nigdzie dostępu do kilku par słuchawek gdzie mógłbym posprawdzać które będą pasować do mojego słuchu.

Powiem tak - dobre brzmienie do 100 zł wydobędziesz z Brainwavz Delta ( test kilku par dokonałówek tutaj : Test słuchawek dokanałowych za mniej więcej 100 zł :: PCLab.pl )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na N3 za dużo nie wyciśniesz, bo ma słaby chip audio. Ratunkiem jest wersja z Exynosem, ale nie wiem czy ma ona Wolfsona czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do słuchawek bezprzewodowych to używam odbiornika BT Sony MW 600 i słuchawek AKG K450, nie narzekam na jakość i mam wrażenie, że zestaw bezprzewodowy może jednak grać przyzwoicie.

Edytowane przez mszczepa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@IceDrink opinie są bardzo różne na ten temat, ale w gruncie rzeczy masz racje jakiegoś szoku nie ma. Choć napewno n3 jest w czołówce smartfonów jeśli chodzi o dzwiek. Nie można powiedzieć, że jest tragedia. Prezentuje poziom co najmniej średniej półkki odtwarzaczy mp3. Czytałem, że w tym Exynosie jest yamaha zamiast Wolfsona ale gwarancji nie dam 100% towej.

@Damian666 problem jest w tym, że mieszkam w stosunkowo małej miejscowości i na takie testy nie ma szans. Najblizej to 60-70 km Katowice.

W takim razie zapomnijmy o słuchawkach bezprzewodowych, tutaj się z Tobą zgadzam, będzie tragedia. Nie oczekuje cudów bo żródło jest jakie jest. Mogę wydać max. 300 zł na słuchawki dokanałowe. Jeśli chodzi o brzmienie to zależy mi na czymś naturalnie brzmiącym, w miarę wyrównanym, ewentualnie z lekkim ociepleniem. Duży kopniak na basie, ale bez rozlewania się i przysłaniania reszty. Mile widziana szeroka scena. Suche, zimne i zbyt analityczne granie odpada. Przyjemność ze słuchania na pierwszym miejscu.

Edytowane przez Łukasz_29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP

Jak wspomniałeś ty - w Exynosie jest Yamaha. Ale ten z SnapDragona też nie jest zły - porównanie z iP5S czy HTC One - wydaje mi się że N3 daje dużo lepszy dźwięk.

Co do słuchawek - gdybyś jednak myślał o nausznych to polecam z całego serca (półotwarte nauszne)

SŁUCHAWKI STUDYJNE Superlux HD-681 EVO BIAŁE GW36! (3814965424) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jedne z lepszych słuchawek (do 300zł) jakie miałem na głowie. Takie chciałem kupić ale brat poleciał XB700 na wygląd i nie grają tak cudnie.

Najtańsze-jakie wiem że kupie (dokanałowe) to Harman Kardon NI : SŁUCHAWKI DOKANAŁOWE HARMAN KARDON - NI POZNAŃ (3822947382) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Niestety do wypłaty jestem uziemiony

Edytowane przez Damian666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Damian666 jestem w stanie naciągnąć budzet. Firme znam i na pewno rozczarowania nie bedzie. Tylko czy te dokanałówki wpiszą się mniej wiecej w moje wymagania. Znasz charakterystykę tych dokanałówek ?

Sterowanie z kabla jest tylko dla urzadzen Apple? Z notem 3 bedzie bezuzyteczne?

Edytowane przez Łukasz_29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem możliwość z nich korzystać właśnie w Media Expert - zarówno nówki (bracik pracuje w ME) jak i wygrzane - co prawda "wygrzewanie" odbywało się na "disco polo" - Rihanna czy Beyonce ale tak

Pozwoliłem sobie sprawdzić na 5 piosenkach (nie wiem czemu ale moje ulubione) - oczywiście FLAC

Feel - Rzeka Marzeń

Bon Jovi - Living on a Prayer

Bon Jovi - You Give Love a Bad Name

Bonnie Tyler - Need a Hero

i jeszcze jakaś jedna ale nie pamiętam tytułu. Bodajże Candy Shop.

Na tych Harmanach dźwięk jest "ciekawy"

Bas fajnie schodzi nisko i pieści uszy (dosłownie) - uwielbiam jak schodzi nisko i można zastąpić subwoofer słuchawkami - nie wiem jak opisać to inaczej.

Góra i środek - świetnie oddzielone ale góra nie piszczy i nie bolą uszy. W nutach Bon Jovi'ego każdy instrument jest dokładnie słyszalny.

Scena? szeroka. Na pewno ciepłe brzmienie - a ustawienie w equalizerze symulacji wzmacniacza lampowego potęguje ten efekt.

Co do sterowania z kabla - pauzowanie,i wybieranie kolejnej piosenki działa na 100% - moje PowerBeats'y też były "pod iPhone'a" - niestety głupek - nie sprawdziłem głośności. Po nowym roku wybiorę się i dam znać.

Co do Katowic-też mam 70km - tyle że w Raciborzu jest właśnie Media Expert...

Na pewno warte kupna.

Edytowane przez Movement

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Damian666 ciekawa jest ta charakterystyka tych dokanałówek. Sądze, że byłbym zadowolony. Na pewno jakbym tylko miał taką możliwość bym je przetestował no ale jest jak jest. Zdaje się na Ciebie:) Czekam na informacje odnośnie przycisku głośności.

Chodził mi jeszcze po głowie ten model słuchawek zanim założyłem temat

K375 - AKG shop

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP

Mogę wydać max. 300 zł na słuchawki dokanałowe.

No toś trochę wyskoczył z ceną :D

Rozumiem możliwość naciągnięcia budżetu o 20-50zł ... ale tu wychodzi że budżet nie limitowany :E

Jeśli chcesz coś ponad to może Denony AHC-560R

Co do twojego wyboru - pozwolę sobie zacytować 2 wypowiedzi

Kupilem AKG K375 czarne w morele.net i przyznam ze jestem rozczarowany, opakowanie gorzej niz beznadziejne - przewody w pudełku kolejne taśmą do pudełka. Niemal sie rozlecialo przy otwieraniu. Muzyka - pierwsze 30 minut słuchania - basy strasznie płytkie słabo odczuwalne, pilot ciężko sie klika. Jedyna zaleta to "gumki" wybrałem te najmniejsze do ucha, nie wypada i sa strasznie wygodne. Czytałem troche forum i mam nadzieje ze wygranie słuchawek troszke je zmieni.
    Bo niestety K374 i K375 moim zdaniem są gorsze od swoich poprzedników. Choć osobiście preferuję wyższą szkołę grania tego producenta i sporo modeli już przesłuchałem, to ich dokanałówki, prócz bardzo drogich K3003, nie są tym, co można bez wyrzutów sumienia ludziom polecić.

Te polecane przez 2 gościa (K3003)

SŁUCHAWKI AKG K3003 i K3003i ~Warszawa~ High-end (3824316475) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

4200zł - ale tyle chyba za słuchawki nie dasz? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi