Skocz do zawartości
Łukasz_29

Note 3 + słuchawki - najlepsze brzmienie

Rekomendowane odpowiedzi

@Damian666 w kwestii budzetu to faktycznie 300 zł, ewentualnie mogę naciągnąć do max. 350 zł. Te AKG owszem chodziły mi po głowie ale kosztują ponad 400 zł a to troszkę za dużo dla mnie i nie znaczy że bym je kupił. Chciałem znać Twoje zdanie na ich temat. Te opinie podane przez Ciebie dużo wnoszą.

K3003 hmm....za tą cenę to mam 2 sztuki note 3 z allegro:). Poza tym nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje takich słuchawek aby połączyć je z n3. :):) Przynajmniej ja tak uważam.

Denony też są ciekawe...poszukam recenzji na ich temat..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie lekki offtop ale...

@Łukasz_29

Nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje K3003 do telefonu pokroju N3, ale lepszego (droższego) telefonu nie znam który dawałby lepszy dźwięk. Do S3 (dla Wolfsona) też raczej nie bardzo się opłaca.

Nikt o zdrowych zmysłach też nie kupuje słuchawek dokanałowych do wzmacniacza z prawdziwego zdarzenia... zwykle mając wzmacniacz ważący swoje (mówię o starych,dobrych konstrukcjach) kupuje się porządne nauszne słuchawki (w cenie 1000zł+ masz takie że rozrywa głowę)

Są co prawda półśrodki typu Cowon J3 czy iPod Touch 4G - ale do sprzętu wartego 2000zł nie kupi się słuchawek za 2x tyle. Kolejną sprawą jest to że iPT4G nie jest lepszy nawet niż wzmacniacz w S3 czy N3 (Cowon'a J3 nie miałem okazji testować)

No to nic... życzę udanych zakupów i dobrego słuchu :) Harmany na prawdę są dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Damian666 też tak sądzę n3 jest w ścisłej czołówce. Uważam jedynie, że proporcje cenowe powinny być zachowane jeśli mówimy o muzyce z telefonu. Faktycznie jeśli miałbym wydać większą kasę to wzmacniacz + słuchawki nauszne. Mam tylko nadzieję, że nie zawiodę się na wykonaniu tych Harmanów? AKG są fajnie wykończone...ale nie na tym świat się nie zaczyna i kończy jeśli chodzi o słuchawki.

---------- Post dołączono 30-12-13 o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano 29-12-13 o 13:30 ----------

Chciałbym zapytać jeszcze o taką rzecz czy impedancja słuchawek na poziomie do 40ohm jest do zaakceptowania jeśli chodzi o zrodlo dzwieku jakim jest n3 ?

Np. słuchawki dokanałowe sony XBA-H1 mają 40 ohm czy n3 jest w stanie pociągnąc taki sprzet ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomSy

Pomyśl o Creative AL ,mam i osobiście polecam.Używam zarówno do N3 jak i do wzmacniacza lampowego.Mają bardzo dobre opinie,i ja tę opinię mogę potwierdzić(oczywiście zrobiłem recabilng)

Bass masuje uszy,schodzi odpowiednio nisko,scena nie jest zbyt szeroka,ale przy nagraniach np.Alana Taylora jest pieknie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zanim kupiłem Note 3, wziąłem ze sobą moje poczciwe dokanałówki Creative EP-630 i po podłączeniu do Note 3 (i mojej wcześniejszej niepewności ze względu na brak Wolfsona) odniosłem całkiem miłe wrażenie. Powiem więcej, grało tak dobrze, że jak na moje potrzeby nie specjalnie widziałem różnicę między Galaxy S3, a Galaxy Note 3.

Także śmiało mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP

Z EP-630'ek korzystałem jeszcze z iPod'em Touch 3 - były całkiem całkiem ale gdy założyłem kilka innych par słuchawek to cały czar znikł - dobre są dla osób nie bardzo wymagających - ja niestety nie czułem się z nimi dobrze i oddałem bratu.

Chociaż fakt faktem - N3 potrafi dobrać dźwięk do każdej pary słuchawek przez co nie widać takich wad każdej pary - czuć zalety ale wady sa ukrywane.

@2xUP

CAL! to są jedne z najlepszych słuchawek (szczerze) jakie miałem na uszach (po recablingu)

Bardzo stonowane,naturalne. Nie ma podbitych basów czy góry. Scena - jak wspomniałeś - jest dosyć wąska ale oddzielenie każdego instrumentu daje niesamowity efekt.

Niestety CAL!2 nie sa już tak udane...

Mimo wszystko nadal jestem za Harman'ami. Może to moje "widzi mi sie" ale głębszy bas ma harman. Obydwie pary są ciepłe ale mniejszy rozmiar dokanałówek jest zdecydowanie lepszy a nie traci się wiele (jedni wolą dokanałówki,inni gdy słuchawki chwytają głowę z 2 stron i dają dźwięk)

@Damian666 też tak sądzę n3 jest w ścisłej czołówce. Uważam jedynie, że proporcje cenowe powinny być zachowane jeśli mówimy o muzyce z telefonu. Faktycznie jeśli miałbym wydać większą kasę to wzmacniacz + słuchawki nauszne. Mam tylko nadzieję, że nie zawiodę się na wykonaniu tych Harmanów? AKG są fajnie wykończone...ale nie na tym świat się nie zaczyna i kończy jeśli chodzi o słuchawki.

---------- Post dołączono 30-12-13 o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano 29-12-13 o 13:30 ----------

Chciałbym zapytać jeszcze o taką rzecz czy impedancja słuchawek na poziomie do 40ohm jest do zaakceptowania jeśli chodzi o zrodlo dzwieku jakim jest n3 ?

Np. słuchawki dokanałowe sony XBA-H1 mają 40 ohm czy n3 jest w stanie pociągnąc taki sprzet ?

Tak w skrócie (i na bardzo chłopski rozum) - im wiecej OHM tym lepiej jest sterowana membrana w (w głośniku/słuchawce) ale tym mocniejszy wzmacniacz potrzeba. Im więcej ohm=lepszy dźwięk.

Moje XB700 mają 24Ohm i grają dosyć głośno (połowa głośności-więcej nie da się wytrzymać-bass jest całkiem przyzwoity). Ale im lepszym wzmacniaczem je napędzisz tym lepiej będą grac.

nie powiem ci nic o XBA-H1 bo ich nie znam. Ale na pewno telefon pociągnie je :)

Edytowane przez Damian666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jag10

Ja mam Beyerdynamic MMX 101iE (jako następcę po NuForce NE-7M). Grają tak jak lubię, neutralnie. Bas jest odpowiedni i dobrze kontrolowany. N9005 gra bardzo dobrze. Wydaje mi się, że trochę lepiej niż N7000(exynos) ale może to efekt placebo. Na pewno jest jednym z najlepszych "grajków" telefonicznych na rynku. Dodam, że jako odtwarzacz używam aplikacji Neutron i nigdy nie używam equalizera (wg mnie zniekształca oryginalne brzmienie). Wczoraj postanowiłem wreszcie wypróbować stokowe słuchawki i niestety jakość dźwięku jest bardzo zła. O ile melodyjki w stylu np. Rihanna są jako tako, to rockowe kawałki słychać fatalnie. Słucham w 70% rocka i w 30% mixu różnych gatunków. A jeszcze jedno. Beyerdynamic ma jedną wadę. Bez przejściówki nie da się rozmawiać przez telefon. W zestawie jest załączona na szczęście taka przejściówka (kilkucentymetrowa). Oprócz tego pilot działa znakomicie (next,prev, stop, play)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam SoundMagic E10. Poczytaj trochę o nich. W wielu miejscach w internecie je polecają. Dobrze zgrywały się z S2, S3 i teraz pięknie grają z Note 3. Grają "basowo", są dobre do muzyki electro, wszelkiego rodzaju popu, dubstepu, rapu itd. Ponadto są wytrzymałe i ich zakup nie wyczyści Ci kieszeni :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blap

2 posty wyżej była tylko nazwa wymieniona, NuForce NE-7M - używałem jakiś czas, można dostać za 230zł, jak na moje oczekiwania były całkiem całkiem, jednak szczegółowego opisu dźwięku Ci nie przybliżę bo ja "tylko słucham", po prostu spełniały swoje zadanie i miło było je mieć w uszach :) jeszcze mogę szczerze polecić AKG k518 tylko chyba nie spełniają wymogów autora bo są przewodowe. Nie są duże, po złożeniu nawet mieszczą się do mojej ogromnej kieszeni w kurtce ^^ jednak dokanałowe są moim zdaniem wygodniejsze na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za zainteresowanie tematem:). Wiecej osób,więcej do myślenia.

Wniosek jest jeden, że n3 zgrywa się dobrze z wieloma słuchawkami, jest bardzo tolerancyjny:) kwestia tylko czego oczekujemy jeśli chodzi o charakterystykę dzwięku. Na chwilę obecną biorę pod uwagę:

- Harman Kardon NI

- Beyerdynamic MMX 101iE

- SoundMagic E10

Biorę się za recenzje anglojezyczne.

Na jakim poziomie głośności słuchacie muzyki? Wiem, że to jest kwestia indywidualna też kwestia impedancji poszczegolnych słuchawek. Moc wyjsciowa w n3 jest na tyle duza aby rozkrecic dobre słuchawki? Te pytania stad sie biora gdyz nie jestem jeszcze posiadaczem n3, szykuje sobie zestaw.

Jaki polecacie music player neutron, poweramp czy fabryczny? czy moze cos innego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi