Skocz do zawartości
budyniowski

GoClever R83.2 (Oma_CM10.1_v1.3.5) Modyfikowany + brightness fix

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA WSZYSTKIE CZYNNOŚCI OPISANE W POŚCIE WYKONUJECIE NA WŁASNE RYZYKO, NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA EWENTUALNE BRICKI :-)

Witam,

W tym poście chcę się z wami podzielić backupem CWM modyfikowanego ROMu na bazie CM10.1. Oryginalna wersja jest dostępna pod tym linkiem

WSTĘP:

Nie jestem pewien czy backup ten można przywrócić bez wcześniejszego zflashowania pierwotnej wersji ROMu udostępnionej na stronie crewrktablets więc opiszę wersję z wcześniejszą instalacją oryginalnej wersji stworzonej przez użytkownika Oma.

NARZĘDZIA:

1. Potrzebny nam będzie ROM do modelu: Odys Genio Beta v1.3.5

2. Kernel odpowiedni dla naszego tabletu: kernel GCR83.2

3. format_NAND_fix

4. Docelowy backup CWM.

INSTRUKCJE:

1. Rozpakowujemy ROM dla Odysa Genio w ulubionej lokalizacji.

2. podmieniamy plik kernel.img w folderze rockdev\Images\ na odpowiedni dla naszego modelu.

3. Ja podmieniałem również plik recovery.img - nie wiem czy to jest konieczne ale dla bezpieczeństwa można użyć recovery zawartego w backupie CWM.

4. Flashujemy tablet za pomocą RKDevelopmentTools - zawartego w naszym folderze roboczym.

5. Kiedy mamy już nasz rom zflashowany - urachamiamy nasz tablet w trybie recovery ("VOL+" + "POWER")

6. Flashujemy plik format_NAND_fix oraz wykonujemy WIPE/Factory reset.

7. W dowolny sposób kopiujemy zawartość paczki z backupem CWM (folder - clockworldmod) na wewnętrzną SD lub na zawnętrzną kartę SD.

8. Wybieramy odpowiednią opcję przywracania backupu w zależności od miejsca w jakim umieściliśmy folder clockworldmod.

9. Czekamy aż paczka się "wgra" a następnie wybieramy opcję reboot system z menu CWM.

10. Pierwsze uruchomienie będzie trwało dość długo więc uzbrajamy się w cierpliwość.

CO ZNAJDUJE SIĘ W ROMIE:

1. Przede wszystkim fix dzięki któremu możliwa jest kontrola jasności. (według instrukcji Alucard1989pl z tego postu)

2. Usunięte zostały niepotrzebne aplikacje.

3. Dodano następujące aplikacje:

- BusyBox Free (instalacja busyboxa)(aplkikacja ukryta w opcjach)

- Klawiatura TouchPal X (klawiatura typu swype)

- Kingsoft Office (otwieranie i edycja wszelkich plików pakietu MS Office)

- Moon+ Reader (czytnik e-book)

- MX Player (odtwarzacz filmów)

- Next Browser (szybka i lekka przeglądarka)

- RootAppDelete (Usuwanie każdej aplikacji - również systemowych)

- SetCPU (Zarządzanie procesorem - bez niej nie działa opcja ustawiania częstotliwości na starcie systemu)(aplkikacja ukryta w opcjach)

- Slide Notes (świetna aplikacja do sporządzania notatek)

- TubeMate (aplikacja do przeglądania oraz pobierania filmików z YouTube)

- Universal Init.d Support (obsługa Init.d)(aplkikacja ukryta w opcjach)

- X-Plore (menadżer plików - najlepszy jaki do tej pory używałem - dwa panele, mały rozmiar i ogromne możliwości)

4. Porobione najważniejsze ustawienia systemowe.

5. Oczywiście jeżeli coś nie pasuje to można to zmienić - powodzenia z instalacją.

Edytowane przez budyniowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up mam pytanie fix wykonałeś tj pisałem w temacie o R83.2 mini?. Czyli dekompilacja boot.img zmiana uprawnień w jednym pliku, kompilacja boot.img i podmiana jednej biblioteki?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawa sprawa, jak znajde czas to przetestuje

Wysłane z mojego LG-P990 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @up mam pytanie fix wykonałeś tj pisałem w temacie o R83.2 mini?. Czyli dekompilacja boot.img zmiana uprawnień w jednym pliku, kompilacja boot.img i podmiana jednej biblioteki?.

Tak - wielkie dzięki za tego posta zaoszczędziło to dużo kombinowania :). Dodałem stosowny link do tego postu na liście.

Pozdrawiam,

Daniel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up to dobrze :). Ja też miałem z tym problem, ale pewien osobnik z forum arcatablet znalazł sposób jak zmienić uprawnienia przy pomocy terminala. Owszem ten sposób działa, ale za każdym uruchomieniem trzeba było zmieniać uprawnienia dla kontrolera jasności. Więc pogrzebałem w boot.img i voila :D ... zadziałało :). Mam nadzieję, że ten cm10.1 będzie rozwijał dalej, bo CM jest lepszy niż te romy tworzone przez GoClevera.

P.S: Mam takie pytanie. Czy po wgraniu CM10.1 nie mieliście obrócone wyświetlanie się bootanimacji etc. o 180 stopnii niż w normalnym romie od GoClever?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    beesel

Czyli udało ci się rozpakować roma GC moze bys ugotował rom dla r76.2 ? Chyba juz cie o to prosiłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @up to dobrze :). Ja też miałem z tym problem, ale pewien osobnik z forum arcatablet znalazł sposób jak zmienić uprawnienia przy pomocy terminala. Owszem ten sposób działa, ale za każdym uruchomieniem trzeba było zmieniać uprawnienia dla kontrolera jasności. Więc pogrzebałem w boot.img i voila :D ... zadziałało :). Mam nadzieję, że ten cm10.1 będzie rozwijał dalej, bo CM jest lepszy niż te romy tworzone przez GoClevera.

P.S: Mam takie pytanie. Czy po wgraniu CM10.1 nie mieliście obrócone wyświetlanie się bootanimacji etc. o 180 stopnii niż w normalnym romie od GoClever?.

Ja miałem bootanimacje normalnie, a co do rozwijania dalej to będę się starał - obecnie zastanawiam się nad tematem zmiany ustawień z którymi aplikacja startuje, np. zmiana programów w docku, zmiana słownika w klawiaturze, aplikacja do kontroli CPU startująca z ustawieniami defaultowymi, tapeta animowana na starcie, włączone autoobracanie na ekranie blokady, zmienione programy na ekranie blokady itd. Wie ktoś jak osiągnąć taki cel? (mowa o romie flashowanym za pomocą rkbatchtool bo wiadomo, że jeżeli chodzi o CWM to to wszystko znajduje się w ustawieniach aplikacji na partycji data.)

Pozdrawiam,

Daniel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubors

Cześć, czy mógłbyś wrzucić jeszcze raz backup CWM?. Przy próbie rozpakowania winrar podaje błąd, próbowałem pobierać już drugi raz i nadal to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam to samo, niestety - ściągam ponownie.

Niestety - nadal to samo. Masz może błąd, który zdarza się z CWM jak zrzuca się backup na kartę SD - gdy system odmontowuje SD, albo w innym miescu, robi się jakiś błąd i skopiowany backup NIE działa. Najlepsza metoda na kopiowanie backup'u z CWM na PC'ta, to zrobienie backup'u na wewnętrznym flash'u /sdcard, podpięcie urządzenia do PC kablem USB i zamontowanie go na PC (w CWM w menu "mounts and storage" opcja "mount USB storage").

I zawsze trzeba sprawdzić na PC'cie sumy kontrolne via md5sum.

Potrzebny nowy backup CWM.

Edytowane przez sorbifer2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kopiujcie backupu CWM do karty micro sd tylko do pamięci flash(sdcard)!. Najlepszym Recovery na rk29xx i rk3xxx powinien być TWRP a nie CWM ;/. Dlaczego? Bo TWRP nie robi tzw sumy kontrolnej czyli MD5 i ma inne lepsze bajery :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi