Skocz do zawartości
rafalisko

Problem z działaniem pulpitu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem, a mianowicie, po używaniu telefonu przez kilka dni, bez wyłączania, czy restartu, tracę możliwość modyfikacji zawartości pulpitu.

Wygląda to tak, że gdy np. próbuję powiększyć widget "żółta karteczka" to się nie da, nie można nawet zmienić położenia ikon na pulpicie. Jak próbuję je przemieścić w inne miejsce to znikają i automatycznie się przenoszą do folderu utworzonego na innym pulpicie. Jak już włączę i wyłączę telefon, to jest wszystko ok.

Mam też problem z widgetem motoroli kalendarz, nie aktualizuje się automatycznie data. Pomaga jedynie rozciągnięcie go i zmniejszenie, po czym wskakuje aktualna.

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Jeśli chcesz uzyskać pomoc, napisz jaki masz ROM. Być może masz stary z błędami i wystarczy zaktualizować do nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam oryginalny z ERY, telefon nie rootowany. Jeśli dobrze odczytuję to jest to ROM 2.34.1 a wersja Jądra 2.6.29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Więc masz stary ROM, w zasadzie pierwszy z PL z mnóstwem błędów. Zaktualizuj do 2.51. Jak to zrobić masz juz opisane w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za radę. Szkoda tylko że aktualizacja z poziomu urządzenia nie działa. :(

Niestety nigdzie w tym dziale nie mogłem znaleźć jak zaktualizować oprogramowanie...

Edytowane przez rafalisko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

musisz wgrac przez RSD Lite

nie stracisz gwarancji bo juz sa te romy w defach :) wiec spokojnie mozesz wgrac niczym sie nie obawiajac:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też na 2.34.1 był identyczny problem z kalendarzem, ale teraz froyo wersja skandynawska i wszystko ok :)

Zaktualizuj do 2.51 chociaż, nie tracąc nic,i zyskując lepsze działanie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem rozwiązanie problemu. Winna była tapeta, miałem inną ustawioną niż systemowe jaki są dostępne, teraz jak zmieniłem na standardową to znów wszystko działa bez problemu. Aktualizować też aktualizowałem tylko że chwilę po tym nadal było to samo, a potem wpadłem na pomysł z tą tapetą i jest już ok :-)

Więc temat do zamknięcia.

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x