Skocz do zawartości
MaclawPL

Karrta SD uszkodzona, informacja pojawia się najczęśćiej po reboocie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co kilka rebootów (zwykłe wyłączenie i włączenie telefonu) mam następujący problem, a mianowicie po uruchomienu telefonu na ekranie pojawia się "Karta SD uszkodzona". Jak mam dostęp do swojego PCta, nie robi mi to różnicy, bo robie format i zgrywam z powrotem wszystkie zdjęcia/filmy/pliki. Co ciekawe, jeśli podłącze telefon do kompa i włącze trasfer plików (pamięć przenośna) na komputerze bez problemu mogę przeglądać jej zawartość.

Moja konfiguracja:

Samdroid 1.3.1 + Qbanin Kernel #254, all2sd (dalvik-cache + apps) + Intercept 2d/3d

Partycja pod all2sd to ext2.

Pozdrawiam

Edytowane przez dominikwrobel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najpewniej chodzi tu o to, że jak włączyłeś apps2sd albo all2sd, a wcześniej robiłeś na sd partycje ext3 (lub inny typ ext) i swap) to system zanim pójdzie musi zmontować obie partycje, a po tej czynności odnaleźć lokalizacje wszystkich appsów przeniesionych na sd (po tej czynności w menu pozostają skróty) i wyczaić gdzie się do diabła podział dalvik-cache tych appsów ;)

i u Ciebie to najprawdopodobniej zatrzymuje się gdzieś na jednym z etapów, przy okazji nie masz tak że znikają ci zainstalowane appsy i tylko ich przerzucenie na pamięć telefonu daje możliwość ich używania?

btw. a ten kernel qbanina to przypadkiem nie ten eksperymentalny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O mistrzu, idealnie opisałeś moją sytuację.

Partycje ext2 normalnie wyczuwa.

Nic nie tracę itp.

Jakieś wyjście oprócz wipe data/cache?

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety - tak to działa i chyba tak już zostanie sądząc po ciszy w dziale "romy i modyfikacje"...

mi osobiście obrzydło już grzebanie w spicy zamiast korzystania z niej i wróciłem do omni 1-ki z windowsem 6.1 pro...

tu niestety pomóc może tylko odinstalowanie w systemie appsów, ponowny format partycji przez recovery i ponowna instalacja na urządzeniu appsów i ewentualnie znów zabawa z apps2sd...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli krótko mówiąc zrobić kopie aplikacji Titanium Backup, odinstalować wszystko, wyłączyć all2sd, reboot, partycjonowanie, włączam all2sd, reboot, przywracam i wio?

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bakap robi się mając wszystko w najlepszym porządku - aplikacje w trybie apps2sd również - moim zdaniem powinieneś zrobić:

1. przez odin grać niebranodowy 2.1

2. przez odin strzelić roota

2a!! zapomniałem - sformatuj całą kartę pamięci -na czysto bez żadnych partycji- i dopiero potem przez recovery strzel za pomocą skryptu partycje danych ext2/3 i przestrzeń wymiany swap

3. grać samdroida (nie pamiętam czy z sd przez recovery czy odina)

4. wgrać moda qbanina

5. wgrać stosowne appsy - teraz pierwszy bakap titanumem (zapisac gdzieś)

6. przerzucić appsy na sd - i strzelić drugi bakap i również zapisać.

masz pewność że bakapowałeś sprawny system z appsami w dwóch trybach ;)

Edytowane przez mr_d3a7h
    pamięć nie taka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Ci bardzo, ale właśnie sobie uświadomiłem, że już to zrobiłem przed przejściem na ext2.

Na Samdroidzie dali mi bardziej prawdopodobne rozwiązanie, otóż (cytuję usera piskor):

Zrezygnuj ze swapa i all2sd, to nie będzie komunikatu o uszkodzeniu karty.
    Albo pod żadnym pozorem nie montuj karty na PC po podłączeniu telefonu.

Rzeczywiście może to być wina montowania USB. Spróbuję przez dłuższy czas tego nie robić, na przykład miesiąc - do wakacji jeszcze daleko, więc dostęp do PCta będę miał ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem ten problem u siebie. Format karty na fat32 załatwia sprawę. Mi się tak działo jak w recovery robiłem po backupach mount i unmout Sd card.

Swypnięte ze spicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem dominikwrobel, ale jak kiedyś gdzieś wyjadę nei będę mógł sobie pozwolić na format.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzabcio

A ja mam znowu inne doświadczenia z takim komunikatem. Miałem takie cudo, gdy formatowałem kartę pod WinXP. Dopiero formatowanie karty w komórce rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi