Skocz do zawartości
piciuok

Błąd karty pamięci?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy Wasze NEXT'y też tak mają, że karta tak jakby została zablokowana? Czasem chce coś zainstalować, wychodzi że nie można uzyskać dostępu do pamięci zewnętrznej, apki przestaja działać, ale sam system ją widzi poprawnie. Pomoga rzecz jasna restart telefonu. Dalej, przeglądając zdjęcia, przewijać można umiarkowanie wolno, bo wystarczy szybki myk po ekranie by rozpędzić listę, a zamiast zdjęć pojawiają się czarne miniaturki, po kliknięciu - błąd pliku, czasem wyskoczy coś z bazą danych (podjerzewam że indeks jakiś). W każdym bądź razie - sporadycznie. Jakiś programik do odmontowywania SD i montowania znacie/polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami tak miałem jak przekładałem kartę lub podłączałem tel lub tablet do kompa z Ubuntu.

System zawartość karty robił mi "tylko do odczytu" bądź "systemowe".

Zauważyłem też że czasem coś takiego robiło mi się jak w trakcie zapisywania na kartę przerwałem operację wyjmując kartę lub odłączając kabel USB od kompa (bez użycia opcji w ubuntu "odmontuj dysk" w windowsie to sie jakoś inaczej nazywa chyba "odłącz urządzenie USB" koło zegarka).

Możesz też sprawdzić czy nie masz zbyt tłustych styków na karcie.

U mnie problemy przestały występować.

Za to NEXT całkowicie skasował mi folder iGO z karty po tym jak na kompie zrobiłem aktualizację map.

Wszystko kilka razy sprawdziłem, przełożyłem kartę do tel i było ok, podłączyłem kablem coś tam na szybkiego zmieniłem i odłączyłem kabel by uzyskać dostęp do plików i przetestować aplikację i okazało się że po odłączeniu kabla całego folderu już na karcie nie było.

Ale ewidentnie to coś z mojej strony, nie wiem jak zachowuje się android przy podłączaniu i odłączaniu dysku USB, może za szybko wyciągam wtyczkę i nie zdąży zapisać niezbędnych mu informacji po użyciu opcji Odmontuj i potem dane bez takiej informacji kasuje.

Ogólnie teraz bardziej uważam i wykazuję się cierpliwością przy podłączaniu tel przez kabel, albo używam airDroid i mam spokój z kablami.

Edytowane przez cia_agent

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zauważyłem takich problemów ale... Kartę mam 8Gb chyba class 6 i już na początku jak ją pustą wstawiałem do nowego fona, to ją delikatnie przykleiłem do obudowy taśmą klejącą. Wydawało mi się że pod pokrywą ma miejsce by się wysunąć. Gniazdo nie ma zatrzasku.

Potem oczywiście format z telefonu i od tego czasu nie była wyciągana.

A co do IGO to jako jedną z nielicznych aplikacji (prócz tych które muszą tam być zainstalowane, niecałe 2Gb) mam ją na pamięci wewnętrznej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak kolego ale ty masz pewnie mapę okolicy gdzie się poruszasz tak jak ja tyle tylko ze ja poruszamy się po całej Europie, całej pamięci wewnętrznej używam tylko do rejestratora trasy i mimo to niewiele się tam mieści :) a igo tym bardziej.

Technicznie nie wiem jak to się odbywa ale przed zamontowaniem karty android sprawdza dane i jak za szybko odłączy się kabel to dane uznaje za uszkodzone i znikają. Ale fachmanem nie jestem by to opisać.

Wysłane z mojego MyPhone Next przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ja wam powiem że problem mogę zasymulować bardzo łatwo - restart telefonu, działa pięknie - wchodzę w galerie, album zd zdjęciami jeden, drugi, trzeci i przewijam non stop w dół, po czasie pokażą się siwe miniaturki i Błąd ładowania! w QuickPic. Przy próbie wejścia w QuickPic z ekranu startowego dostaje komunikat unknown error (code 14): Could not open databse. To się da powtórzyć za każdym razem. Pamięć widoczna w telefonie w Ustawieniach, przeglądając ES Eksplorator Plików, widzi zawartość karty ale każdy plik jest uszkodzony (nieczytelny). Bug w androidzie? Po restarcie wszystko działa do czasu lub do momentu zasymulowania sytuacji. Cóż zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi