Skocz do zawartości
dzordzyk

Manualny update do Gingerbread'a OTA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

próbował już ktoś wgrać manualnie piernika na swojego nexusa?

Manual Update Google Nexus One To Android 2.3.3 Gingerbread

Pod tym linkiem kryje sie angielski manual - aczkolwiek nie jest to nic skomplikowanego, w poprzednich update'ach robiło się dokładnie tak samo.

Gingerbread OTA update.zips for Nexus One and Nexus S - LINK INSIDE!!! - xda-developers

Tutaj z kolei topic na forum xda-developers. Ja sam chyba dzisiaj po powrocie z pracy spróbuję wgrać pierniczka :)

Oczywiście OTA jest dla nierootowanych, nieodblokowanych telefonów, czystych stock'ów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego większość z nas poczeka na wersje deodexową z rootem:)

o nawet już jest a:P

[url=http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=968499][update 2] ROM : GRI40 (2.3.3) Stock + De-odexed + Rooted + Busybox + Insecure boot - xda-developers[/url]  

Jutro może se zapodam

Edit...

Albo poczekam na wersję z trackbal "łejkiem" i "unlokiem" ;)

Edytowane przez macgreg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gingerbread na pokładzie.

Wstępne wrażenia - REWELACJA! :D

Działa o niebo lepiej - zwłaszcza klawiatura, poprawili usability naprawdę mocno. Jestem przeszczęśliwy :)

Więcej relacji później.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gingerbread na pokładzie.

Wstępne wrażenia - REWELACJA! :D

Działa o niebo lepiej - zwłaszcza klawiatura, poprawili usability naprawdę mocno. Jestem przeszczęśliwy :)

Więcej relacji później.

tak przy okazji jest polski język?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Nie ma

______

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi osobiście bardzo podoba się motyw wygaszania wyświetlacza - gaśnie w stylu starych telewizorów :D Design zdecydowanie na duży plus - ciemniejszy ogólny motyw + zielone ikony bardzo dobrze ze sobą współgrają.

Jeśli chodzi o jakieś duże różnice to nie zauważyłem w samym menu - nie doszło chyba zbyt wiele opcji, jeśli jakiekolwiek doszły. Nie zmienia to faktu, że telefon dostał mega odświeżenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I ja się skusiłem

Prawie wszystko śmiga jak ruska rakieta a:D

Romik który wybrałem ma roota i obsługe APP2EXT

Co nie działa

-Trackbal wake

-Trackball alert

Uczepić się można też aplikacji aparat/kamera - qrka przyzwyczaiłem się tej fikuśnej kamery z HTC Sense a:(

edit: Moje spostrzeżenia po kilku godzinach zabawy

*Launcher Pro coś dziwnie działa - każda grubsza zmiana jest widoczna po restarcie aplikacji(np przy zmiana docka)

*Dźwięk dzwonka i ogólnie multimediów jest głośniejszy:D

*Bezbłędnie działa aplikacja dockowania

*App drawer na stocku działa mniej płynnie niż ten na stocku w 2.2.1 (a może mi się wydaje)

*Bateria trzyma bardzo dobrze przez noc zjadło 4-5%

*Efekt wygaszenia jest super za******y:D

*W quadrancie pro - ok 1400 punktów - Podczas testu zauważyłem ze nie wyświetlało na ekranie 2 pól testowych - był czarny ekran! -Dziwne ale test szedł dalej

*Gierki 3D - Działają bardzo dobrze - zero lagów czy opóźnień:P (Sprawdzane na NFS Shift i Modern Combat)

Edytowane przez macgreg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arek1

Z wątku dowiedziałem się, że nie ma języka polskiego, ale czy można zainstalować Polską Klawiaturę Programisty?

Mam N1 od dwóch dni z zainstalowanym Froyo 2.2.1 (FRG83D) i jest cały po Polsku, tylko aplikacja Calendar nie wiadomo dlaczego jest po angielsku.

Czy Froyo początkowo tez było tylko po angielsku i z czasem pojawił się update z polską wersją językową?

Czy skoro oryginalny 2.3.3 pojawił się teraz po angielsku to znaczy nie nie będzie wersji polskiej czy z czasem pojawia się oryginalna wersja polska?

Przepraszam za taki zalew pytań, ale wcześniej miałem Sony Ericssona i wogóle nie śledziłem rozwoju najnowszych Androidów bo SE i tak ich nie robiło dla swoich telefonów.

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Z wątku dowiedziałem się, że nie ma języka polskiego, ale czy można zainstalować Polską Klawiaturę Programisty?

Mam N1 od dwóch dni z zainstalowanym Froyo 2.2.1 (FRG83D) i jest cały po Polsku, tylko aplikacja Calendar nie wiadomo dlaczego jest po angielsku.

Czy Froyo początkowo tez było tylko po angielsku i z czasem pojawił się update z polską wersją językową?

Czy skoro oryginalny 2.3.3 pojawił się teraz po angielsku to znaczy nie nie będzie wersji polskiej czy z czasem pojawia się oryginalna wersja polska?

Przepraszam za taki zalew pytań, ale wcześniej miałem Sony Ericssona i wogóle nie śledziłem rozwoju najnowszych Androidów bo SE i tak ich nie robiło dla swoich telefonów.

Pozdrawiam

Arek

Stockowy froyo 2.2.1 nie miał języka polskiego;) - widać to było dobrze w aplikacjach calendar,clock,carhome oraz(z tego co pamiętam) w ustawieniach i na niektórych przyciskach, częściowe spolszczenie można było uzyskać po zainstalowaniu "More locale" i tam odpaleniu polskiej lokalizacji

Tak samo jest z 2.3.3 jest po angielsku ale polską lokalizację da się ustawić - nie wszędzie ale w kilku ważnych miejscach np: gmail,market,youtube,mapy,skymaps . kalendarz i zegar pozostają po angielsku

klawiaturkę możesz sobie wrzucić jaką chcesz - nie będzie problemu ( ja korzystam ze swype PL/EN, która spisuje się rewelacyjnie)

Oficjalnej polskiej lokalizacji nie będzie ale na XDA znajdziesz na pewno coś ciekawego tudzież jakiś nowy release Cyjana

Jeśli chcesz coś fajnego po polsku wrzuć sobie rom z Desire HD o tym co tam w nim jest ciekawego pisałem tu: - link -

Edytowane przez macgreg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arek1

Dzięki za odpowiedź, ale z tego co widzę ja nie mam zainstalowanej aplikacji "locale more" z marketu ani znikąd indziej. Mimo to mam praktycznie cały system po polsku, łącznie z ustawieniami itd. Jak to możliwe?

Co więcej z tego co sprawdziłem w Markecie ta aplikacja "locale more" nie jest od goolge czyli tym bardziej bym ją widział w zainstalowanych aplikacjach???

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi