Skocz do zawartości
dzordzyk

Manualny update do Gingerbread'a OTA

Rekomendowane odpowiedzi

Aplikacja MoreLocale w drawerze jest widoczna jako "ustawienia regionalne" :)

Jeśli masz wszystko po polsku to może masz jakiś customrom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie kolego tego nexusa kupiłeś, że masz polskie menu? Ja na 2.2.3 nie miałem polskiego menu, na 2.3.3 też nie ma opcji polskiego. Mi to nie przeszkadza - w sumie lubię angielski i mi się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Stoo

Ja szczerze to nawet nie pamiętam czy miałem PL 2.2 gdy nabyłem nexus'a .. wytrzymał niecałe 30min przed odblokowaniem bootloadera i wgraniem customRomu.

Czyli OTA do 2.3.3 już w pełni trafił do stockowych userów ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arek1

Do 'macgreg': takiej aplikacji także nie mam w drawerze

Do 'dzordzyk': kupiłem go od handlarza z Allegro, który jest z Gdyni tak samo jak ja (odbiór osobisty), telefon jest podobno z UK, kupiłem od niego zresztą już drugi telefon. Na jutro ma się dowiedzieć od "swojego serwisanta" jak to się stało, że ten Nexus One ma praktycznie całkowicie polskie menu.

Mój N1 ma:

Wersja systemu Android: 2.2.1

Numer kompilacji: FRG83D

Gdy kliknę na 'Aktualizacja systemu' to mam informację że system jest aktualny, a przecież powinien chcieć się zaktualizować do 2.2.3. Mam dość duże doświadczenie z CustomRomami w Windows Mobile, ale to dopiero mój drugi telefon z Androidem, mimo to nie sądzę żeby ten mój ROM był custom ani też brandowany.

1) Jak to sprawdzić na 100%?

2) Jak go zmusić do aktualizacji do 2.2.3?

3) Jeżeli 'ręcznie' wgram 2.3.3 to jaką paczkę wybrać?

P.S. Dzięki za zaangażowanie :)

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Napisz jaką masz wersję jądra. To powinno powiedzieć czy masz custom rom. Dodatkowo wejdź do recovery i powiedz czy wyświetla się wykrzyknik, czy też jakiś napis pod opcjami z nazwą recovery. Jak masz customowe recovery, to wrzucisz chociażby to: [ROM] GRI40 (2.3.3) system dump + unmodified stock ROM + rooted ROM, etc. - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arek1

Wersja jądra: 2.6.32.9-g6624e39

[email protected] #1

Tak, po uruchomieniu z wciśniętym 'power down' i wybraniu Recovery pojawia się na ekranie wykrzyknik w trójkącie i nic nie mogę daje zrobić, musiałem wyjąć baterię. Co to oznacza?

W razie co poproszę o link do jakiegoś tutariala EN, PL (obojętnie) w jaki sposób przywrócić go do stanu fabrycznego. Czy wystarczy wgrać ten pierwszy ROM z podanego linku do XDA czy muszę wcześniej coś jeszcze zrobić? Jak przywrócić oryginalne recovery?

Pozdrawiam

Arek

Edytowane przez arek1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

To chyba masz oficjala. Po drodze do gingerbreada brakuje Ci jeszcze jednej aktualizacji tj. do FRG83G .

---------- Post dołączono o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Postępuj tak jak tutaj: Update your Nexus One to Android 2.2.2 – Android and Me a potem to Manual Update Google Nexus One To Android 2.3.3 Gingerbread (oba sposoby różnią się tylko wgrywaną wersją update'u). Jak coś pójdzie źle to cegły i tak nie będziesz miał, ale lepiej sobie zrób backup ważnych rzeczy jakie masz na telefonie w razie jakby system nie wstał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arek1

W oczekiwaniu na odpowiedź pogooglowałem i znalazłem tą stronę o update do FRG83G (ten pierwszy link z Twojego postu), ale ku mojemu zdziwieniu po wykonaniu wszystkich kroków pojawił się dokładnie ten sam błąd co gdy próbowałem od razu manual upadate do 2.3.3 czyli coś 'failed to verify whole file structure'.

Sądziłem na podstawie tego co jest w informacji o systemie że mam 2.2.1(FRG83D) i trzeba zrobić najpierw aktualizacje do 2.2.2 (FRG83G), ale dzieje się to co napisałem.

Z tego co wyczytałem to pojawia się on wtedy gdy jest pominięty jakiś update, ale mój N1 pokazuje że mam FRG83D czyli powinno być OK.

Nie wiem co dalej zrobić???

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze możesz tak:

Odblokowujesz dostęp do Roota->Zainstaluj Titanium Backup i zrób backup aplikacji i ich danych (bardzo wygodny bajerek) -Instalujesz Rom Managera->Z poziomu rom managera wrzucasz RA_Recovery-> Robisz Nandroid Backup -> Tworzysz partycje EXT -> Robisz Wipe ALL -> Instalujesz rom np ten zaproponowany przez baggusa = cieszysz się 2.3.3 z APP2EXT

-Instalujesz ponownie Titanium backup - przywracasz stare aplikacje Cieszysz się 2.3.3 i starymi aplikacjami i ich danymi a na fonie ze 150 MB wolnego miejsca:P

Jak zrobić roota na 2.2.1 - nie było to qrka takie proste - pisałem w temacie w tym dziale:)

Edytowane przez macgreg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arek1

Już wiem co jest powodem moich niepowodzeń, specjalny kernel do Vodafone :(

Piszą o tym tutaj: [Q]FRG83G update for [KERNEL]2.6.32.9-g6624e39 [email protected] #1 && 3G DNS issues - xda-developers

Z tego co zrozumiałem muszę zrobić downagrade z FRG83D to FRG33 stockowego ROM'u używając metody PASSIMG.ZIP tylko że nigdzie nie mogę znaleźć opisu jak to zrobić.

Próbowałem uzyskać roota ale utknąłem na obsłudze fastboota.

Powoli opadam z sił.

Pozdr. Arek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi